Saltar al contenido

Як 5G може допомогти закрити цифровий розрив

15 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Ключові винос

  • Qualcomm анонсувала нову платформу 5G Fixed Wireless Access, яка може допомогти забезпечити стабільний Інтернет для більшої кількості користувачів.
  • Нові пристрої використовуватимуть цю технологію, щоб забезпечити збільшений діапазон покриття для з’єднань 5G.
  • Подібні досягнення можуть бути використані для сприяння розширенню доступу до стабільних Інтернет-з’єднань зі швидкістю, що підтримує гігабіт.

Reeltender Mo Laussie спостерігає за волоконно-оптичним кабелем, допомагаючи встановити кабель до телефонних стовпів у Луїсвіллі, Колорадо.

Майкл Сміт / Getty Images
Нові технології від Qualcomm допоможуть прокласти шлях до більш доступного широкосмугового Інтернету, вважають експерти. Отримати надійний доступ до Інтернету в сільських або маргіналізованих громадах завжди було важко, завдяки зростаючим витратам на прокладку нового кабельного або волоконного дроту. Нова платформа фіксованого бездротового доступу 5G другого покоління від Qualcomm має на меті забезпечити швидкість передачі волокна без необхідності прокладати кілометри дроту. Експерти вважають, що це може допомогти ще більше зменшити цифровий розрив, надавши додатковим користувачам доступ до надійного та швидшого Інтернету. «Багато уваги навколо 5G пов’язано з мобільними телефонами», – сказав Пітер Холслін, автор HighSpeedInternet.com та експерт у зв’язку з 5G. розповів tebapit електронною поштою. «Це великий крок вперед, коли мова заходить про технологію 5G, оскільки вона надає мобільним компаніям платформу, необхідну для того, щоб зробити домашній Інтернет 5G комерційно вигідним продуктом у широкому масштабі».

Розрив

Широкосмуговий розрив, який іноді називають цифровим розривом, – це термін, що використовується для позначення розриву між тими, хто має надійний широкосмуговий доступ до Інтернету, і тими, хто цього не робить. З роками цей розрив зменшився, хоча все ще існує велика кількість клієнтів, які або взагалі не мають доступу, або які мають доступ лише до більш низьких швидкостей. Згідно зі звітом «Держава широкосмугового зв’язку за 2019 рік», за оцінками, 57,8% домогосподарств у світі мали доступ до Інтернету вдома станом на 2018 рік. Однак ця різниця стала більш очевидною лише протягом 2020 року, оскільки діти в сільській місцевості опинились проїжджаючи милі, щоб забрати і висадити роботу, або навіть виконати домашнє завдання, підключаючись до гарячих точок Wi-Fi, встановлених на стоянках.

Двоє дітей спали в машині, тримаючи в руках електронні пристрої, які можна було використовувати для шкільних робіт.

LightFieldStudios / Getty Images
Хоча FCC вважає, що розрив скорочується, інші вважають, що він закривається недостатньо швидко, і в 2018 році Microsoft підрахувала, що майже 163 мільйони американців не користувалися Інтернетом зі швидкістю широкосмугового зв’язку. Однак вирішити це непросту справу, особливо, враховуючи витрати на розширення або модернізацію зон обслуговування Інтернету, що часто вимагає від постачальників послуг Інтернету копати траншеї та прокладати кілометри кабельного або волоконного дроту, здатних нести підключення до Інтернету до вашого дому. Atlantech.net підрахували, що вартість самого волоконного дроту коливалася в діапазоні від 1 до 6 доларів за фут ще в січні 2020 року. При такій вартості прокладка волокна лише на дві додаткові милі за межами поточної зони обслуговування обійдеться постачальнику як мінімум у 10560 доларів лише за матеріали , перед установкою. Це дорогий процес, який часто призводить до того, що певні області мають менше шансів отримати модернізований або навіть доступний Інтернет через традиційних провайдерів.

Будівництво мосту

«Проблема полягає в отриманні цього високошвидкісного волоконного зв’язку; копання траншеї, доведення її до останньої милі, а іноді – залежно від того, перебуваєте ви в місті, передмісті чи сільській місцевості – остання миля становить 50 метрів або, можливо, навіть кілометр «, – пояснив Гаутам Шеоран, старший директор з управління продуктами Qualcomm, tebapit. «Хоча FCC вважає, що розрив скорочується, інші вважають, що він закривається недостатньо швидко». Але що, якби був спосіб вийти за межі дорогих витрат на прокладку нових волоконних кабелів і замість цього забезпечити стабільний широкосмуговий доступ за допомогою бездротових з’єднань? Це основна ідея нової платформи фіксованого бездротового доступу Qualcomm. Працюючи в парі з деякими іншими нещодавно анонсованими досягненнями компанії, такими як Snapdragon X65 Modem-RF, платформа фіксованого бездротового доступу від Qualcomm може надати користувачам доступ до гігабітних швидкостей на значно більші відстані, не витрачаючи стільки провайдерів на розширення. «Фіксований бездротовий доступ 5G від Qualcomm в основному є прототипом модему / маршрутизатора, який ви можете встановити у своєму будинку, щоб отримати Wi-Fi через стаціонарне бездротове з’єднання від передавачів 5G зовні», – сказав нам Холслін. «Він може приймати сигнали на широкому діапазоні діапазонів 5G, тому він є універсальнішим, ніж якби він обмежувався діапазонами 5G міліметрових хвиль (які є надзвичайно швидкими, але можуть досягати пристроїв, що потрапляють в очі 5G вежі)».