Saltar al contenido

Як це виправити, коли контролер PS4 не заряджається

18 de julio de 2021

Контролер DualShock 4 призначений для бездротового та дротового використання з PlayStation 4, і він повинен заряджатися, коли ви підключаєте його через USB. Якщо ви виявите, що ваш контролер PS4 не заряджається, існує ймовірність того, що батарею потрібно замінити, але це лише одне з потенційних виправлень серед багатьох. Перш ніж кидати контролер або відправляти його на дорогий ремонт, ми маємо кілька простих виправлень, які ви можете спробувати самі.

Джеремі Лаукконен

Змістовий покажчик

Що змушує контролер PS4 не заряджатися

Коли контролер PS4 не заряджається, існує декілька потенційних причин для перевірки. Можуть виникнути проблеми із зарядним портом або кабелем, проблема з PS4, що перешкоджає йому подавати живлення через USB, або проблема з акумулятором контролера PS4. Ось короткий огляд питань, з якими ви можете стикатися:

 1. Проблеми з зарядкою порту: Порт може бути завалений сміттям або фізично пошкоджений. Виправлення включають очищення або просто заміну порту.
 2. Проблеми із заряджанням кабелю: Кінець кабелю Micro USB може бути пошкоджений або зношений, сам кабель може бути пошкоджений або кабель може бути не призначений для такого роду використання. Деякі USB-кабелі не призначені для зарядки.
 3. Проблеми з PS4: Деякі проблеми можуть перешкодити PS4 надавати плату вашим контролерам. Можливо, ви зможете це виправити, скинувши налаштування контролера або включивши живлення консолі, або просто зарядіть свій контролер за допомогою іншого зарядного пристрою.
 4. Апаратні проблеми: Дві найпоширеніші несправності апаратного забезпечення при такій проблемі – це зарядний порт та акумулятор. Їх досить легко замінити, хоча багатьом користувачам буде зручніше залучати послуги професіонала.

Як виправити контролер PS4, який не заряджається

Якщо ваш контролер DualShock 4 мертвий і не приймає зарядку, виконайте кожен з наступних кроків з усунення несправностей, щоб знову запустити його.

 1. Перевірте підключення зарядного кабелю. Контролери DualShock 4 заряджаються через мікро-USB, що є дуже низькопрофільним з’єднанням, яке тримає зарядний пристрій на крихітних пружинних сталевих затискачах. Якщо контролер не починає заряджатись негайно, обережно вийміть роз’єм micro USB з порту контролера та вставте його знову. Переконайтеся, що роз’єм повністю зафіксований і щоб він не хитався. Якщо роз’єм micro USB відчуває себе розхибленим або випадає, то, ймовірно, у вас зношений кабель. Перевірте маленькі пружинні сталеві затискачі на роз’ємі, щоб побачити, чи не було їх засунуто або зношено.

 2. Спробуйте інший USB-кабель. Оскільки мікро-USB є настільки поширеним явищем, є велика ймовірність, що у вас є більше одного з цих кабелів. Якщо під рукою є кілька кабелів, спробуйте кілька із них, щоб перевірити, чи може ваш контролер заряджатися. Важливо використовувати кабель, який одночасно може забезпечувати живлення та передавати дані. Хоча всі найкращі кабелі micro USB можуть виконувати обидві функції, деякі дешевші кабелі можуть виконувати лише те чи інше.

 3. Підключіть кабель USB до іншого, ніж ваш PS4. У деяких випадках контролер PS4 матиме труднощі із заряджанням від USB-портів PS4. Замість PS4 ви можете використовувати будь-який високоякісний зарядний пристрій USB або навіть потужний USB-порт на комп’ютері чи ноутбуці. Якщо ваш контролер заряджається при підключенні до зарядного пристрою, комп’ютера або іншого пристрою, можливо, проблема з портами USB на вашому PS4.

 4. Огляньте та очистіть зарядний порт на контролері. Роз’єми, що використовуються мікро USB, настільки малі, що насправді дуже легко їх підключити, навіть якщо в порту є бруд, пил або інші забруднення. У гіршому випадку сміття насправді може перешкодити вам повністю заткнути кабель і правильно розмістити його. В інших випадках брудні з’єднання просто перешкоджають передачі живлення. Використовуйте консервоване повітря або електричну повітродувку, щоб очистити зарядний отвір, і огляньте всередині ліхтариком. Якщо ви побачите сміття або контролер все ще відмовляється заряджатись, ви можете спробувати очистити його за допомогою невеликого приладдя, як зубочистка. Якщо порт виявляє ознаки пошкодження або коли він хитається навколо, він може бути пошкоджений і потребує заміни.

 5. Скиньте налаштування контролера PS4. Можливо, у вашого контролера виникла проблема з мікропрограмою, що перешкоджає його зарядці. Щоб це виправити, ви можете вставити зубочистку або інший подібний інвентар у невеликий отвір на задній панелі контролера приблизно на п’ять секунд. Після цього підключіть контролер, завантажте PS4 і перевірте, чи прийме контролер заряд.

 6. Цикл живлення вашого PS4. Якщо контролер все ще не заряджається, тоді може допомогти включення живлення консолі. Для цього потрібно вимкнути консоль і контролер, відключити консоль від електромережі та залишити її вимкненою приблизно на 20 хвилин. Це лише допоможе вашому PS4 зарядити ваш контролер. Якщо ви вже спробували інший зарядний пристрій без жодного успіху, це не допоможе.

 7. Замініть порт зарядки контролера PS4. Якщо ви виявите, що зарядний порт вільний або пошкоджений, єдиним виправленням є заміна порту. Для цього потрібно розібрати контролер, відкрутити плату зарядного порту та від’єднати стрічковий кабель, який з’єднує плату зарядного порту з основною платою. Це не особливо складно, але ви хочете бути абсолютно впевненими, що зарядний порт винен спочатку, щоб уникнути марної витрати часу та грошей.

 8. Замініть акумулятор контролера PS4. Коли все інше не вдається, є лише два варіанти. Або акумулятор поганий, або сам контролер зламався. Можливо, ви захочете відправити свій контролер на ремонт на цьому або попередньому кроці, або ви можете просто відкрити контролер і замінити батарею. Хоча DualShock 4 не використовує легко замінні акумулятори, такі як контролер Xbox One, замінити акумулятор не так складно. Все, що вам потрібно зробити, це роз’єднати контролер, від’єднати акумулятор від основної плати та замінити його новим акумулятором.