Saltar al contenido

Як 8 Гб оперативної пам’яті перевершує в M1 Mac

21 de abril de 2021

Ключові винос

  • 8 ГБ достатньо для майже всіх випадків використання.
  • Очевидно, що 16 ГБ оперативної пам’яті виграють лише від надзвичайно насичуючих оперативної пам’яті завдань, таких як візуалізація відео 4K.
  • Серйозно, це так швидко.

Яблуко

M1 Macs не тільки швидший, крутіший і має кращий час автономної роботи, ніж майже будь-який подібний конкурент, їм вдається це зробити за допомогою половини стандартної кількості оперативної пам’яті. Як це можливо? Нові Apple Silicon Macs M1 оснащуються лише 8 ГБ оперативної пам’яті в стандартній комплектації, проте, схоже, вони працюють так само добре, як і Intel Mac з 16 ГБ оперативної пам’яті або більше. Що відбувається? Чи можете ви дійсно запустити Lightroom, або Logic Pro, або Final Cut, або навіть не оптимізовані програми, такі як Ableton Live, на 8 ГБ? Чи найменш дорогий Mac від Apple, MacBook Air, справді здатний до професійної роботи високого класу? Це є. І багато з цього пов’язано з надзвичайно розумним використанням пам’яті. «Я намагаюся провести ще кілька тестів з ним, бо це здається дивним, але пам’ять не заповниться так швидко», – Андреа Непорі, технічний письменник з Італії La Stampa, розповів tebapit за допомогою миттєвого повідомлення. «Це схоже на те, що вони змогли використати рівень оптимізації iPad, але на Mac».

Змістовий покажчик

ОЗУ проти SSD

По-перше, що таке оперативна пам’ять, порівняно із сховищем твердотільних накопичувачів? Уявіть, що ви працюєте над завданням за своїм маленьким письмовим столом і що поруч із вами є велика шафа. Картотекою є SSD. Починаючи своє завдання, ви дістаєте необхідні речі і розкладаєте їх на столі. Стіл – оперативна пам’ять. Він невеликий у порівнянні з картотекою, але ви бачите все, і він тут же під рукою, тому ви можете миттєво захопити його.

Інфографіка M1 Mac з деталізацією чіпа M1, сховища SSD та безпеки

Яблуко

З точки зору комп’ютера, мати більше оперативної пам’яті – це все одно, що мати більше місця на столі. Ваш комп’ютер може працювати одночасно з більш відкритими програмами та документами, не гальмуючи. Коли стільниця заповнена, комп’ютер може «поміняти» дані назад на SSD. Зазвичай це значно уповільнює ситуацію, оскільки SSD, як правило, у 10 разів повільніший за оперативну пам’ять. Чому б нам просто не додати більше оперативної пам’яті? Тому що це коштує дорожче, і він не може нічого зберігати при вимкненому.

Як M1 робить RAM

Звичайна мудрість полягає в тому, що слід купувати комп’ютер зі стільки оперативної пам’яті, скільки ви можете собі дозволити, щоб він міг виконувати набагато більше завдань одночасно, перш ніж сповільнювати роботу. M1 Mac працюють із цим трохи інакше. Щоб продовжити нашу аналогію, уявіть, що ви залишаєте верхню шухляду вашої картотеки відкритою, а над нею стоїть помічник – людина, яка завжди знає, що ви будете робити далі. Вони можуть очистити папір, який ви давно не переглядали, і опустити у верхню шухляду. Вони також можуть передбачити, коли вам потрібно подивитися цю фотографію, і вчасно повернути її на стіл. «Це схоже на те, що вони змогли використати рівень оптимізації iPad, але на Mac». Якщо сказати інакше, навіщо тримати свою чашку з кавою на столі, якщо б вона могла чарівно з’явитись на столі, коли ви захочете зробити ковток? Так працює M1 Macs. Вони вільно використовують свій SSD-накопичувач для обміну даними, але роблять це таким розумним, передбачувальним способом, що ви майже ніколи не помітите. Наприклад, щоб протестувати нову версію Apple Lighticon від Adobe Lightroom, я відкрив її і швидко прокрутив повноекранні фотографії за допомогою клавіш зі стрілками. Потім я перейшов на додаток Activity Monitor для Mac, який контролює такі речі, як використання оперативної пам’яті та центрального процесора:

Apple, що працює на платформі M1, працює під управлінням Lightroom, який використовує понад 8 ГБ оперативної пам'яті

Це Lightroom, який використовує більше 8 ГБ оперативної пам’яті, коли комп’ютер має лише 8 ГБ. Зверніть увагу на розмір «свопу». Додаткові 9 ГБ! І все ж Lightroom залишався повністю чуйним, з нульовим уповільненням. Чого ви тут не бачите, так це те, що у мене також працювала купа інших додатків, які виконували власні інтенсивні завдання.

Вам коли-небудь знадобиться 16 ГБ?

У всіх оглядах, які я прочитав та переглядених відео на YouTube, одного разу вам знадобиться більше 8 ГБ оперативної пам’яті, коли програма, якою ви користуєтесь, насправді повинна вкласти якомога більше даних в оперативну пам’ять. Наприклад, під час рендерингу та експорту великих відеофайлів. У цьому побічному тесті від Max Tech, о 9:41 на відео, ви побачите, що 16 ГБ MacBook Pro передає відео 4K набагато швидше, ніж модель 8 ГБ.

Цікаво, що обидва Mac у цьому тесті все ще реагували, і ви могли продовжувати використовувати їх для перегляду веб-сторінок та інших завдань, незважаючи на те, що вони працювали під великим навантаженням. На закінчення можна сказати, що з базовою моделлю на 8 ГБ більшості людей буде добре. Отримайте 16 ГБ, якщо ви відтворюєте відео або використовуєте інші програми, які дійсно вимагають багато оперативної пам’яті. Але якщо ви перебуваєте в положенні, де вам потрібна дуже висококласна машина, ви можете зачекати, поки Apple оновить свої професійні Mac до Apple Silicon. Ці початкові Mac M1 настільки вражаючі, що легко забути, що це найпростіші машини початкового рівня. Знову ж таки, вони настільки здатні, що можуть перевизначити, що насправді є «професійною» машиною.