Skip to content

Як Aloha допомагає музикантам репетирувати дистанційно

16 de Січень de 2023

Ключові висновки

  • Нова технологія від Elk Audio забезпечує з’єднання з низькою затримкою, щоб допомогти музикантам репетирувати разом у реальному часі.
  • Опера Сан-Франциско використала систему Aloha від Elk Audio для підготовки до свого першого живого виступу більше ніж за рік.
  • Elk Audio готує технічний комерційний випуск Aloha на цю осінь.

Протягом останнього року музикантам доводилося переносити свої особисті репетиції на віддалені сеанси, але проблеми із затримкою у Zoom завжди є проблемою під час створення музики в режимі реального часу. Elk Audio намагається змінити це за допомогою своєї системи Aloha з наднизькою затримкою. Хоча все ще лише на стадії бета-тестування, Aloha від Elk Audio дає змогу всім типам музикантів практикуватися у спільному відтворенні музики в абсолютно різних містах, ефективно усуваючи час затримки, який перериває творчий потік. «Наша кінцева мета — мати можливість об’єднати кожного музиканта», — сказав у відеочаті Lifewire Мікеле Бенінкасо, засновник і директор Elk Audio.

Створення музики з низькою затримкою

Elk Audio почала працювати над технологією Aloha більше п’яти років тому. Тим не менш, компанія не бачила негайної потреби в чомусь подібному до березня минулого року. Коли всі, включно з музикантами, перенесли своє життя на Zoom, стало зрозуміло, що ця платформа не найкраще місце для занять музикою в реальному часі. «З Zoom ви можете зробити дуже багато», — сказав Бйорн Елерс, директор з маркетингу Elk, в інтерв’ю Lifewire через відео. «Зум чудово підходить для розмов, але ви не можете використовувати його для співу чи відтворення музики, коли вам потрібно одночасно видавати звуки». Спільне живе музикування – це те, що музикантам справді потрібно робити, щоб вдосконалити своє мистецтво. Введіть Aloha, яка знижує рівень затримки з 500 мілісекунд (ваш середній виклик Zoom) до 10 або 20 мілісекунд. Технологія Aloha працює в трьох частинах, щоб зменшити затримку до того самого часу, якби ви перебували в кімнаті з кимось на відстані близько дев’яти футів один від одного. «По-перше, коли ви надсилаєте сигнал, він приймає ваше замовлення, перетворює його на код і готує до мережі. Друга частина — це фактична мережа, тобто Інтернет», — сказав Елерс. «І третя частина бере цей код і перетворює його назад в аудіо на кінці». Музиканти, які досі використовували цю технологію, Елерс сказав, що вони отримали відгуки про те, що це дуже «знайоме відчуття» грати один з одним наживо. «Я думаю, що багато музикантів, коли вони пробують це, думають, що це буде дуже незграбно і відрізнятиметься від того, що було раніше», — сказав він. «Але коли ви починаєте грати, ви можете бути захоплені музикою, і ви забуваєте, що ви не в одній кімнаті».

Віртуальні репетиції стали можливими

Для музикантів і співаків в Опері Сан-Франциско Aloha змінила правила гри під час віртуальних репетицій під час пандемії. Артисти-резиденти опери, відомі як Adler Fellows, не виступали особисто з грудня 2019 року, тому, щоб підготуватися до свого першого виступу з того часу, вони покладалися на Aloha. «Aloha дає нам можливість робити такі тренінги, як і ви, щоб почати живі виступи», — сказав Метью Шилвок, генеральний директор Опери Сан-Франциско, Lifewire у відеодзвінку.

Стипендіат Опери Сан-Франциско Адлер

«Зі співаками у нас є свої тренери та наші викладачі вокалу [through Aloha] тож як тільки ми досягнемо першого дня особистої репетиції, вони будуть готові до роботи”. Стипендіати San Francisco Opera Adler Fellows виступатимуть у серії драйв-ін, починаючи з 29 квітня. Шилвок сказав, що без технології Aloha він не не знаю, чи музиканти опери, які пройшли класичну підготовку, були б належним чином підготовлені до виступу. “Я просто був вражений найменшими речами [using Aloha]— як піаніст, який чує дихання співака і може на нього реагувати, — сказав він. — Я думаю, [Aloha] має реальну здатність змінити те, як люди думають про створення музики. Звичайно під час пандемії, але й після неї».

«Алоха» майбутньому

У постпандемічному світі Бенінкасо сказав, що він бачить, що програми Aloha можуть включати ігри та віртуальну та штучну реальність. Ще раніше він хоче розширити технологію Aloha, щоб об’єднати аудіо- та відеоелементи для можливостей трансляції в прямому ефірі. «Тож ви можете взяти цю віртуальну репетицію і перетворити її на віртуальну сцену, щоб виступати перед аудиторією в соціальних мережах або на будь-якій платформі за вашим вибором», — сказав він. Aloha буде доступна для комерційного випуску цієї осені, забезпечуючи музикантам такий необхідний зв’язок, якого бракувало. «Спільне живе виконання музики — це те, що музиканти справді повинні робити, щоб вдосконалити своє мистецтво», — сказав Елерс.