Saltar al contenido

Як сонячна буря може вплинути на вас

23 de enero de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Чутки в Інтернеті про гігантський сонячний шторм, що прямує до Землі, неправдиві, але це може статися в майбутньому.
  • Вчені розходяться в думках щодо того, яку шкоду може завдати технології вибух сонячних частинок.
  • Важко підрахувати ймовірність значної сонячної бурі, але ми можемо запізнитися з великою.

Хороша новина полягає в тому, що нещодавні чутки в Інтернеті про наближення сонячної бурі, яка обрушиться на Землю, є неправдивими. Погана новина, однак, полягає в тому, що потужна сонячна буря може незабаром вплинути на нашу планету. Вчені розходяться в думках щодо того, яку шкоду може завдати технології вибух сонячних частинок. «Космічна погода може пошкодити супутники, пошкодити електромережу, піддати радіації людей у ​​літаках у високих широтах і на космічних кораблях, перервати радіозв’язок», — сказав Девід Хайзелл, професор атмосферних наук Корнельського університету, в електронному інтерв’ю Lifewire. «Вже існують стратегії пом’якшення цих можливостей, але є місце для вдосконалення. Кращі прогнози бажані».

Штормова погода

Історія про потужний сонячний шторм була поширена в ЗМІ, але вона виявилася заснованою на неправдивій інформації. NASA повідомило про великий сонячний спалах 3 липня, який дійсно спричинив відключення радіозв’язку, але це вже давно минуло Землю. «Сонце випромінювало значний сонячний спалах, який досяг піку о 10:29 за східним часом 3 липня 2021 року», — написала Обсерваторія сонячної динаміки NASA у своєму офіційному блозі. Важко підрахувати ймовірність великої сонячної бурі, але ми можемо запізнитися з великою. Останньою значною сонячною бурею була подія Керрінгтона в 1859 році.

Хтось використовує смартфон із яскравим сонцем позаду.

«З тих пір нам пощастило, що наше сонце веде себе добре», — сказала Lifewire електронною поштою Мередіт Енн МакГрегор, професор планетарних наук з Університету Колорадо в Боулдері. «Ризик великої події зростає, коли сонце входить у «максимальний» період сонячного циклу. Наступний сонячний максимум буде між 2024 і 2026 роками». Під час сонячних бур частки високої енергії, електричні струми та електромагнітна енергія, що надходять у верхні шари атмосфери, збільшуються, сказав Юе Ден, професор фізики Техаського університету в Арлінгтоні, в електронному інтерв’ю Lifewire. «Наприклад, посилені електричні струми в геокосмічному середовищі можуть індукувати струми на лініях електропередач, які пошкоджують трансформатор», — додав Ден. Цікаво подивитися, що йде від сонця? Ви можете відвідати Центр прогнозування космічної погоди NOAA за адресою http://spaceweather.gov, офіційне джерело уряду США для прогнозів космічної погоди, годинників, попереджень і сповіщень. За найгіршим сценарієм сильний шторм може спричинити знеструмлення на великій території, наприклад у всій Північній Америці, і збій системи зв’язку, сказав Денг. Інтернет також може постраждати. «Електроенергія є надзвичайно важливою інфраструктурою для нашого суспільства», — додав Ден. «Якщо ми втратимо електроенергію на кілька днів, Інтернет та деякі інші основні засоби для вашого повсякденного життя можуть стати проблемами». Ден припустив, що користувачі можуть захотіти розглянути наявність резервного електричного генератора вдома, щоб підготуватися до великої сонячної події. Ризик великої події зростає, коли Сонце входить у «максимальний» період сонячного циклу. Наступний сонячний максимум буде між 2024 і 2026 роками.

Але не хвилюйтеся надто

Не всі згодні з тим, що гігантська сонячна буря завдасть великої шкоди. Найбільш вірогідним сценарієм є те, що шторм матиме лише помірний вплив на енергомережу, у межах, які енергетичні компанії можуть впоратися, сказав дослідник космічної погоди Майк Хепгуд в електронному інтерв’ю Lifewire. Під час сильного сонячного шторму мережа може втратити занадто багато енергії, яка змушує її працювати, сказав Хепгуд. У цьому випадку напруга в мережі впаде, що призведе до локальних відключень електроенергії, які триватимуть кілька годин, поки енергетичні компанії працюватимуть над відновленням електроенергії. Хепгуд також відкидає ідею про те, що Інтернет може бути закритий на невизначений термін. «Маршрутизатори повернуться, коли відновиться електроенергія», — сказав він. «Якщо вам пощастить і у вас все ще є сигнал мобільного телефону (тобто базова станція все ще живе), ви можете переключитися з широкосмугового на мобільний Інтернет. Я зробив це минулого року, коли якийсь ідіот викопав наш кабель електропостачання. все ще можу зустрічатися онлайн з колегами в інших країнах, використовуючи живлення від батареї, з підключеним ноутбуком до телефону».