Saltar al contenido

Як уникнути артефактів у цифрових фотографіях

25 de julio de 2021

Цифрові артефакти – це ненавмисні, небажані зміни у фотографіях, які є результатом внутрішньої роботи вашої камери. Вони можуть з’являтися як у дзеркальних дзеркальних фотокамерах, так і в камерах наведення та зйомки та знижувати загальну якість фотографії. Ось погляд на різні типи артефактів зображення.

Фотограф перевіряє свої кадри.
MarioGuti / Getty Images

Змістовий покажчик

Квітучий

Пікселі на датчику DSLR збирають фотони, які перетворюються в електричний заряд. Однак пікселі час від часу збирають занадто багато фотонів, що спричиняє переповнення електричного заряду. Це переповнення може розлитися на існуючі пікселі, що спричинить надмірне експонування в областях зображення. Це відоме як цвітіння. Більшість сучасних дзеркальних дзеркальних фотокамер мають антиквітучі ворота, які допомагають розрядити цей надлишковий заряд.

Хроматична аберація

Хроматичні аберації найчастіше трапляються на зображеннях, зроблених ширококутним об’єктивом; це видно як кольорові окантовки навколо висококонтрастних країв. Це обумовлено тим, що лінза не фокусує довжини хвиль світла на точно тій же фокальній площині. Ви можете не побачити його на РК-екрані, але під час редагування побачите. Як правило, це червоний або блакитний контур по краях об’єкта.

Приклад хроматичних аберацій у шерсті коня

Adobe Stock
Щоб цього не сталося, використовуйте лінзи з двома або більше шматочками скла з різними заломлювальними якостями.

‘Джаггі’ або псевдонім

Це стосується видимих ​​нерівних країв на діагональних лініях цифрового зображення. Пікселі квадратні (а не круглі), і оскільки діагональна лінія складається з квадратних пікселів, псевдонім може виглядати як сходинки сходів, коли пікселі великі.

Приклад нерівного зображення

Роланд Танглао / CC0 1.0 / Flickr
Джаггі зникають із камерами з більш високою роздільною здатністю, оскільки пікселів менше. DSLR мають вбудовані можливості згладжування, оскільки вони зчитують інформацію з обох сторін краю, тим самим пом’якшуючи лінії. Загострення в постпродакшн збільшує видимість зазубрин, тому багато фільтрів для заточення містять шкалу згладжування. Уникайте додавання занадто багато згладжування; це може погіршити якість зображення.

Стиснення JPEG

JPEG – це найпоширеніший формат файлів фотографій, незважаючи на компроміс між якістю та розміром зображення. Зберігаючи файл у форматі JPEG, ви стискаєте зображення і втрачаєте трохи якості. Якщо ви плануєте внести багато змін до зображення, збережіть його спочатку у нестиснутому форматі, наприклад PSD або TIFF.

Муар

Коли зображення містить частотні ділянки, що повторюються, ці деталі можуть перевищувати роздільну здатність камери. Це спричиняє муар, який виглядає як хвилясті кольорові лінії на зображенні.

Результати випробувань OPPO DV-983H 480i / 480p на деінтерлейсинг та масштабування 1080p - Зменшення шуму - Муар

homeheatrehifi
Муар, як правило, не є фактором для камер з високою роздільною здатністю. Якщо у вашого пікселів менше пікселів, ви можете скористатися фільтрами згладжування для виправлення муару, хоча вони пом’якшують зображення.

Шум

Шум відображається на зображеннях як небажані або блукаючі кольорові плями, найчастіше спричинені підвищенням ISO. Це найпомітніше проявляється в тінях і чорному кольорі зображення, часто у вигляді маленьких крапок червоного, зеленого та синього кольорів. Щоб зменшити шум, використовуйте нижчий ISO. Це пожертвує швидкістю і є основною причиною того, що при виборі ISO потрібно досягти лише стільки, наскільки це абсолютно необхідно.