Saltar al contenido

Як редагувати файл HOSTS у Windows

20 de julio de 2021

Файл HOSTS Windows працює як локальна копія DNS-сервера, тому знання, як його редагувати, може стати в нагоді, якщо ви хочете зробити власні перенаправлення домену, заблокувати веб-сайти або видалити шкідливі записи, встановлені шкідливим програмним забезпеченням. Тим не менш, під час внесення змін до цього файлу в деяких версіях Windows можуть виникати помилки дозволів та інші проблеми. Інструкції в цій статті стосуються Windows XP, Windows 7, Windows 8 та Windows 10.

Змістовий покажчик

Як редагувати файл Windows HOSTS

У Windows 7, 8 та 10 ви не можете зберегти зміни у файлі HOSTS, якщо не відкриєте його безпосередньо з Блокнота або іншого текстового редактора. Робити так:

 1. Відкрийте Блокнот або інший текстовий редактор, наприклад Notepad ++.

  Кнопка блокнота в меню

 2. У текстовому редакторі виберіть Файл> Відкрити і відкрийте розташування файлу HOST на C: Windows System32 drivers etc .

  C: Windows System32 drivers etc шлях до файлу в діалоговому вікні Відкрите блокнот

 3. Виберіть Текстові документи (* txt) у нижньому правому куті відчинено вікно та змініть його на Усі файли.

  Знімок екрана параметра

  Цей крок необхідний, оскільки файл HOSTS не має розширення .TXT.

 4. Коли файли з’являються в папці, двічі клацніть господарі щоб відкрити його.

  Знімок екрана файлу хостів у діалоговому вікні Відкрити для Блокнота Windows 10

 5. Відредагуйте файл HOSTS та збережіть зміни.

Що робити, якщо я не можу зберегти файл HOSTS?

У деяких версіях Windows у вас немає дозволу зберігати безпосередньо в etc папку. Якщо це так, під час спроби збереження ви можете побачити таку помилку: Відмовлено у доступі до C: Windows System32 drivers etc hosts
Не вдається створити файл C: Windows System32 drivers etc hosts. Переконайтеся, що шлях та ім’я файлу правильні.

Натомість ви повинні зберегти файл в іншому місці, наприклад Документи або Робочий стіл папку. Після збереження перейдіть до цієї папки, скопіюйте файл HOSTS і вставте його безпосередньо в те місце, де повинен знаходитись файл HOSTS (C: Windows System32 drivers etc ). Вам буде запропоновано перевірити дозвіл і доведеться підтвердити перезапис файлу. Якщо у вас все ще виникають проблеми із збереженням модифікованого файлу HOSTS, перевірте атрибути файлу, щоб побачити, чи не позначено його лише для читання. Клацніть файл правою кнопкою миші та виберіть Властивості щоб побачити атрибути. Інший варіант – відкрити програму текстового редактора як адміністратор, щоб дозволи вже застосовувалися до редактора. Потім збереження файлу HOSTS над оригіналом може бути здійснено без необхідності перевіряти облікові дані адміністратора. Якщо ви все ще не можете зберегти у розташуванні файлу HOSTS, можливо, у вас немає правильних дозволів на редагування файлів у цій папці. Ви повинні увійти в обліковий запис, який має адміністративні права на файл HOSTS, що можна перевірити, клацнувши файл правою кнопкою миші та перейшовши до Безпека вкладку.

Для чого використовується файл HOSTS?

Файл HOSTS – це віртуальний еквівалент довідкової служби телефонної компанії. Якщо допомога в каталозі відповідає імені людини номеру телефону, файл HOSTS відображає імена доменів на IP-адреси. Записи у файлі HOSTS замінюють записи DNS, що підтримуються провайдером. Хоча ця ієрархія може стати в нагоді для регулярного використання, наприклад, для блокування реклами чи певних шкідливих IP-адрес, її функції також роблять цей файл загальною метою шкідливого програмного забезпечення. Змінюючи його, шкідливе програмне забезпечення може заблокувати доступ до антивірусних оновлень або змусити вас потрапити на шкідливий веб-сайт. Таким чином, радимо періодично перевіряти файл HOSTS або принаймні знати, як видалити помилкові записи. Набагато простіший спосіб заблокувати певні домени з комп’ютера – це скористатися власною службою DNS, що підтримує фільтрацію вмісту або списки блоків.