Saltar al contenido

Як створити власну Інтернет-радіостанцію

7 de julio de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

  • Визначтесь, який тип шоу ви хочете створити, а потім виберіть послугу інтернет-радіо, наприклад Live365, Shoutcast, Radio.co або Airtime Pro.
  • Як варіант, розгляньте програмний пакет «зроби сам», такий як PeerCast, Icecast або Andromeda.
  • Витрати різняться залежно від обсягу мовлення та послуг, тому відповідно бюджетуйте.

Сучасні веб-технології дозволяють кожному легко стати мовником, ді-джеєм чи директором програми за допомогою власної Інтернет-радіостанції. Залежно від ваших цілей та бюджету, є кілька способів розпочати. Ось короткий огляд того, як створити власну Інтернет-радіостанцію.

Визначте цілі Інтернет-радіо

Подумайте про цілі своєї інтернет-радіостанції. Ви хочете заробляти гроші? Вивчити інтерес? Вам цікаво ділитися думками чи улюбленою музикою? Звуження вашого підходу дасть вам уявлення про кількість часу та грошей, які ви хочете інвестувати. Не хвилюйтеся, якщо ви не супер технічні. Багато методів побудови радіостанцій чудово підходять для новачків, що вимагають мінімальних технічних знань. Якщо ви знаєте, як створювати та завантажувати аудіофайли, ви зможете охопити глобальну аудиторію. Перш ніж почати, подумайте, яку саме радіопрограму ви хочете. Дослідіть різні типи шоу і дізнайтеся про промоцію шоу та інші закулісні обов’язки, які вам потрібно буде виконати.

Використовуйте послугу Інтернет-радіо

Існує кілька служб інтернет-радіо, які виводять здогади із запуску власної радіопрограми.

Live365

Live365 – це веб-радіопровідник, який допомагає користувачам створювати ліцензовані та легальні онлайн-радіостанції як частину мережі Інтернет-радіостанцій Live365. Отримуйте доступ до методів монетизації та статистики, коли ви віддалено керуєте своєю радіостанцією. Live365 пропонує кілька платних рівнів, з менш дорогими опціями, якщо ви вирішите налаштувати рекламу, щоб компенсувати витрати. Ціни варіюються від 59 до 199 доларів на місяць, залежно від кількості пам’яті та загального часу прослуховування (TLH). Усі тарифи Live365 пропонують необмежену кількість слухачів та необмежену пропускну здатність, а також ліцензування музики в США, Канаді та Великобританії. Live365 пропонує безкоштовну семиденну пробну версію. Зв’яжіться з компанією для отримання пакетів Pro, якщо вам потрібно більше годин прослуховування.

Крик

Shoutcast – це ще один варіант створення власної радіостанції в Інтернеті, що сподобається як професіоналам, так і новачкам. Його безкоштовний план – Shoutcast Server Software Freemium – чудовий спосіб залучитись до Інтернет-радіо, не роблячи інвестицій. Безкоштовний план Shoutcast і план Premium Premium ($ 9,90 щомісяця) налаштовані, щоб ви могли розміщувати свою станцію на власному сервері. Якщо ви хочете чогось більш надійного, спробуйте Shoutcast для бізнесу (14,90 дол. США), який розміщений на серверах Shoutcast і пропонує більш розширені функції.

Radio.co

Radio.co – це проста платформа мовлення, яка допоможе вам створити та автоматизувати свою станцію, а потім перейти в прямий ефір. Radio.co є більш повнофункціональним, ніж деякі інші варіанти, але якщо ви шукаєте планування, відстеження голосу, залучення глядачів та інші більш надійні функції, це чудова послуга, яку можна спробувати. Ціни починаються від 49 доларів на місяць.

Ефірний час Pro

Airtime Pro – ще одна повнофункціональна опція, яка чудово підходить для запуску, управління та монетизації вашої радіостанції. Ціни починаються від $ 9,95 на місяць.

Параметри «зроби сам» для створення Інтернет-радіостанції

Якщо вас більше цікавить проект радіостанції «зроби сам», різні програмні пакети допоможуть вам розпочати роботу. За допомогою цих опцій ви будете використовувати свій комп’ютер як виділений сервер. Ось кілька програмних пакетів, на які слід звернути увагу:

Пірекаст

PeerCast – це некомерційний сайт, який надає безкоштовне програмне забезпечення для одномовного мовлення, яке допоможе вам створити власні радіопрограми.

Крижаний мороз

Icecast – ще одне некомерційне рішення для потокової передачі аудіо та відео. Він пропонує універсальність формату файлів та підтримку стандартів спілкування та взаємодії.

Андромеда

Andromeda – це програмне забезпечення на замовлення, яке дозволяє передавати аудіовміст через веб-сайт, який працює на базі Andromeda.

Очікувати витрати

Витрати на Інтернет-радіо сильно різняться залежно від розміру вашої трансляції та послуг, якими ви користуєтесь. Якщо ви використовуєте власний комп’ютер як сервер, розраховуйте витратити кілька тисяч доларів на достатню машину. Вам також потрібно буде подумати про такі витрати, як електроенергія, музичні файли, мікрофони, мікшерна плата, плата за таланти ді-джеїв та витрати на рекламу. У якому би напрямку ви не вирушали, пам’ятайте, що вам буде цікаво, дотримуйтесь найкращих інтересів своїх слухачів і використовуйте свою нову платформу розумно та відповідально.