Saltar al contenido

Як шукати файли в Windows 10

6 de mayo de 2023

У цій статті описано два основні способи пошуку файлів на комп’ютері з Windows 10, а також пропозиції щодо пошукових програм сторонніх розробників і корисні поради щодо покращення пошуку файлів.

Змістовий покажчик

Використовуйте панель пошуку панелі завдань для загального пошуку

Панель пошуку, яка постійно розташована внизу екрана, є основним методом пошуку для більшості людей, і використовувати її легко. Скористайтеся цим шляхом, якщо ви не знаєте, де знайти файл, або якщо вам потрібно відкрити програму чи електронний лист.

 1. Натисніть ПЕРЕМОГА або виберіть рядок пошуку в нижньому лівому куті панелі завдань біля кнопки «Пуск».

 2. Почніть вводити назву файлу, програми чи іншого елемента, який ви шукаєте, але поки не натискайте Enter.

 3. Результати з’являються миттєво. Зверніть увагу на категорії вгорі; тут ви можете фільтрувати результати за такими речами Документи, Електронна пошта, Папки, музика, Фотографіїта ін більше меню, де ви знайдете більшість із них.

  Фотографії в результатах пошуку Windows 10

 4. Виберіть елемент, який потрібно відкрити. Ви можете зробити це за допомогою дотику, миші або виділивши його за допомогою клавіш зі стрілками вгору та вниз і натиснувши Введіть. Не впевнені, чи це те, що ви хочете відкрити? Під час перегляду результатів використовуйте стрілку поруч із елементом, щоб побачити його деталі, як-от дату останньої зміни та справжнє розташування на вашому комп’ютері.

Запустіть пошук файлів у певній папці

Цей метод є гіперфокусованим способом пошуку в папках Windows 10. Це корисно, якщо ви вже знаєте, де знаходиться файл.

 1. Відкрийте папку, у якій потрібно виконати пошук. Один із способів почати переглядати різноманітні папки – це пошук Провідник файлів із панелі пошуку на панелі завдань. Якщо папка вже відкрита, пропустіть цей крок.

  Файловий провідник у пошуковій системі Windows 10.

 2. Виберіть рядок пошуку у верхньому правому куті вікна.

  Поле пошуку Провідника файлів

 3. Введіть пошуковий термін і натисніть Введіть.

  Результати пошуку Rescue показують два файли

Поради щодо швидкого пошуку файлів

Файловий провідник має приховані параметри пошуку, які надають величезну допомогу, якщо ви не впевнені, як називається файл або вам потрібно звузити результати. Наприклад, якщо у вас є сотні файлів у папці «Документи», ви можете зменшити результати, шукаючи лише файли, змінені минулого місяця. Ось кілька прикладів, які показують, як фільтрувати результати пошуку:

 • datemodified: минулий місяць
 • Дата створення: 2021
 • *.mp4
 • розмір:>10 Мб
 • вид: музика

Ви навіть можете поєднати їх, якщо потрібно, а також додати текст для пошуку також за назвою:

 • datecreated:2020 *.jpg width:160 відпустка
 • Розмір платежу *.pdf: <100 Кб

Подібні до них параметри сортування. У верхній частині папки, трохи вище списку файлів, є заголовки, які можна натиснути. Виберіть один, щоб відсортувати весь список за цим критерієм. Розглянемо папку, повну сотень музичних файлів. Ви хочете знайти найбільший, оскільки він займає забагато місця. Ви можете шукати за допомогою «розміру», як зазначено вище, але в цій ситуації краще вибрати Розмір змінити список пісень за розміром, що спрощує візуалізацію найбільших. Окрім розміру, існує багато інших способів сортування списку файлів. Клацніть правою кнопкою миші заголовок стовпця, щоб отримати доступ до всіх. Ще щось, про що слід пам’ятати, — зайти якомога далі в структуру папок, щоб комп’ютер не переглядав більше, ніж це потрібно. Наприклад, якщо ви знаєте, що ваш файл знаходиться десь у папці «Завантаження», відкрийте папку «Завантаження» та почніть пошук там. Немає потреби використовувати панель пошуку на панелі завдань і шукати весь комп’ютер, якщо ви знаєте, де він знаходиться. Це також запобігає пошуку файлів в інших папках із таким самим ім’ям.

Використання інструментів пошуку файлів сторонніх виробників

Іншим варіантом для швидшого пошуку файлів у Windows 10 є використання сторонньої програми. Існує багато безкоштовних інструментів пошуку файлів, які чудово справляються зі своєю роботою; Все один приклад. Після перших кількох хвилин Все потрібно для каталогізації всього, ви можете виконати пошук все ваших жорстких дисків за лічені секунди.

FAQ

 • Чому я не можу шукати файли в Windows 10?

  Якщо пошук Windows не працює, перевірте підключення до мережі, вимкніть і знову ввімкніть Cortana та перезавантажте пристрій. Якщо у вас усе ще виникають проблеми, перевірте, чи працює служба пошуку. Можливо, вам доведеться перебудувати параметри індексування пошуку Windows 10.

 • Як знайти спільні папки в Windows 10?

  Відкрийте Провідник, виберіть Мережаі виберіть пристрій, на якому є спільні папки, які ви хочете переглянути. Ви також можете переглянути спільні папки Windows у командному рядку за допомогою чиста частка команда.

 • Як шукати дублікати файлів у Windows 10?

  Вам потрібно завантажити інструмент, який може знаходити та видаляти дублікати файлів, наприклад Duplicate Cleaner. Ви можете шукати певні типи файлів, наприклад музику чи відео, а також видаляти порожні папки.

 • Як шукати приховані файли в Windows 10?

  Щоб показати приховані файли, перейдіть до Розширені налаштування на панелі керування > Зовнішній вигляд і персоналізація > Параметри Провідника файлів > Переглянути > Розширені налаштування > Приховані файли та папки. Потім ви можете шукати файли як зазвичай.