Saltar al contenido

Як розігнати монітор

19 de marzo de 2023

Змістовий покажчик

Що потрібно знати

 • Використовуйте програмне забезпечення драйвера від виробника відеокарти, щоб вибрати частоту оновлення вище 60 Гц.
 • Використовуйте утиліту Custom Resolution Utility, щоб додати вищу частоту оновлення до додаткових налаштувань дисплея Window, а потім налаштуйте монітор за допомогою цих налаштувань.
 • Ви не можете розігнати монітор, виготовлений з максимальною частотою оновлення 60 Гц.

Стандартна частота оновлення більшості сучасних моніторів становить 60 Гц. Ця частота оновлення є достатньою для більшості людей, але для геймерів знання про те, як розігнати монітор до 75 Гц, може створити більш чутливу та плавну гру.

Чи варто розганяти монітор?

Стандартна частота оновлення 60 Гц означає, що ваш монітор оновлює зображення на екрані з частотою 60 разів щосекунди. Якщо зображення на вашому екрані не змінюється швидко, ви не помітите швидшої частоти оновлення. Однак, коли йдеться про відеоігри з великою кількістю анімаційної графіки, яка швидко переміщується по екрану, навіть збільшення частоти оновлення на 25% буде дуже помітним. Частота оновлення вашого дисплея контролюється програмним забезпеченням драйвера, що керує вашою графічною картою. Більшість сучасних графічних карт можуть оновлюватися швидше, ніж 60 Гц, але 60 Гц є налаштуванням за замовчуванням. Це означає, що для розгону монітора потрібно лише незначно змінити його налаштування. Спосіб зміни залежить від марки вашої відеокарти.

Як увімкнути розгін монітора?

Спочатку потрібно перевірити модель відеокарти. Отримавши це під рукою, виконайте відповідні кроки нижче, щоб збільшити частоту оновлення для свого дисплея.

Збільште частоту оновлення за допомогою програмного забезпечення відеокарти

Nvidia, AMD та інші графічні карти часто постачаються з програмним забезпеченням для налаштування параметрів відеокарти. Звідси ви зможете розігнати свій монітор, якщо захочете.

 1. Виберіть меню «Пуск» на комп’ютері та введіть модель вашої відеокарти. Ви повинні побачити програму «Налаштування» в меню доступних програм. Виберіть цю програму налаштувань, щоб запустити її.

 2. Програмне забезпечення вашої відеокарти має мати область відображення для перегляду та налаштування параметрів відображення. Знайдіть дисплей, який потрібно змінити. У програмі налаштування AMD Radeon є a Нестандартні резолюції розділ, де можна вибрати Створити щоб налаштувати частоту оновлення дисплея.

  Спеціальна роздільна здатність у програмі налаштувань AMD із виділеним пунктом «Створити».

 3. Знайдіть параметр «Частота оновлення (Гц)» і відрегулюйте його до 75 Гц. Виберіть зберегти коли ви закінчите, щоб ваші нові налаштування вступили в силу.

  Налаштування роздільної здатності в програмі налаштувань AMD із виділенням частоти оновлення та збереження

  Чи можна розігнати монітор з частотою 60 Гц до 120 Гц? Монітори виготовляються з максимальною частотою оновлення. Ви можете визначити цей максимум, перевіривши марку та модель свого дисплея на веб-сайті виробника. Якщо дисплей не підтримує частоту оновлення вище 60 Гц, ви не можете розігнати цей монітор.

 4. Деяке програмне забезпечення відеокарти дозволяє налаштовувати параметри дисплея за програмами. Часто є навіть ігровий розділ, де ви вибираєте конкретні ігри, щоб налаштувати власні параметри відображення. Це означає, що ви можете розігнати монітор лише під час гри в певні ігри.

