Saltar al contenido

Як створити розсіяний графік в Excel

18 de julio de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

 • Виберіть принаймні два стовпці або рядки даних у програмі Excel. Потім виберіть Вставити.
 • В Діаграми, виберіть Розсіяння (X, Y) або Діаграма міхурів спадне меню. Виберіть Більше розсіяних діаграм і виберіть стиль діаграми. Виберіть гаразд.
 • Excel вставляє діаграму. Виберіть діаграму та внесіть зміни, натиснувши + (плюс) для відображення елементів, які ви можете застосувати або змінити.

У цій статті пояснюється, як створити графік розсіювання в Excel для комп’ютерів Windows і Mac. Він також включає інформацію для пристроїв Android та iOS. Інструкції стосуються Excel 2019, 2016, 2013, 2010, Excel 2016, 2011 для Mac, Excel 365 та Microsoft Excel на Android та iOS.

Як створити розсіяну діаграму в Excel у Windows або macOS

У програмі Excel діаграма розсіяння відображає точки даних, розташовані на координатах, розташованих на осі x та осі y. Точкові діаграми іноді називають діаграмами X та Y, діаграмами розсіювання, діаграмами розкиду або графіками розкиду. Діаграма розсіювання допомагає порівняти пари значень і зрозуміти взаємозв’язок між двома змінними. Щоб створити графік розсіювання в Excel на портативних або настільних системах, виконайте такі дії.

 1. Перевірте свій набір даних, щоб переконатися, що у вас є принаймні два стовпці (або рядки) даних. В ідеалі перша комірка в кожній послідовності міститиме текстовий запис, що описує наступні цифри, наприклад, „Пробіг автомобіля” або „Щорічні витрати на технічне обслуговування”.

 2. За допомогою миші виділіть клітинку у верхньому лівому куті даних, які потрібно скласти, а потім перетягніть курсор до правої нижньої комірки набору даних, щоб вибрати її.

  У Excel вибрано два стовпці даних.

 3. Виберіть Вставити.

  Вибір вкладки Вставка в Excel.

 4. В Діаграми, виберіть Розсіяна (X, Y) або бульбашкова діаграма спадне меню.

  На знімку екрана відображаються вибрані стовпці даних, курсор миші над Insert> Insert Scatter (X, Y) або піктограмою Bubble Chart.» class=»lazyload»   id=»mntl-sc-block-image_1-0-23″ ></p>
</li>
<li>
<p>Виберіть <strong>Більше розсіяних діаграм </strong>внизу меню.</p>
<p><img decoding=

 5. Виберіть варіант розсіяної діаграми, який вам більше подобається. (Розсіяти, Розсіяння з плавними лініями та маркерами, Розсіяння з плавними лініями, Розсіяти прямими лініями та маркерами, Розсіяння з прямими лініями, Міхур, або 3-D міхур)

  Знімок екрана вибору типу діаграми розсіювання для використання в Excel.

 6. Виберіть, чи потрібно порівнювати два стовпці даних, або використовувати два стовпці як індикатори осей x та y відповідно. Виберіть стиль діаграми, а потім виберіть гаразд.

  Вибір даних, які використовуватимуться в графіку розсіювання в Excel.

 7. Тепер Excel повинен був вставити діаграму у вашу електронну таблицю, яка відображає ваші дані. Якщо заголовок вашої діаграми, мітки осей та інші елементи діаграми відповідають вашим потребам, ви можете зупинитися на цьому етапі. Однак у більшості випадків вам потрібно буде налаштувати один або кілька елементів діаграми.

  У Excel створено графік розсіяння.

 8. Клацніть (або торкніться) на порожньому місці на діаграмі, щоб вибрати діаграму.

  Графік розсіювання вибрано в Excel.

 9. Далі налаштуйте параметри відображення елементів діаграми. Виберіть + клавішу біля діаграми, щоб вибрати, які елементи діаграми відображатимуться. Якщо встановити прапорець біля кожного елемента, елемент відображатиметься. Зніміть прапорець, щоб приховати елемент.

  Знімок екрана із введеним графіком розсіяного зображення за замовчуванням. Зверніть увагу на піктограми +, пензля та фільтра, показані праворуч від вибраної діаграми.

