Skip to content

Як створити файл аудіювання MP3 для радіостанції

11 de Липень de 2021

Що знати

 • Придбайте програмне забезпечення для запису та підготуйте зразки сценаріїв. Практикуйтеся, що хочете сказати, намагаючись звучати природно, а потім експортуйте в MP3.
 • Надішліть звуковий файл директору станції, дотримуючись будь-яких рекомендацій щодо подання. Додайте резюме, посилання та супровідний лист.
 • У вас є приблизно 15 секунд, щоб справити враження на директора програми. Запишіть свою демонстрацію в стилі станції, якій ви її надсилаєте.

Якщо ви хочете отримати роботу в ефірі на радіостанції, перше, що вам потрібно, це демонстраційний файл, який слід надіслати директору програми. Неважко створити власний файл прослуховування чи демонстрації, якщо ви готуєтесь, тренуєтесь та плануєте.

Підготуйте касету для прослуховування

Демонстраційна стрічка може бути загальною та підходить для будь-якої станції, або, можливо, її потрібно буде адаптувати до конкретної станції. Деякі директори вимагають від претендентів говорити про щось дуже конкретне, наприклад, про тему, яку вони вам призначили. Отримавши всю інформацію, необхідну для запису демонстрації, наступним кроком є ​​налаштування середовища запису. Якщо у вас немає доступу до студії з належним обладнанням, використовуйте телефон або комп’ютер із програмним забезпеченням для запису аудіо.

 1. Встановіть програму або програму, яка дозволяє записувати ваш голос. Безкоштовний додаток Audacity – хороший варіант для комп’ютерів. Якщо ви записуєте зі смартфона, ви можете спробувати програму Smart Recorder для Android або Voice Recorder & Audio Editor для пристроїв iOS. Перш ніж завантажувати та використовувати Audacity, обов’язково перегляньте його політику конфіденційності, щоб переконатися, що ви відповідаєте її умовам.

 2. Підключіть мікрофон, якщо ви користуєтеся комп’ютером. (Ознайомтеся з найкращими USB-мікрофонами для придбання, якщо їх у вас немає.)

Вирішіть, що ви будете записувати

Підготуйте кілька зразків сценаріїв, про які ви будете говорити у своєму записі. Наприклад, поговоріть про погоду, включіть 30-секундний рекламний ролик про готовий товар та створіть рекламне оголошення. Якщо ви створюєте демонстраційну версію для певної станції, обов’язково використовуйте її назву. Якщо це загальна демонстрація, то назва не така важлива. Визначтеся в порядку, в якому ви будете записувати свої сценарії, щоб ви не балувались навколо тем, коли настає час записувати.

Запишіть свій голос і надішліть файл електронною поштою

 1. Запишіть свій голос за допомогою підготовлених сценаріїв, але обов’язково потренуйтеся в тому, що хочете сказати, перш ніж завершити запис. Намагайтеся, щоб звучало природно і доброзичливо. Це допомагає посміхатися під час розмови, оскільки це часто видно навіть через запис голосу.

 2. Коли ви задоволені своєю презентацією, експортуйте файл на свій комп’ютер або безпосередньо із настільної програми, або електронною поштою, якщо ви користуєтеся телефоном. MP3 – це хороший формат для використання, оскільки він підтримується більшістю програм. Пам’ятайте, що ви можете записати стільки разів, скільки завгодно, перш ніж відправити демонстрацію на радіостанцію. Просто стирайте все, що вам не подобається, і продовжуйте намагатися, поки не отримаєте найкращий звукозапис, який ви можете зробити.

 3. Зателефонуйте на станцію та запитайте ім’я, адресу електронної пошти та номер телефону директора програми.

 4. Надішліть свою демонстраційну програму керівнику програми коротким вступним листом і додайте демонстраційний файл із будь-якою іншою відповідною інформацією, наприклад коротким резюме чи посиланнями.

 5. Слідкуйте за телефонним дзвінком через тиждень.

Останні поради, про які слід пам’ятати

 • Директори програм надзвичайно зайняті. Якщо їм не подобається те, що вони чують у перші 15 секунд, вони перестають слухати.
 • Запишіть свою демонстрацію в стилі станції, куди ви її надсилаєте. Наприклад, якщо ви хочете робити радіо-новини, ви не хочете користуватися каламбуром і розмовляти в надзвичайно розслабленому і приземленому стилі.
 • У своєму листі обов’язково повідомте керівнику програми, що ваш робочий час гнучкий. Їм може знадобитися хтось для пізнього радіо-концерту або такого, що змінюється протягом місяця.
 • Прийміть будь-яку пропозицію з будь-якої станції. Дрібні речі часто призводять до набагато більших.
 • Не хвилюйся, що ти фантастичний. Директор програми просто хоче отримати уявлення про вас. Все, що він або вона хоче знати, швидше за все, буде особисто.