Saltar al contenido

Як створити клони та знімки віртуальних машин у VirtualBox

16 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

 • Клонувати: Виберіть віртуальну машину та клацніть правою кнопкою миші> Клон. Назвіть ім’я клона > Далі > Повний клон > Клон.
 • Знімок: Виберіть віртуальну машину> Знімки вкладка> Брати.
 • Відновити знімок: Виберіть VM> Знімки > знімок> Відновлювати. Зніміть прапорець Створити знімок… > Відновлювати > знімок.

VirtualBox 5.2.20 дозволяє зберігати та відновлювати віртуальну машину, на якій ви працюєте на своєму пристрої. Інструкції були створені за допомогою Ubuntu Server 18.04, але процес однаковий, незалежно від того, з якою гостьовою операційною системою ви працюєте.

Створити клон

Як уже зазначалося, клони – це один з найкращих способів створити точну копію віртуальної машини. Одним із дуже зручних способів використання клонів є створення чистої віртуальної машини, скажімо, Ubuntu Server, а потім клонування оригіналу для нової бази, яку можна використовувати для будь-яких цілей. Отже, якщо на місці є чиста віртуальна машина Ubuntu Server 18.04 (і вимкнена, або в збереженому стані, оскільки клони неможливо створювати під час роботи віртуальної машини), ви можете створити клон, виконавши такі дії:


 1. Відкрийте VirtualBox.

 2. Виберіть віртуальну машину для клонування на лівій панелі.

  Вибір віртуального ящика.

 3. Клацніть правою кнопкою миші віртуальну машину, яку потрібно клонувати. Виберіть Клон зі спливаючого меню.

  Вибір клонування.

 4. Коли з’явиться відповідний запит, дайте клону ім’я та натисніть Далі.

  Іменування клону.

 5. Виберіть Повний клон у вікні типу Клонувати та натисніть Клон. Залежно від того, наскільки велика ваша віртуальна машина, процес клонування може зайняти від п’яти до 20 хвилин. Обов’язково дайте клону відповідне ім’я для його використання, інакше у вас може з’явитися безліч клонів із подібними назвами (що може заплутати).

 6. Коли процес завершиться, ваш клон готовий до використання.

Створення та використання знімків

Знімки – це чудовий спосіб зберегти певний стан віртуальної машини (ВМ). Скажімо, наприклад, ви плануєте встановити щось нове на (або внести зміни до) працюючої ВМ, і ви хочете переконатися, що у вас є «збережена точка», до якої ви можете повернутися (якщо справи підуть не так). Давайте використаємо ту саму віртуальну машину Ubuntu Server для створення знімка. Скажімо, ви збираєтесь встановити стек LAMP (або серйозне оновлення), і ви хочете переконатись, що зможете відмовитись, випадково встановлення / оновлення зламає щось, що ви встановили та налаштували.

 1. Щоб створити знімок, виберіть віртуальну машину, яка буде використовуватися на лівій панелі, і виберіть Знімки вгорі вікна.

 2. На екрані, що вийшов, натисніть Брати.

 3. Натисніть гаразд, і знімок буде зроблено. Тепер ви повинні побачити назву знімка, переліченого нижче з поточним станом.

Відновіть знімок

Щоб відновити знімок, виконайте такі дії:

 1. Виберіть віртуальну машину для роботи з лівої панелі в головному вікні.

  Вибір віртуального ящика.

 2. Виберіть Знімки вгорі вікна.

  Вибір знімків.

 3. Виберіть знімок, який потрібно відновити.

  Вибір знімка.

 4. Натисніть Відновлювати.

  Вибір Відновити.

 5. У вікні, що з’явиться, зніміть прапорець біля Створіть знімок поточного стану машини.

 6. Натисніть Відновлювати.

 7. Виберіть знімок, який потрібно відновити.

Причина, чому ви зняли прапорець біля пункту Створити знімок поточного стану машини, проста. Якщо ви повертаєтеся до попереднього стану, оскільки поточний стан порушено, ви не хочете робити знімок цього порушеного стану. Якщо зняти цей прапорець, порушений стан буде відкинуто.

Також можна відновити знімок з діалогового вікна Закрити.

Ще один спосіб відновити знімок

Інший спосіб відновлення знімка – це діалогове вікно Закрити віртуальну машину. Одне застереження цього методу полягає в тому, що він дозволяє лише відновити попередній знімок (замість того, щоб мати можливість вибрати конкретний знімок, як це можна було зробити в попередньому методі).

 1. Під час роботи віртуальної машини виберіть Файл > Закрити.

 2. У вікні, що вийшло, поставте галочку Вимкніть машину а потім перевірити Відновити поточний знімок.

 3. Натисніть гаразд і знімок буде відновлено. На цьому етапі ваша віртуальна машина повернеться до стану, знайденого на відновленому знімку. Будь-які зміни, внесені після цього знімка, будуть знищені.

  Детальніше про клони та знімки

  Віртуальні машини змінили ігри для тестувальників, адміністраторів та центрів обробки даних. Для тих, хто віддає перевагу використанню технологій з відкритим кодом, VirtualBox – це неймовірний спосіб створення та управління віртуальними машинами. Дві особливості VirtualBox, які кожен адміністратор повинен розуміти, як використовувати, – це клони та знімки. Що таке клони та знімки? Простіше кажучи, клони – це точна копія працюючої віртуальної машини, тоді як знімки дозволяють зберегти певний стан віртуальної машини (що може бути зручним, коли ви хочете щось протестувати, або ви збираєтесь внести зміни до цього віртуальна машина, і потрібно мати можливість повернутися до робочого екземпляра, якщо щось зламається).