Saltar al contenido

Як iPhone схожий на сучасну Leica

21 de abril de 2021

Ключові винос

  • Подейкують, що цього року Leica продасть «дешеву» кінокамеру серії M.
  • IPhone є духовним наступником оригінальної Leica I.
  • Зараз Leicas настільки дорогі, що вони в основному просто прикраси для ботаніків.

Яблуко

У 2021 році Leica продаватиме більш доступну версію своїх плівкових камер серії M. Це розумний крок, адже його цифрові камери стали абсурдним брендом ювелірних прикрас, і їх замінив, як функціонально, так і духовно, iPhone у вашій кишені. Сьогодні камера iPhone – це все, що було в Leica в 1925 році. «Ніхто не купує Leica, щоб фотографувати», – пише фотограф і критик Кен Роквелл. «Leica – це стиль життя, а не бренд. Наші айфони, канони та нікони роблять набагато кращі фотографії, ніж будь-яка Leica. Leicas – це дрібнички для чоловіків, які люблять приємні речі, а не для людей, які хочуть робити чудові фотографії» Ще в 1925 році Leica I був щось на зразок одкровення. Він був набагато менший за інші камери, оскільки використовував 35-міліметрову плівку. Фотографам більше не потрібно було носити з собою величезний апарат зі штативом. Сьогодні 35-мм плівку називають «повнокадровою», але тоді навіть великі рулонні плівки вважалися «мініатюрними». Проте, незважаючи на цей крихітний «датчик», він змінив майбутнє фотографії. Звучить знайомо?

Змістовий покажчик

Камера iPhone

Камера iPhone просто неймовірна. Можливо, у нього не відверта якість зображення камер з більшими датчиками (як і у оригінальної Leica), але це з лишком компенсує обробкою фотографій, коли ви робите їх на абсурдно потужному комп’ютері. На цьому порівняння iPhone та раннього порівняння Leica не зупиняються. Він і дорожчий, і краще побудований, ніж інші телефони, і, як і Leica, я був простіший у використанні, ніж звичайні камери того часу, iPhone робить всі звичайні камери незграбними та незручними в порівнянні.

Промо-зображення iPhone 12 Pro Max, яке називається камерою як "camerus maximus"

Яблуко

Тим часом сьогоднішня Leica – це більше бренд стилю життя. У 2000 році модна марка Hermes придбала 31,5% акцій Leica (і продала її в 2006 році). Плівкова камера від Leica обійдеться вам у понад 5000 доларів, а в одній моделі навіть немає світломіра. І пам’ятайте, це лише коробка для зберігання лінзи та рулону плівки. Якщо ви хочете цифровий Leica M, це коштуватиме вам 8 тис. Доларів, а потім доведеться купувати об’єктив, який починається з 2595 доларів). Щодо технологій, Leica робить красиві, компетентні камери, але вони свідомо ретро. Наприклад, вам потрібно зняти всю основу камери, щоб замінити батарею, адже саме так вам довелося поміняти плівку. А деякі моделі плівок навіть не мають кривошипа на ручці перемотування, тому доводиться крутити її кінчиками пальців. Ці камери обслуговують пуристів. І як ми знаємо, «пурист» може бути просто іншою назвою для людей, які не люблять нічого нового.

Чи хороші фотографії iPhone, як фотографії Leica?

Так і ні. Подібно до того, як оригінальні 35-міліметрові Leicas не могли підійти до деталей зображення та якості більших форматних плівкових камер, крихітний датчик iPhone не може витримати повнокадрові датчики. Але це не має значення. Можливість та креативність, розкрита завжди готовою камерою, з лишком компенсує втрату якості. Згадайте кілька знакових фотографій 20 століття. Чи був би хтось із них менш важливим або менш успішним, якби їх сьогодні брали на iPhone? Мало хто із зображень Роберта Капи був навіть різким, включаючи його фотографію солдата, зроблену під час громадянської війни в Іспанії. Анрі Картьє Брессон, можливо, фотограф, найбільш пов’язаний з Leica, покладався на час, композицію та відчуття химерності для своїх зображень. Жодна з них не буде скомпрометована за допомогою камери iPhone.

І як вже згадувалося вище, комп’ютер у iPhone дозволяє робити звичайні фотокамери неможливими зображеннями. Наприклад, нічний режим, або інтелектуальний HDR, автоматично виставляє різні частини зображення по-різному, щоб отримати кращий результат. Подібно до тих ранніх Leicas, iPhone зайнятий зривом фотографії, тоді як власники Leicas вартістю 8000 доларів сперечаються про найкращий спосіб стирати фарбу з кутів з латунної верхньої пластини, щоб вона виглядала як використана. «Leicas не займався фотографуванням з тих пір, як вони застаріли ще в 1960-х, – пише Роквелл, – але більшу частину ціни платять такі нематеріальні активи, як кров і спадщина».