Saltar al contenido

Як робити фотографії з високою роздільною здатністю

24 de abril de 2021

Більшість сучасних цифрових камер пропонують можливість фотографувати фотографії з високою роздільною здатністю, що перетворюється на якісні великі відбитки. Отже, будь-яка дискусія щодо зйомки фотографій із високою роздільною здатністю повинна зосереджуватися просто на хорошій фотографії загалом.

Іда Яросова / Getty Images

Змістовий покажчик

Спочатку коротка історія розв’язання

Всього кілька років тому 10 мегапікселів роздільної здатності зображення було достатньо, щоб вважати їх високими. Зараз навіть найпростіші цифрові камери зазвичай пропонують дозвіл 20 мегапікселів. Високоякісні дзеркальні дзеркальні фотоапарати можуть пропонувати до 60 мегапікселів або більше, наприклад, Sony Alpha a7R IV. Фактично, в 2019 році Samsung представив a смартфон камера, яка пропонує 100 мегапікселів. Немає суворих стандартів щодо високої роздільної здатності, і те, що сьогодні вважається високою роздільною здатністю, зміниться в міру вдосконалення технологій. Таким чином, висока роздільна здатність є відносним позначенням, і це менш важливо у списку специфікацій, коли ви купуєте нову камеру, оскільки більшість нових камер пропонують достатню роздільну здатність. Не плутайте високу або надвисоку роздільну здатність з високою роздільною здатністю. Висока роздільна здатність – це термін, який ви зустрінете під час зйомки фільмів за допомогою цифрової камери або відеокамери або покупки телевізора.

Отже, що таке мегапіксель?

Піксель – це надзвичайно крихітна окрема область на датчику зображення, яка вимірює кількість світла, яке проходить крізь об’єктив камери і потрапляє в нього. Цифрова фотографія поєднує в собі всі пікселі, які датчик зображення може виміряти. Один мегапіксель дорівнює 1 млн пікселів. Отже, датчик зображення, що містить 20 мегапікселів, має 20 мільйонів окремих областей, де він може вимірювати світло.

Роздільна здатність та розміри друку

Типовий струменевий принтер забезпечує найкращу якість при 300 точках на дюйм (dpi). Отже, щоб розрахувати роздільну здатність, необхідну для друку, починайте з розміру, який ви хочете, і розділіть розміри на 300. Скажімо, ви хочете друк розміром 10 на 13 дюймів. Для обчислення необхідних мегапікселів формула виглядає так:

(10 дюймів X 300) X (13 дюймів X 300) / 1 мільйон = 11,7 мегапікселя

Йдучи в іншому напрямку, припустимо, у вас є 10-мегапіксельна фотографія. Він містить 2592 на 3872 пікселів, що дасть вам якісний друк розміром 8,5 на 13 дюймів. Фотографії, що використовуються в Інтернеті, не потребують майже такої високої роздільної здатності. Як правило, якщо припустити, що у вас є достатньо місця на вашому носії, це хороша практика знімати все з найвищою доступною роздільною здатністю; ви можете обрізати це пізніше для різних цілей, але ви не можете повернутися назад і додати пікселі.

Інші речі, які слід врахувати

Якщо не брати до уваги математику, то якість ваших фотографій залежить набагато більше, ніж роздільна здатність. Усі цифрові камери з певною роздільною здатністю не дають однакової якості зображення. Якість об’єктива, якість датчика зображення та час відгуку камери відіграють певну роль.

Зйомка чудового фото

Замість того, щоб турбуватися про максимальну роздільну здатність, з якою ви можете зробити фото, переконайтеся, що ви знімаєте з належною експозицією та при хорошому освітленні, щоб забезпечити найкращу якість зображення. Ви будете набагато щасливіші з фотографією, якщо ваш об’єкт цікавий, ваш знімок добре складений, а точне фокусування надає потрібну вам різкість та / або ефект. Також зауважте, що камера з більшим датчиком зображення створює фотографію більш високої якості, ніж камера з меншим датчиком зображення, навіть якщо камери мають однакову роздільну здатність. Отже, роздільна здатність та кількість мегапікселів – не єдині аспекти, які слід враховувати під час зйомки. Хороше емпіричне правило – знімати за якістю, а не стільки за кількістю.