Skip to content

Як технологічний розрив карає колишніх в’язнів

14 de Липень de 2021

Ключові винос

  • Колишні ув’язнені часто страждають, бо не можуть пристосуватися до сучасних технологій, стверджують експерти.
  • Пандемія коронавірусу робить потребу в технологічній рівності більш очевидною.
  • Технічне навчання у в’язницях може допомогти особам, які перебувають у в’язниці, адаптуватися до суспільства після звільнення, вважають спостерігачі.

Нещодавно звільнені ув’язнені страждають від відсутності доступу до технологій, що робить їх уразливими до бідності та не можуть отримати доступ до соціальних послуг в умовах кризи, яка загострюється через пандемію коронавірусу. Експерти заявляють, що раніше ув’язнені часто не мають зв’язку з сучасними технологіями, ставлячи їх у невигідне становище у пошуку роботи та навчанні своїх дітей. Одне з недавніх досліджень, наприклад, показало, що багато жінок, які виходять із в’язниці, часто мають неадекватний доступ до Інтернету, покладаються на мобільні телефони для виконання онлайн-завдань і мало знають про захист своєї приватності. “Після звільнення цих жінок із в’язниці вони повертаються до цього дуже швидко мінливого середовища цифрових медіа”, – заявила в телефонному інтерв’ю Х’юнцзин Сео, професор журналістики в Університеті штату Канзас і одна з авторів дослідження. “Вони були ізольовані протягом значного періоду часу, іноді протягом 10 або 15 років, не маючи доступу до технологій. Ефект може бути травматичним”. Потреби колишніх в’язнів зростають. Щотижня з американських та федеральних тюрем звільняють понад 10 000 колишніх ув’язнених. Набагато більше відпускають із місцевих тюрем. А коронавірус означає, що багато в’язниць та в’язниць пришвидшують звільнення в’язнів, намагаючись запобігти спалахам. Проводити час у в’язниці – це все одно, що “потрапити в пастку”, – заявила в інтерв’ю електронною поштою Деанна Хоскінс, президент і генеральний директор адвокатської групи з питань реформування в’язниць JustLeadershipUSA та сама колишня ув’язнена. “Особи, які перебувають у в’язниці, мають лише обмежений доступ до Wi-Fi”, – сказала вона. “Єдиний доступ до Інтернету вони отримують через відвідування відео, електронної пошти та музичних програвачів”.

Сабарі Баладжі М / Getty Images

Пошук роботи без технічних навичок

Влаштування на роботу є однією з найбільших перешкод, з якими стикаються колишні ув’язнені після звільнення, а відсутність технічних навичок ускладнює це, вважають експерти. “Навички технологій є привабливими для потенційних роботодавців і в багатьох випадках необхідні”, – сказала Емі Шлосберг, завідувач кафедри кримінології та кримінального судочинства Університету Ферлі Дікінсон, в електронному інтерв’ю. “Практично кажучи, першим кроком для більшості людей є складання резюме, що вимагає певного рівня цифрової грамотності. Пошук вакансії вимагає проведення онлайн-пошуку та / або доступу до різних веб-сайтів та додатків”. Прості речі, такі як використання смартфона, можуть заважати ув’язненим, які, можливо, перебували у в’язниці ще з часів ротаційних телефонів. “Навіть якщо їм пощастить мати кошти, щоб купити телефон, навряд чи вони знають, як ним керувати”, – сказав Шлосберг. “Без доступу до зв’язку вони відключаються від сім’ї, друзів та служб підтримки. Це особливо проблематично для тих, хто перебуває на умовно-достроковому звільненні, оскільки багато персональних реєстрацій були призупинені через пандемію та реєстрацію, тому повинні відбутися іншими засобами “. Доступ до Інтернету настільки важливий, що деякі некомерційні організації розповсюджують смартфони тим, хто нещодавно вийшов з в’язниці. Ці телефони можуть бути питанням виживання, Ноам Кім, керівник програми Філадельфії, штат Пенсільванія, пропагандистська група “Центр карцеральних громад”, яка розповсюджує стільникові телефони. Однієї недавньої суботи о 21:00 “один із людей, які отримали наші мобільні телефони, зателефонував нам”, – сказав він в електронному інтерв’ю. “Його щойно випустили з окружної в’язниці, не маючи грошей та місця для проживання, і тієї ночі замерзало. Оскільки у нього був телефон із збереженим номером, він зміг зв’язатися з нашою командою і попросив допомогти у пошуку житла на цю ніч. Посилення бездомних повідомило нам, що у них немає вільних ліжок, але завдяки нашій мережі підтримки ми змогли помістити його в кімнату тієї ночі “. Навіть державні служби, включаючи державне житло, державну допомогу та Medicaid, часто вимагають онлайн-заявок, сказав Хоскінс. Отримати доступ до свідоцтва про народження в Інтернеті, яке потрібно для звернення за державною допомогою, є складним завданням, додала вона. “Це одне з найбільш наріканих питань, оскільки більшість людей, особливо людей похилого віку, борються з простою адаптацією до зовнішнього світу, і зараз вони далеко позаду навіть у тому, що вони незалежні, оскільки повинні покладатися на когось іншого”, – додала вона. “Негайний шок від змін є величезним фактором самогубств, вживання наркотиків та повторних переслідувань протягом перших 90 днів”.

