Saltar al contenido

Як Mac може отримати вигоду від автоматизації, подібної до iOS

20 de abril de 2021

Ключові винос

  • Ярлики дозволяють автоматизувати майже все на iPhone та iPad.
  • Mac має більш потужну автоматизацію, але вона вмирає і важка у використанні.
  • Mac може запускати ярлики, але додатки повинні будуть це підтримувати.

фотографії

Чому на Mac немає нічого такого гарного, як ярлики iOS? IPhone навіть не мав копіювання та вставлення лише через два роки після запуску, і все ж тепер він має кращу автоматизацію, ніж Mac середнього віку. Ярлики – це вбудована система iOS для автоматизації вашого iPhone або iPad. Він інтуїтивно зрозумілий, потужний, простий і цікавий у використанні, і він пов’язаний глибоко з внутрішньою роботою iOS. На Mac немає нічого такого простого чи добре підтримуваного. AppleScript та Automator підтримують життя, сценарії оболонок занадто важкі для звичайних людей, і навіть сторонні програми для автоматизації заплутані. Що відбувається? «Я думаю, що масштаб – iOS, ймовірно, є пріоритетом для Apple, враховуючи розмір відповідних ринків», – сказав ветеран Розробник iOS та Mac Джеймс Томсон повідомив tebapit через пряме повідомлення.

Змістовий покажчик

Ярлики

iOS заблоковано. Додатки не можуть розмовляти між собою, а внутрішня робота операційної системи iPhone та iPad утримується далеко від сторонніх програм. Що робить ще більш дивовижним те, що ярлики з’явилися як такі сторонні програми. Він називався Workflow, і Apple так сподобався, він купив компанію, перепек програму в iOS і перейменував. Ярлики дозволяють зв’язувати безліч дій для автоматизації майже будь-чого на вашому iPhone або iPad. Це форма візуального програмування, лише набагато простіше.

Ви просто перетягуєте заздалегідь зроблені блоки на полотно, і вони запускаються один за одним. Ярлики можуть бути настільки простими, як зміна розміру зображення та збереження його в Dropbox, або такими ж складними, як звичайний додаток. Багато сторонніх додатків включають дії ярликів у своїх програмах, що дозволяє вам їх автоматизувати. Але більшість дій вбудовано. Ви можете отримати доступ до камери, записати аудіо, обрізати відео тощо. Ви можете створити ярлики для перекладу тексту, відтворення музики та увімкнення світла, коли повернетесь додому, та багато іншого. У додатку є навіть галерея для перегляду прикладів ярликів. Ви також можете запускати ярлики автоматично. Підключившись до певного динаміка, можна запустити улюблену програму для перегляду фільмів і, наприклад, увімкнути режим «Не турбувати». Сила ярликів зумовлена ​​його комбінацією простоти використання, потужних функцій та постійної підтримки – і Apple, і розробники постійно додають нові дії. Він активний, захоплюючий і живий.

Автоматизація на Mac

Автоматизація на Mac набагато потужніша, ніж на iOS. Ви можете писати Applescripts, використовувати Automator (старіший брат або ярлик) або відкрити вікно терміналу та розпочати створення скриптів оболонки. «Здається, Apple відмовилася від автоматизації на Mac, але той факт, що вона активно розробляє ярлики на iOS, свідчить про те, що вона зовсім не відмовилася від цієї концепції». Існує також кілька сторонніх програм, які дозволяють створювати автоматизацію за допомогою покрокових блоків, подібних як до Automator, так і до ярликів. І все ж автоматизація на Mac вмирає. Схоже, за останні роки Automator мав дуже мало оновлень, якщо такі були. Минулого тижня я намагався створити автоматизацію, яка брала б нові електронні листи від певного відправника та перетворювала їх у PDF-файли. Звучить просто, так? Це не. Вам потрібно встановити інструменти в командний рядок, а потім написати сценарій для його використання.

Ярлики на Mac?

Це може бути загальним знехтуванням, яке зазнав Mac від появи iOS. Mac провів останнє десятиліття з дуже мало захоплюючих змін і принаймні з однією катастрофічною проблемою, яку Apple ігнорувала роками. Це змінюється завдяки новому Apple Silicon Macs, і, сподіваємось, програмне забезпечення буде слідувати за ним.

Одна людина сидить з MacBook на колінах, а інша дивиться.

Крістіна @ wocintechchat / Unsplash

Одна з можливостей полягає в тому, щоб Apple пропонувала ярлики на Mac. Розробник Стів Тротон-Сміт вже отримав ярлики, запущені на Mac, після того, як виявив код, похований Apple, у бета-версії macOS 10.15 Catalina. Найбільша перешкода полягає в тому, що ярлики можуть працювати з програмами, перенесеними з iOS (так звані програми Catalyst), але не з програмами, побудованими власноруч для Mac (програми AppKit). «Я розумію, що більшість частин є для створення ярликів на Mac за допомогою програм Catalyst», – сказав Томсон. «Але потрібно було б виконати більше роботи, щоб вони працювали з додатками AppKit (можливо, вимагатимуть від розробників переписувати речі, оскільки системи досить різні)». Здається, Apple відмовилася від автоматизації на Mac, але той факт, що вона активно розробляє ярлики на iOS, свідчить про те, що вона зовсім не відмовилася від цієї концепції. Тоді може бути надія, що ярлики чи щось подібне нарешті повернуться до Mac.