Saltar al contenido

Як M1 Mac робить інші комп’ютери схожими на космічні обігрівачі

14 de abril de 2021

Ключові винос

  • M1 Mac mini – це найкрутіший, найменш потужний Mac mini.
  • Попередній Intel mini використовував більше енергії, ніж будь-який інший Mac mini.
  • Ці малопотужні комп’ютери забезпечують абсолютно нові обчислювальні можливості.

Яблуко

M1 Mac mini використовує ледь більше енергії при повному нахилі, ніж старі міні-машини Intel Mac, що використовуються під час холостого ходу. Поточний M1 Mac mini споживає 6,8 Вт в режимі очікування і максимум 39 Вт. Найперший Mac mini споживав 32 Вт / 85 Вт. Це майже стільки ж на холостому ходу, скільки сучасний міні використовує, коли їздять важко. M1 означає не просто тривалий час автономної роботи для MacBook, це також означає, що Mac настільних ПК потенційно може працювати крутіше і швидше, при цьому використовуючи менше енергії. А це означає, що майбутні Mac M1 зможуть робити те, що сьогодні неможливо. «Чим менше енергії споживає будь-який пристрій, тим довше він може працювати без зарядного пристрою», – сказав Сергій Кривоблоцький, інженер-програміст MacPaw tebapit за допомогою прямого повідомлення. «Ви можете зосередитися, щоб щось зробити, замість того, щоб шукати розетку».

Змістовий покажчик

Швидко і круто

Якщо ви використовували або навіть просто читали про Mac M1 від Apple, то ви знаєте дві речі: вони неймовірно швидкі в порівнянні з комп’ютерами на базі Intel, і вони поглинають потужність. Це призвело до того, що поточний M1 MacBook Air був таким же швидким або швидшим, ніж більш дорогі Mac, працюючи протягом 18 годин без зупинки на одному заряді. Все це стало можливим завдяки Apple Silicon, розробленим компанією Apple мікросхемам, що базуються на тих, що є в iPad і iPhone. Ці пристрої завжди мали обмежені потужності завдяки вимогам до мобільності та часу автономної роботи, і ці переваги зараз користуються лінійкою Mac. «Чим менше енергії споживає будь-який пристрій, тим довше він може працювати без зарядного пристрою.» Зараз ми виходимо з воріт, і ми маємо Mac, які забезпечують неможливий час автономної роботи та живлення ноутбука. MacBook Air працює настільки круто, що навіть не має вентилятора. І все ж це лише початок того, що можливо з цими крутими, ефективними чіпами.

Міні-потужність

Спочатку давайте поглянемо на історичне споживання енергії Mac mini. З тих пір, як перший Mac mini в 2005 році, споживання енергії повільно зменшувалось, до версії Intel 2018 року, яка підскочила до 19,9 Вт / 122 Вт, найбільшої потужності, яку використовував будь-який Mac mini. Тим часом 16-дюймовий MacBook Pro сумно відомий своїми вентиляторами, що обдувають листя, і весь модельний ряд Intel MacBook роками ганьбиться настільки ж потужним iPad Pro.

Задній огляд M1 Mac Mini та всіх його портів

Яблуко

Щось подібне траплялося і раніше з чіпом IBM / Apple / Motorola G5. Цей чіп працював настільки гаряче, що його неможливо було вкласти в ноутбук, тобто лінійка Apple PowerBook ніколи не виходила за попередні чіпи G4. Потім Apple вирішила проблему, переключившись на Intel. Цього разу він вирішив проблему, переключившись від Intel.

Майбутнє – це круто

Надалі ці круто працюючі мікросхеми можна було використовувати кількома способами. Поточний Mac M1 використовує той самий дизайн корпусу, що і попереднє покоління, але загляньте всередину Mac mini, і це все порожній простір. Нова модель може бути зменшена, або корпус може залишитися незмінним, тоді як Apple робить версію, яка містить додаткові чіпи, але все ще залишається крутою. Ця друга стратегія – та, яку ми, мабуть, побачимо в майбутньому Mac Pro. Ця машина – це все про потужність, тому, маючи її просторість, простір для чипів і вентиляторів, має сенс.

Ці зміни дають змогу переосмислити, як працюють обчислювальні машини. «Наявність таких надзвичайно потужних та низькоенергетичних пристроїв Mac на базі M1 змушує мене думати про перехід до концепції додатків з товстим клієнтом / функціями», – каже Віра Ткаченко, головний технологічний директор MacPaw. «Я підтримую цю тенденцію, оскільки обробка та зберігання даних на пристроях користувача надає більше конфіденційності та можливість роботи в автономному режимі. Як розробники, ми можемо створювати більш обчислювальні програми». Нарешті, лінійка ноутбуків – це та, яка може стати по-справжньому захоплюючою. Без необхідності розміщувати вентилятор всередині і подавати живлення на цей вентилятор, MacBook може стати настільки ж тонким, як iPad. Уявіть собі MacBook з сенсорним екраном, який може скластися назад і стати планшетом, схожим на планшет. Mac M1 вже запускає програми для iOS, тому це не так абсурдно, як здається.