Saltar al contenido

Як уникнути зламу вашого облікового запису Google

15 de abril de 2021

Що знати

 • Не використовуйте повторно паролі та не складайте паролі – використовуйте генератори паролів. Також видаліть електронні листи, що містять паролі.
 • Оновлюйте антивірусне програмне забезпечення комп’ютера.
 • Не використовуйте питання безпеки, які може виявити кожен. Також використовуйте двоетапну перевірку Google.

Ви використовуєте свій обліковий запис Google для Gmail, але також можете використовувати його для інших додатків, зокрема для входу в телефон Android та облікового запису Google Play. Оскільки це така велика частина вашої ідентичності в Інтернеті, ви можете і повинні зробити деякі важливі кроки для захисту свого пароля Google.

Жінка здивований на телефоні

Кредит: Zero Creatives
 1. Не використовуйте паролі повторно. Найважливішим правилом є створення унікального пароля для кожної послуги, якою ви користуєтесь. Використання того самого пароля полегшує хакерам доступ до ваших даних. Якщо ви використовуєте лише один, вони можуть один раз вгадати ваш пароль і знати його всюди. Якщо ви не хочете записувати кожен пароль, використовуйте систему управління, наприклад PassPack або LastPass, щоб зберігати їх цифровим способом. Вам все одно потрібно переконатися, що ваші паролі надійні, і вам все одно потрібно міняти їх раз у раз. Навіть LastPass зламали.

 2. Не вигадуйте власні паролі. Багато веб-сайтів пропонують поради щодо створення незабутніх, захищених паролів, але вони ніколи не будуть такими захищеними, як дозволяти машині це робити. Люди розбиваються на шаблони і прагнуть розміщувати цифри, символи та великі літери паролів в тих самих місцях. Використовуйте генератор випадкових паролів для створення захищених паролів. Більшість служб зберігання паролів, включаючи LastPass та вбудовану функцію збереження пароля Chrome, пропонують можливість генерувати пароль, коли вам потрібно буде придумати новий і запам’ятає його для вас. Щоб переглянути паролі, які ви зберегли за допомогою функції захищеного пароля Chrome, відвідайте chrome: // settings / passwords.

 3. Використовуйте двоетапну перевірку. Двохетапна перевірка вимагає двох окремих елементів: те, що у вас є, і те, що ви знаєте. Налаштуйте свій обліковий запис Google для використання двоетапної перевірки, яка залежить від вашого пароля та вашого телефону. Коли ви входите з нового комп’ютера, Google надішле вам номер для додаткової безпеки. Google пропонує власний додаток для автентифікації, який працює двофакторно на багатьох різних сайтах.

 4. Переконайтеся, що ваша додаткова електронна адреса в Gmail досі є дійсною. Google використовує вашу вторинну електронну адресу, щоб зв’язатися з вами, якщо ваша основна адреса порушена або ви забули свій пароль. Щоб перевірити електронну адресу для відновлення, перейдіть на Налаштування > Перегляньте всі налаштування > Облікові записи та імпорт > Змінити параметри відновлення пароля. Подивіться на запис для Електронна пошта для відновлення і переконайтеся, що це правильно.

 5. Не використовуйте питання безпеки, які може виявити кожен. Подумайте про те, щоб брехати на питаннях перевірки так, як ви пам’ятаєте, але інші не здогадаються. Запишіть ім’я улюбленого опудала як свого першого вихованця або зробіть вигляд, що ви насправді виросли в Нарнії.

 6. Видаліть усі повідомлення про реєстрацію які містять ваш пароль, або скористайтеся простим паролем, щоб зареєструватися для послуги, а потім негайно змінити його на щось більш безпечне.

 7. Оновлюйте антивірусне програмне забезпечення комп’ютера. Захист паролем не допоможе вам, якщо хтось зламав ваш робочий стіл за допомогою кейлоггера.

 8. Видалити всі електронні листи, що містять паролі, особливо якщо ви давно використовуєте однакові паролі. Щоб їх знайти, перейдіть у свій обліковий запис Gmail і за допомогою вікна пошуку знайдіть посилання на «пароль» або «реєстрацію». Видаліть усі надіслані повідомлення про реєстрацію, що містять ваш пароль, – або використовуйте його як можливість перейти до зміни пароля.