Saltar al contenido

Як Amazon (та інші) шпигують за працівниками

17 de abril de 2021

Ключові винос

  • Приблизно 80 відсотків компаній так чи інакше стежать за працівниками.
  • Віддалена робота спонукала до більшого нагляду з боку роботодавців.
  • Два американські сенатори кажуть, що Amazon зайшла занадто далеко, щоб задушити профспілкову організацію.

Алекс Вонг / Getty Images

Моніторинг Amazon за зусиллями організацій профспілок співробітників перетнув межу і викликав вогонь двох американських сенаторів, які закликали припинити, як вони називають, «неприємну» та «екстремальну» корпоративну поведінку. Лист від сенатора Шеррода Брауна (D-OH) та сенатора Рона Вайдена (D-OR) від 16 вересня до генерального директора Amazon Джеффа Безоса про моніторинг водіїв Amazon підкреслює зростаючу тенденцію в американській промисловості, де компанії проводять опитування співробітників інвазивний рівень відстеження в соціальних мережах та електронних пристроях. Майкл Елкінс, адвокат з питань праці та зайнятості у Флориді, каже, що коли мова заходить про компанії приватного сектору, існує широка свобода в тому, що вони можуть зробити. «Роботодавці приватного сектору можуть вільно контролювати облікові записи своїх працівників у соціальних мережах, і в більшості випадків (є деякі винятки для того, що називається» узгодженою діяльністю «) вживають заходів проти працівника на основі того, що розміщено», – написав Елкінс у електронному листі до tebapit.

Змістовий покажчик

Амазонка та НЛРА

Елкінс сказав, що Amazon може суперечити Національному закону про трудові відносини, який захищає права працівників на обговорення умов праці та організацію. «Оскільки Amazon нібито шпигує за працівниками, які обговорюють умови праці, вони можуть зіткнутися з NLRA, яка захищає права працівників на обговорення умов праці та організацію», – сказав Елкінс. «Якщо Amazon створив інструмент для розбиття приватних груп, це багато про що говорить про їх культуру. Юридична чи інша, погана культура роботодавців є рецептом катастрофи», – додав він.

Працівник завантажує вантажівку пакетами в пакувальний центр Amazon

Шон Галлап / Getty Images

Сенатори Браун і Вайден вважають, що Amazon зайшла занадто далеко. «Масштаби цього спостереження, тривалість, на яку Amazon пішла, щоб тримати його прихованим від ваших власних робітників, і його визнана мета надзвичайно тривожні і свідчать про те, якою загрозою Amazon сприймає своїх власних робітників», – заявили сенатори. написав.

Віддалена робота – це каталізатор

Близько 88 відсотків співробітників, які працюють вдома, дедалі більше американських роботодавців шпигують за своїми працівниками, за словами Брайана Кроппа, віце-президента з бізнес-консалтингу Gartner. «Зараз це сучасне робоче місце», – сказав Кропп у заяві. «Якщо ви працюєте в середній і великій компанії, шанси на те, що різні способи поведінки, в яких ви працюєте, будуть відстежуватися вашим роботодавцем, генеруватися та збиратись кимось в організації», – говорить він. Гамір проти Amazon, однак, полягає не лише в тому, що інтернет-гігант підслуховує своїх співробітників, – але в тому, чому: зусилля Amazon задушити організацію профспілок.

Оруелівський подарунок

Сенатори цитували a Віце-новини повідомляють про секретну програму, яка відстежувала дописи працівників у закритих групах Facebook. «Ваша компанія назвала цю програму командою соціального прослуховування» Адвокація «, що звучить за Оруелем. Ця програма надає регулярні оновлення для корпоративного персоналу щодо змісту та частоти постів робітників, включаючи особу робітників, які зробили дописи …» писали сенатори. «Якщо Amazon створив інструмент для розбиття на приватні групи, це багато про що говорить про їх культуру». Amazon відповів у заяві. «У нас є різні способи зібрати відгуки водіїв, і ми маємо команди, які працюють щодня, щоб переконатись, що ми виступаємо за покращення досвіду водія, особливо завдяки безпосередньому слуханню водіїв». Отримавши повідомлення, ми виявили одну групу в рамках доставки команда, яка збирала інформацію із закритих груп. Хоча вони намагалися підтримати водіїв, такий підхід не відповідає нашим стандартам, і вони більше не роблять цього, оскільки у нас є інші способи, як водії могли б дати нам свої відгуки «.

За словами Гартнера, близько 80 відсотків підприємств контролюють співробітників за допомогою ряду інструментів та джерел даних. Це порівняно з 50 відсотками у 2019 році та 30 відсотками в 2015 році. Electronic Frontier Foundation (EFF), група з питань захисту конфіденційності, стверджує, що працівники повинні бути надзвичайно стурбовані. Незалежна некомерційна організація, яка працює над захистом конфіденційності в Інтернеті протягом 30 років, і публікує Основний документ про те, як працює спостереження, а також Посібники з інструментів, що містять інструкції щодо встановлення найбезпечніших програм.

Інструменти відстеження

Kropp від Gartner каже, що роботодавці використовують широкий спектр інструментів для відстеження співробітників, включаючи вилучення даних із таких програм, як Slack та Microsoft Teams для вимірювання морального стану працівників; біометрія, коли деякі компанії використовують веб-камери для відстеження міміки; мікрочіпи в тілах співробітників для полегшення доступу до безпечних місць; та програми, такі як Евклід, який відстежує кількість людей, які відвідують засідання компаній за допомогою Wi-Fi для їх моніторингу. Компанії та організації, що відрізняються, як Verizon, Allstate, Університет Еморі та місто Денвер, використовують «босове програмне забезпечення» для моніторингу своїх працівників. У світі соціальних медіа конфіденційність швидко зникає. Здається, компанії збільшують свої зусилля, щоб стежити за своїми працівниками.