Старий зруйнований інтер'єр покинутих тюремних камер

franckreporter / Getty Images

Коронавірус поглиблює кризу

Технологічний розрив погіршує соціальні та економічні наслідки кризи коронавірусу для нещодавно звільнених ув’язнених. “За допомогою COVID усі будівлі громадського доступу просять людей вийти в Інтернет і домовитись про зустріч”, – сказав Хоскінс. Пандемія ще більше маргіналізує групу, яка вже бореться, сказав Кім. “Ми працюємо з населенням, яке значною мірою покладається на громадські простори для соціалізації, роботи та ресурсів”, – сказав він. “В умовах пандемії закриваються такі великі центри ресурсів, як бібліотеки; саме ті місця, куди люди зазвичай ходять, щоб надіслати резюме або отримати підтримку в пошуках роботи. Як ви навчаєте цифрової грамотності віддалено?” Багато колишніх в’язнів збідніли і зазнають труднощів під час пошуку Інтернету під час пандемії, сказав Сео. “Ці люди ходили до публічних бібліотек, наприклад, щоб вийти в Інтернет”, – додала вона. “Попри те, що бібліотеки повільно відкриваються для загального користування, вони, як правило, ще не повністю відкриті, тому це створює справжні виклики для цієї групи”.

Ув'язнені в'язниці штату Мюл-Крік взаємодіють у спортзалі, який був модифікований для розміщення в'язнів

Джастін Салліван / Getty Images

Технічна довідка для колишніх ув’язнених

Виявлення, як допомогти колишнім ув’язненим реінтегруватися в суспільство з усіма його технологічними складностями, є складною проблемою, вважають спостерігачі. Одним із рішень може бути надання дозволу ув’язненим використовувати технології, коли вони все ще перебувають у в’язниці, що може допомогти їм після звільнення. Шлосберг пропонує запропонувати програми технічного навчання у виправних установах. “Я вважаю, що ми повинні розглянути можливість надання ув’язненим обмеженого та контрольованого доступу до певних форм соціальних мереж”, – сказала вона. “Ті, хто має міцні зв’язки з родиною, друзями та громадою в цілому, швидше за все матимуть успіх після звільнення”. Вийшовши з в’язниці, колишні ув’язнені потребують подальшої технічної освіти та доступу до таких речей, як ПК та швидкісний Інтернет, щоб повноцінно функціонувати в сучасному суспільстві, стверджують експерти. Безкоштовні стільникові телефони – це один крок, але потрібно більше. У той час як у багатьох великих містах, таких як Нью-Йорк, є загальнодоступні точки доступу, інші, зокрема Філадельфія, цього не роблять. “Як ми очікуємо, що домогосподарства з низьким рівнем доходу залишаться на зв’язку і отримуватимуть підтримку, яка їм потрібна, без такого доступу”, – сказав Кім. “Настав час нашим міським урядам визнати, що Інтернет не може бути розкішшю, і тут повинен бути стабільний та безкоштовний громадський Wi-Fi”. Хоскінс каже, що необхідні глибші зміни. Вона закликала американську систему кримінального судочинства перейти до реабілітаційної моделі, а не просто до покаральної. “Освіта була ключовим фактором зниження рівня рецидивів”, – сказала вона. “Технології можуть бути частиною програм, навіть ті, хто має приватні освітні програми, використовують старий шкільний папір, а ручки навіть пишуть папери за допомогою ручної машинки”. Коронавірус може посилити нашу увагу до несправедливості суспільства. Для тих, хто нещодавно вийшов з в’язниці, справжня свобода може не настати, поки вони не стануть рівними цифровими громадянами.