Skip to content

Як створити ефект м’якої затухання віньєтки в Adobe Photoshop CC

25 de Червень de 2021

Що знати

 • Два способи створення: використання маски шару та використання векторної фігури як маски.
 • Змініть форму своєї рамки за допомогою Шар прямокутної форми натомість.
 • Щоб змінити позицію віньєтки, клацніть піктограму посилання між мініатюрою шару та мініатюрою маски. Повторно зв’яжіться, коли закінчите.

У цій статті розказано про два способи створення ефекту м’якої зникаючої віньєтки в Adobe Photoshop. Інструкції стосуються Adobe Photoshop CC 2019.

Техніка перша: додайте маску шару

 1. Відкрийте фотографію в Photoshop.

 2. Щоб отримати м’яку білу рамку, спочатку потрібно створити білий (або будь-який колір на ваш вибір) фон. В Шари вкладку, виберіть Новий шар заливки або коригування позначається половиною чорно-білого кола, а потім виділяється Суцільний колір.

  Команда

 3. В Підбір кольору, введіть R: 255, G: 255, Б: 255 щоб отримати суцільний білий фон. Ви побачите, як нове вікно зміниться на білий. Виберіть гаразд.

  Параметри RGB у підборі кольорів

 4. Виберіть Колірний заливний шар ескіз (праворуч зображення), який буде позначений приблизно як Кольорова заливка 1.

  Шар заповнення

 5. Перетворіть фон на шар, двічі клацнувши його на палітрі Шари. Коли зображення відкривається у Photoshop, воно відкривається як заблокований фоновий шар. Коли ви двічі клацаєте шар, файл Новий шар відкриється діалогове вікно, і ви можете або назвати шар, або залишити ім’я за замовчуванням – Шар 0 – як є. Типовою альтернативною практикою є перетворення шару на Smart Object. Цей неруйнівний прийом зберігає вихідне зображення.

  Перетворення фону на рівень 0 у Photoshop CC.

 6. Виберіть Шар 0 (зображення) і перемістіть його над вашим Колірний заливний шар щоб ви могли знову побачити своє зображення.

  Перетягніть шар зображення вгору

 7. З шаром, виділеним у Шари панелі, виберіть інструмент «Еліптична область» та перетягніть виділення області навколо області фотографії, яку потрібно зберегти.

  Інструмент

 8. Виберіть Додайте маску шару внизу палітри шарів. Додайте маску шару піктограма – це поле з отвором внизу панелі “Шари”. Коли ви відпускаєте мишу, шар містить ланцюжок та нову мініатюру. Нова мініатюра – це маска.

  Кнопка Додати маску шару

 9. Двічі клацніть ескіз маски шару в Шари палітру, щоб відкрити Властивості панель для маски. Якщо він не відкритий, розгорніть Група вкладок область для перегляду Властивості.

 10. Зніміть краї маски, щоб створити ефект віньєтки. У вікні є чотири повзунки, які допоможуть вам отримати все в порядку:

  • Гладка: Цей повзунок робить перехід краю менш різким.
  • Перо: Переміщуючи це всередину або назовні, збільшується або зменшується зникання по краях маски.
  • Контраст: Переміщення цього повзунка робить край виділення гострішим та чіткішим.
  • Shift Edge: Зсув цього всередину або назовні збільшує або зменшує діаметр області вибору, яку ви встановили на кроці 2.

  Слабкі повзунки

 11. Виберіть гаразд повернутися до Шари панель.

Техніка друга: Використовуйте векторну форму як маску

Чудова річ у роботі з вектором – ви можете використовувати або створити будь-яку векторну фігуру, а потім застосувати її як маску для зображення.

 1. Відкрийте зображення у Photoshop.

 2. Перетворіть фон на шар, двічі клацнувши його на палітрі Шари. Коли зображення відкривається у Photoshop, воно відкривається як заблокований фоновий шар. Коли ви двічі клацаєте шар, файл Новий шар відкриється діалогове вікно, і ви можете або назвати шар, або залишити ім’я за замовчуванням – Шар 0 – як є.

  Перетворення фону в шар у Photoshop CC.

 3. Виберіть Інструмент “Еліптична шатра” і намалюйте форму маски.

  Інструмент

 4. Унизу шарів виберіть Новий шар заливки або коригування, а потім виберіть Градієнт.

  Новий шар заливки / коригування градієнта

 5. В Градієнтне заповнення, встановіть градієнтну заливку Стиль до Радіальна. Переконайтеся, що Градієнт є Чорний і білий а потім виберіть гаразд.

  Параметри градієнта та стилю

 6. Повернувшись до шарів, ви побачите шар еліпса над зображенням. Перетягніть шар під зображенням.

  Перетягніть шар віньєтки вниз

 7. З твоїм Команда або Ctrl натиснутою клавішу, перетягніть шар еліпса на шар зображення. Ви побачите піктограму маски, і коли ви відпустите мишу, фігура застосовується до зображення як маска.

  Перетягніть еліпс на зображення

 8. Двічі клацніть маску, щоб відкрити Властивості векторної маски панель.

  Перегляд властивостей векторної маски у Photoshop CC.

 9. Перетягніть Перо повзунок праворуч, щоб додати віньєтку.

  Повзунок Перо

Акуратне у векторах у Photoshop полягає в тому, що їх можна редагувати. Щоб відредагувати форму маски, виберіть маску в полі Шари панелі та переключіться на Вибір шляху інструмент. Ви можете перетягувати точки або додавати точки за допомогою Ручка інструмент.

Корисні поради

Зафарбуйте маску шару відтінками сірого, щоб скорегувати загальний ефект. Просто натисніть мініатюру маски на палітрі Шари, щоб активувати її для малювання. За замовчуванням кольори переднього та фонового кольорів встановіть на чорно-білі, виберіть інструмент Кисть та – із вибраним шаром маски – зафарбуйте область маски. Будьте обережні з цією технікою, враховуючи стару приказку, що «чорне ховається, а біле розкривається». Відтінки сірого між ними контролюють непрозорість. Якщо ви вирішите, що вам не подобається ефект, перетягніть ескіз маски до піктограми кошика на палітрі Шари та виберіть Викинути. Щоб змінити позицію віньєтки, натисніть піктограму посилання між мініатюрою шару та мініатюрою маски, щоб перемістити маску незалежно від шару. Не забудьте перев’язати їх, коли закінчите. Вам не потрібно використовувати лише Еліптична шатра інструмент. Прямокутна рамка або текст також можна використовувати як маску в Photoshop.