Saltar al contenido

Як сканування вен може бути більш безпечним, ніж Face ID

23 de abril de 2021

Ключові винос

  • Вчені використовували ШІ для підтвердження особи людей, скануючи вени на тильній стороні їхніх рук.
  • Експерти зазначають, що техніка сканування вен може бути корисною для таких носимих технологій, як розумні годинники.
  • Пошук нових способів ідентифікації користувачів є надзвичайно важливим із зростанням загрози конфіденційності та безпеці.

Дональд Іен Сміт / Getty Images

Експерти зазначають, що нова технологія, яка визначає людей, які користуються венами на тильній стороні рук, може бути корисною для таких носіїв, як розумні годинники. Дослідники, що використовують штучний інтелект, виявили спосіб ідентифікації людей шляхом сканування вен на тильній стороні їхніх рук. Нова технологія може бути більш безпечним способом ідентифікації людей, ніж відбитки пальців або розпізнавання обличчя. Жирові відбитки можуть бути навіть чудовим доповненням до носимих пристроїв. «Сьогодні у більшості носяться пристроїв вже є світлодіоди та датчики світла для вимірювання частоти серцевих скорочень, рівня кисню в крові і навіть кров’яного тиску», – сказав Скотт Хенсон, засновник і головний технологічний директор технологічної компанії Ambiq, в електронному інтерв’ю. «Якби цю саму технологію перепрофілювали для узгодження шаблону вен, тоді носимий телефон міг би ідентифікувати особу користувача і бути використаним як частина двофакторної автентифікації.»

Змістовий покажчик

Платіть за каву з жировим принтом

Наприклад, Хенсон сказав, що використання номера кредитної картки на веб-сайті може вимагати автентифікації ідентифікації користувача за допомогою пристрою, який можна носити, читаючи зразок вен. Носій можна використовувати для оплати на основі NFC у кав’ярні «Цегла і міномет» після підтвердження особи користувача. У дослідженні, проведеному вченими Австралійського університету Нового Південного Уельсу, дослідники зробили 17500 знімків від 35 людей, які зробили кулак. Дослідники використовували ШІ для виявлення особливостей цих моделей з точністю понад 99%. Пошук нових способів ідентифікації користувачів є життєво важливим, оскільки загрози конфіденційності та безпеці зростають, зазначають дослідники в статті. Традиційна біометрична інформація, наприклад, відбитки пальців, не завжди безпечна. «Паролі є простими та простими, це неприємно». «Відбитки пальців можуть бути легко зібрані з поверхонь, до яких потерпілий міг торкнутися і використані для обходу автентифікації на основі відбитків пальців», – написали дослідники у своїй роботі. «Подібним чином, були випадки, коли фотографія жертви, отримана під час простого веб-пошуку, використовувалася для обходу системи розпізнавання облич». Навіть ваші очі не застраховані, на думку авторів, які пояснили, що «сканування райдужної оболонки може бути знищено за допомогою зображення жертви, накладеного на контактну лінзу».

Більше немає паролів

Біометричні заходи безпеки, такі як ті, що ідентифікують вени, можуть стати благом для користувачів, сказав Тодд Гіффорд, керівник відділу технологій консалтингової фірми Optimizing IT, в електронному інтерв’ю. «Паролі є простими і простими, боляче», – сказав він. «Це те, про що вам потрібно пам’ятати; вам потрібно змінитись, і зрештою це те, що хакери прагнуть взяти до рук. Легко обдурити користувачів, щоб вони передали пароль за допомогою фішингового електронного листа та підробленої сторінки для входу. Вони можуть бути швидко та легко здійсненою інженерною розробкою «.

Чоловік спостерігає за жінкою за допомогою віртуального сканера відбитків пальців

pkline / Getty Images

Біометричні дані, такі як відбитки пальців, завжди «з» людиною, тому їх важче підробити, ніж щось на зразок використання посвідчення водія іншої людини, – заявила в електронному листі Ребекка Сліш, менеджер з маркетингу продуктів в Imprivata, компанії з цифрових ідентифікаційних даних для охорони здоров’я. співбесіда. «Біометрія може бути використана для перевірки ідентичності замість того, щоб людина мала запам’ятати пароль або мала технологію, яка дозволить двофакторну автентифікацію», – сказала вона. «Підсумовуючи, біометричні дані унікальні для окремих людей, дуже точні, їх важко вкрасти або поділитися ними». Хоча новий метод, описаний у статті, використовує вени на тильній стороні кистей, ідентифікація вен вже важлива. Технологія сканування вен долоні вперше була використана в Японії для перевірки особистості за допомогою банківських банкоматів, сказав Сліш.

«Пальмова вена є найкращим біометричним для охорони здоров’я, оскільки, наприклад, [the] Ірис вимагає від людини бути в свідомості та дивитись у камеру, – додала вона. – Тоді як пальмова вена може бути використана для ідентифікації пацієнта, який не реагує, до тих пір, поки на долоні буде припливати кров. «У нас є оптичні датчики, здатні візуалізувати зап’ястя, і мікропроцесори, здатні керувати полегшеними нейронними мережами, – сказав він. – Я міг легко побачити, як можна носити таку технологію впродовж року-двох».