  Знімок екрана сторінки налаштувань гри в програмі налаштувань AMD

Збільште частоту оновлення за допомогою утиліти спеціальної роздільної здатності

Ще один простий спосіб розігнати монітор і збільшити його частоту оновлення — це використання безкоштовного програмного забезпечення під назвою Custom Resolution Utility (CRU). Ця утиліта додасть бажану вищу частоту оновлення до розширених налаштувань відображення Window, щоб ви могли налаштувати монітор до цього вищого налаштування.

 1. Завантаживши ZIP-файл CRU, розпакуйте його вміст на ПК. Відкрийте розпаковану папку та запустіть CRU.exe від імені адміністратора. Коли програма відкриється, скористайтеся спадним меню вгорі, щоб вибрати дисплей, який потрібно розігнати.

  Вибір дисплея в CRU з виділеними параметрами

 2. На панелі стандартних роздільних здатностей виберіть додати кнопку. У спливаючому вікні виберіть роздільну здатність, яку потрібно розігнати, і налаштуйте її Частота оновлення поле. Потім виберіть в порядку. Виберіть в порядку у головному вікні, щоб закрити CRU.exe.

  Налаштування роздільної здатності в CRU з виділеними параметрами

 3. Повернувшись у папку видобутих файлів, клацніть правою кнопкою миші відповідний файл Restart.exe для вашої системи (використовуйте Restart64.exe для 64-розрядних систем) і виберіть Запустити від імені адміністратора.

  Перезапуск графічного драйвера з виділеним пунктом «Запуск від імені адміністратора».

 4. Ваші екрани кілька разів гаснуть. Коли вони повернуться, виберіть меню «Пуск», введіть Налаштуванняі виберіть Додаток налаштувань. Виберіть Дисплей в меню ліворуч і виберіть Розширені налаштування дисплея на правій панелі. У першому спадному меню виберіть дисплей, який потрібно розігнати, а потім виберіть Частота оновлення спадне меню, щоб побачити, на яку частоту оновлення здатний монітор. Тепер ви повинні побачити частоту оновлення, вищу за 60 Гц, яку ви додали за допомогою програми CRU. Виберіть це, щоб розігнати монітор.

  Зміна дисплея на 75 Гц із виділеною частотою оновлення

FAQ

 • Як розігнати процесор Intel?

  Щоб розігнати процесор Intel, вам знадобиться процесор із літерою K у номері моделі та чіпсет, який підтримує розгін. Найпростіший спосіб — завантажити Intel Performance Maximizer, а потім запустити програмне забезпечення. Ви виберете диск на своєму комп’ютері, створите розділ UEFI та виберіть Продовжити щоб розпочати тестування продуктивності ПК. Після завершення тестування ваш комп’ютер перезавантажиться, і ви побачите підсумок внесених покращень.

 • Як розігнати оперативну пам’ять?

  Щоб розігнати оперативну пам’ять, скористайтеся безкоштовною утилітою CPU-Z, щоб перевірити, який у вас процесор, графічна карта та оперативна пам’ять, а також швидкість роботи кожного компонента. Знайдіть виробника та модель своєї материнської плати та виконайте пошук у Google, щоб перевірити, чи підтримує вона «Extreme Memory Profiles», тобто налаштування вашої оперативної пам’яті можна розігнати. Завантажте свій BIOS, налаштуйте апаратні функції та ввімкніть XMP варіант. Збережіть і перезавантажте комп’ютер, щоб побачити, чи набули чинності ваші зміни.

 • Як розігнати графічний процесор?

  Щоб розігнати графічний процесор, дослідіть свою відеокарту та введіть її інформацію на веб-сайті Overclock.net, щоб дізнатися, чи можна її розігнати. Переконайтеся, що всі драйвери вашої відеокарти оновлено, і використовуйте такі інструменти, як MSI Afterburner і Unigine Heaven Benchmark, щоб встановити базову лінію. Використовуйте MSI Afterburner, щоб збільшити тактову частоту ядра на 10 МГц, щоразу перевіряючи, чи все стабільно. Переконайтеся, що Максимальна температура GPU у вікні моніторингу MSI Afterburner знаходиться на безпечному рівні.