  Елементи діаграми можуть містити Сокири, Назви осей, Назва діаграми, Мітки даних, Бари помилок, Сітки, Легенда, і Лінія тренду. Виділіть праворуч від імені елемента, щоб побачити трикутник, що дозволяє отримати доступ до додаткових опцій елемента. Наприклад, поруч із Сітки, ви можете ввімкнути Первинна основна горизонтальна, Первинна основна вертикаль, Первинна незначна горизонтальна, Первинна незначна вертикаль, або Більше варіантів. Майже у кожному випадку вам слід увімкнути Сокири, Назви осей, Назва діаграми, і Сітки.

 10. За бажанням, вибравши діаграму, виберіть Стилі діаграм (пензлик) для регулювання зовнішнього вигляду. Ви можете вибрати один із декількох різних стилів діаграм, а також вибрати попередньо налаштовану палітру кольорів. Крім того, ви можете двічі клацнути (або торкнутися) елемент діаграми, щоб редагувати його.

  Зміна кольорів та стилів діаграми розсіювання в Excel.

 11. По завершенні натисніть (або торкніться) один раз на діаграмі, щоб вибрати її. Після вибору діаграму можна переміщати куди завгодно на поточному аркуші. Ви можете змінити розмір діаграми, вибравши та перемістивши будь-який з кутів діаграми. Ви також можете використовувати Ctrl + C скопіювати діаграму Ctrl + V щоб вставити діаграму в інше місце таблиці Excel.

Див. Посібник корпорації Майкрософт щодо створення всіляких діаграм у Microsoft Office у Windows або macOS, див. Створення діаграми від початку до кінця.

Як створити розсіяну діаграму в Excel на Android або iOS

Щоб створити графік розсіювання в Excel на пристроях Android або iOS, потрібно встановити на телефон програму Microsoft Excel (Встановити Microsoft Excel на Android або Microsoft Excel для iOS).

 1. Як і на настільних пристроях, перевірте набір даних, щоб переконатися, що у вас є принаймні два стовпці (або рядки) даних. В ідеалі перша комірка в кожній послідовності міститиме текстовий запис, що описує наступні цифри, наприклад, „Пробіг автомобіля” або „Щорічні витрати на технічне обслуговування”.

 2. Торкніться комірки у верхньому лівому куті даних, які потрібно скласти, а потім перетягніть курсор у нижню праву комірку набору даних, щоб вибрати її. (Позначається невеликим колом.)

 3. На великих пристроях, таких як планшет, торкніться Вставити > Діаграми > XY (розсіяно). На менших пристроях, таких як телефон, торкніться пункту підменю в нижній частині екрана (це схоже на стрілку вгору), а потім торкніться слова Додому.

  Excel на знімках екрана Android показує: меню

 4. Торкніться Вставити.

 5. Прокрутіть вниз до Діаграма і виберіть.

 6. Прокрутіть вниз і виберіть XY (розсіяно).

  Вставка діаграми в Excel для Android.

 7. Виберіть варіант розсіяної діаграми, який вам більше подобається.

 8. Тепер Excel повинен був вставити діаграму у вашу електронну таблицю, яка відображає ваші дані. Якщо заголовок вашої діаграми, мітки осей та інші елементи діаграми відповідають вашим потребам, ви можете зупинитися на цьому етапі.

  Тип діаграми розкидання в Excel на Android (ліворуч) та деталі діаграми (праворуч).

Як налаштувати розсіяну діаграму на мобільному пристрої

Щоб налаштувати окремі елементи діаграми на мобільному пристрої, вам потрібно буде ввійти в Microsoft Excel на Android або iOS за допомогою передплати на Microsoft 365. (Ці параметри будуть сірими.) Після цього ви зможете налаштувати елементи діаграми, виконавши такі дії:

 1. Натисніть на діаграму, щоб вибрати її.

 2. Потім натисніть на пункти меню, такі як Макети, Елементи, Кольори або Стилі, щоб отримати доступ та налаштувати різні елементи діаграми.

  Excel на знімках екрана Android: (ліворуч) торкніться діаграми, щоб вибрати, (середній) Параметри редагування елемента діаграми, (праворуч) редагування назв осей

Процес створення розсіяного сюжету на мобільних, портативних та настільних системах надзвичайно схожий. Введіть свої дані, виберіть їх, вставте діаграму, а потім налаштуйте деталі діаграми. Завданням залишається переконатися, що діаграма розсіяння є відповідним способом візуалізації ваших даних, і вибрати стиль діаграми розкидання, який найкраще ілюструє вашу думку.