Saltar al contenido

Як створити завантажувальний USB-накопичувач Lubuntu за допомогою Windows

17 de julio de 2021

Lubuntu, дистрибутив Linux на основі Ubuntu, залишається одним з найпопулярніших дистрибутивів Linux, оскільки він легкий і здатний працювати на старішому обладнанні. Якщо ви хочете встановити Lubuntu з USB-накопичувача, щоб ви могли подвійно завантажувати Windows і Lubuntu, або якщо ви просто хочете спробувати операційну систему Linux, ось як створити завантажувальний USB-накопичувач за допомогою Windows. Інструкції в цій статті стосуються Windows 10, Windows 8 та Windows 7.

Змістовий покажчик

Що потрібно для створення завантажувального USB-накопичувача Lubuntu

Для створення завантажувального USB-накопичувача Lubuntu вам знадобиться наступне:

 • Файл ISO Lubuntu
 • Дисковий тестер Win32
 • Відформатований флеш-накопичувач USB

Першим кроком є ​​завантаження Lubuntu. 64-розрядна версія Lubuntu рекомендується для більшості ПК. Перевірте панель керування Windows, щоб дізнатись, чи працює у вас 32-розрядна або 64-розрядна система. Ви також повинні завантажити та встановити Win32 Disk Imager, який вам знадобиться, щоб записати файл ISO на USB-накопичувач. Також можна створити багатозавантажувальний USB-накопичувач за допомогою Windows, якщо ви хочете запускати кілька дистрибутивів Linux з одного пристрою.

Як створити живий USB Lubuntu

Щоб створити завантажувальний USB-накопичувач Lubuntu у Windows:

 1. Вставте USB-накопичувач у вільний порт USB на вашому ПК.

 2. Відкрийте Провідник Windows і клацніть правою кнопкою миші USB-накопичувач, а потім виберіть Формат.

 3. Вибирайте FAT32 як файлову систему, перевірте Швидкий формат , а потім виберіть Почніть відформатувати диск. Ви втратите будь-які дані на USB-накопичувачі, тому створіть резервну копію всіх файлів, які потрібно зберегти, або використовуйте порожній диск.

  Параметри файлової системи та швидкого форматування

 4. Відкрийте Win32 Disk Imager і виберіть свій USB-накопичувач під Пристрій.

  Меню пристрою

 5. Виберіть синя папка в Файл зображення розділ, щоб відкрити Провідник Windows, а потім виберіть завантажений файл Lubuntu ISO.

  Виберіть синю папку в розділі Файл зображення, щоб відкрити Провідник Windows, і виберіть завантажений файл Lubuntu ISO

  Якщо ви не бачите файл ISO у папці, у якій ви його зберегли, змініть тип файлу на Показати всі файли.

 6. Виберіть Пишіть і Так підтвердити.

  Виберіть Написати та Так для підтвердження

Коли процес буде закінчено, ви отримаєте завантажувальну версію Lubuntu. Однак, якщо ваш комп’ютер використовує завантажувач UEFI, потрібно зробити ще один крок.

Як вимкнути швидке завантаження Windows

Щоб завантажитись із USB-накопичувача на ПК під управлінням Windows 8 або Windows 10, потрібно вимкнути швидке завантаження Windows:

 1. Відкрийте панель керування Windows і знайдіть варіанти живлення.

  Відкрийте панель керування Windows і знайдіть варіанти живлення

 2. Виберіть Виберіть, що робити кнопками живлення.

  Параметри кнопки живлення

 3. Виберіть Змінити налаштування, які наразі недоступні. Можливо, вам буде запропоновано ввести пароль адміністратора Windows.

  Параметр Змінити налаштування

 4. Зніміть прапорець поруч Увімкніть швидкий запуск і виберіть Зберегти зміни. Після встановлення Lubuntu на ваш жорсткий диск рекомендується знову увімкнути швидкий запуск Windows.

  Параметр "Увімкнути швидкий запуск" і кнопка Зберегти зміни

Як завантажити Lubuntu з USB-накопичувача

Якщо Швидкий запуск відключений, перезапустіть Windows і утримуйте Shift клавішу, доки не з’явиться меню завантаження UEFI. Виберіть Використовуйте пристрій, потім виберіть свій USB-накопичувач для запуску Lubuntu.

Параметр "Використовувати пристрій"

Спочатку робочий стіл може виглядати трохи простим, але існує низка способів вдосконалити Lubuntu. Однак майте на увазі, що будь-які зміни, внесені в поточну версію Lubuntu, будуть втрачені під час перезавантаження системи. Після встановлення Lubuntu на ваш жорсткий диск у вас буде можливість завантажити Linux або Windows під час запуску. Мова на екрані завантаження UEFI може дещо відрізнятися залежно від вашого комп’ютера. Якщо ви не бачите синій екран UEFI, ви можете вручну змінити порядок завантаження в системному BIOS для завантаження Lubuntu з USB-накопичувача.