Saltar al contenido

Як ШІ редагування фотографій може вплинути на фотографію

5 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Ключові винос

  • Машинне навчання та ШІ – це ніби наддосконалі фільтри, які пристосовуються до Ваших зображень.
  • Автоматичне «закріплення» портретів призведе до нереальних очікувань щодо зображення тіла.
  • Ми ще не знайшли інструмент для видалення обличчя з качки.
Програмне забезпечення Skylum
Штучний інтелект – це найгарячіша справа у фотографії зараз. Це означає, що програма для фотографій редагує за вас, обрізає, перефарбовує, прикрашає і навіть змінює вираз людей. Це робить фотографію дивовижною, а також руйнує її. ШІ та машинне навчання вже перетворили фотографію, і з новим iPhone 12 Pro Max, такими програмами, як Pixelmator Photo 2 та незабаром запущеним AI Skymin Luminar AI, воно має стати ще гіршим / кращим. Ви помічали, що на портретах, які ви робите за телефоном, немає моргань, і всі посміхаються? Або що фон красиво розмитий? Або що всі ваші фотографії чудово експонуються? Але наступна хвиля редагування ШІ вже тут, і це обіцяє зробити ваші фотографії чудовими. Але чи буде це також зробити їх схожими на картини всіх інших? «Нікого вже не хвилює глибина, душа чи сенс», – пише фотограф Кріс Гож Петапіксал «Вся справа в естетиці та надії, що той самий потойбічний на вигляд пейзаж чи захід сонця здобуде багато цифрових сердець або великих пальців в Інтернеті».

Що може зробити AI?

Під час редагування фотографій машинне навчання означає, що програма отримала мільйони прикладів зображень і наказала самостійно розробити, як вони складаються. Потім він використовує цей тренінг на ваших фотографіях. У телефонних камерах, до яких підключений комп’ютер, дещо з цього відбувається ще до того, як ви навіть натискаєте затвор – наприклад, для виявлення посмішки. «Під час редагування фотографій люди зазвичай витрачають 74% свого часу на повторювані рутинні завдання, які ми називаємо бурхливою роботою», – сказала керівник відділу глобальних комунікацій Skylum Марія Гордієнко. tebapit електронною поштою. «Через нудний характер цієї бурхливої ​​роботи люди вважають, що редагування фотографій є більш складним і менш задовільним процесом, ніж це насправді».

Програмне забезпечення Luminar від SKylum демонструє фотографію міста у двох різних фільтрах

Скайлум
Потім є автоматичне обрізання та інші основні редагування. Наприклад, у Pixelmator Photo 2.0 є інструмент «вдосконалення», що працює на основі машинного навчання. «Багато найважливіших коригувань можна застосувати автоматично, використовуючи алгоритм машинного навчання, навчений на 20 мільйонах фотографій», – йдеться на сторінці товару. Але потім все стає темнішим.

Темна сторона ШІ

Глибокі підробки є одним із явно небезпечних способів редагування фотографій ШІ, але є менш очевидні можливості. Наприклад, майбутній Luminar AI Skylum може аналізувати портрет, а потім ретушувати його автоматично. Він може ліпити губи, звужувати обличчя, міняти райдужки і видаляти дефекти шкіри клацанням. Поодинці це здається незначними проблемами. Або, можливо, вам подобається звук автоматичного фільтра краси. Але що відбувається, коли майже всі зображення були налаштовані таким чином? Ми переживаємо про «фотошопінг» у комерційній фотографії. Оголошення зі стрункими тілами та досконалою шкірою, до яких ми можемо прагнути, але ніколи їх не досягти. Instagram, мабуть, місце, де обмінюється більшість фотографій. Що трапляється, коли наші селфі з посиленим AI беруть його на себе? «Мені здається, цього хочуть люди. Тому багато людей здаються відчайдушними, щоб бути схожими один на одного – очевидно, натхненні риб’ячими обличчями». «Мені насправді байдуже, що люди роблять зі своїми образами, коли це не впливає на мене / суспільство», – сказав фотограф і письменник Гаміш Гілл, засновник фотографічного блогу 35mmc. tebapit через Twitter. «Люди займаються редагуванням практично з самого початку фотозйомки. Ці речі полегшують, а потім чудово роблять». А як щодо цього: Налаштування портретів, щоб суб’єкти виглядали привабливо, звучить нормально, але редагування ШІ, що робить людей привабливими, очевидно, базується на сексуальних ознаках. Це те, що ми маємо на увазі під «привабливим», зрештою. Для дорослих це досить проблематично, але як щодо фотографій дітей, які проходять через ці фільтри?

Гомогенізація

Це не лише моральне обурення та проблеми із образом тіла. Покращення AI для фотографій має ще один мінус: завдяки цьому всі фотографії виглядають однаково. Ось тільки як це працює. Зараз впливові особи Instagram вже є любителями копіювати кліше, але навіть незважаючи на це, ШІ підніме це на новий рівень. Це буде не просто я – занадто тематика, а я – теж редагування. Можливо, однак, саме в цьому справа. «Мені здається, цього хочуть люди», – говорить Гілл. «Так багато людей здаються відчайдушними, щоб бути схожими один на одного – мабуть, натхненні риб’ячими обличчями».

В обліковому записі Insta_repeat Instagram показано 12 зображень людей на човнах, що стоять обличчям

AI for Good

ШІ також може бути дуже корисним інструментом. Якщо вам доручають видалити сюрпризний прищ із тисяч фотографій під час фотосесії, то чи вважаєте ви за краще робити це вручну, по одному прищику або програмне забезпечення подбає про нього? І можна стверджувати, що ШІ – це лише трохи вигадливіший фільтр, який сам по собі є лише сукупністю правок, збережених у попередньо заданому стилі. У мене є пресет, що імітує зовнішній вигляд плівки B&W Tri-X від Kodak, а потім застосовує зерно. Зазвичай мені доводиться налаштовувати легкість зображення вручну. Що, якби засіб штучного інтелекту міг дізнатися, як я застосовую ці редагування та роблю це за мене. Це дійсна економія часу, або це робить всі мої майбутні фотографії схожими на попередні? «Під час редагування фотографій люди зазвичай витрачають 74% свого часу на повторювані, звичайні завдання, які ми називаємо роботою бурчання». У «Luminar AI», – каже Гордієнко, «початківці редактори можуть знайти натхнення через рекомендації щодо редагування своїх фотографій. Досвідчені редактори здійснюють більший контроль, вибірково застосовуючи інструменти ШІ під час редагування своїх зображень». Як і будь-який інструмент, є і хороші, і погані сторони, але у випадку редагування фотографій ШІ, схоже, можливі небезпеки будуть збільшені, що значно перевершить переваги для фотографів. І для чого, насправді? Ви не покращуєте свої фотографії. Ви робите їх подібними. Підписи в демонстраційному відео для Luminar AI говорять про це найкраще: «Редагування фотографій є нудним, напруженим і складним». Навіщо докладати будь-яких творчих зусиль, коли ви можете дозволити комп’ютеру підробити для вас творчість?