Skip to content

Як Nintendo 3DS проектує 3D-зображення?

20 de Липень de 2021

Однією з найбільш товарних особливостей ігрової консолі Nintendo 3DS є її здатність відображати 3D-зображення без допомоги менш модних головних уборів. Отже, як саме Nintendo 3DS проектує зображення, не змушуючи вас носити пару ретро червоно-блакитних 3D-окулярів?

Як працює 3D

Ми бачимо 3D у реальному житті, оскільки розміщення наших очей поєднує два 2D-зображення в одне 3D-зображення. Якщо два 2D-знімки зроблені під різними кутами – середньою відстанню між нашими очима – і ми розглядаємо їх поруч, перехрещуючи очі, зображення, здається, вискакує на нас. Фокус полягає в тому, щоб наші очі сприймали спливаючий ефект, не перетинаючи очі. Це досягається кількома способами. Найбільш знаковим способом є червоно-блакитні анагліфічні окуляри, які працюють із червоно-блакитними фільтрами кінопроектора. Червона лінза випромінює лише блакитне світло, тоді як блакитна – для червоного світла. Таким чином, око бачить лише джерело світла, призначене для нього, а 3D-ефект із косоокими очима досягається без плутанини та напруги очей.

Чому вам не потрібні окуляри для перегляду 3D на 3DS

На верхньому екрані Nintendo 3DS використовується фільтр, який називається паралакс-бар’єром. Одне із зображень, необхідних для перегляду 3D, проектується праворуч, а інше зображення ліворуч. Зображення займають чергуються вертикальні стовпці пікселів і фільтруються через паралаксний бар’єр. Бар’єр діє як вентиляційний отвір для проектування зображень та забезпечення їх потрапляння в очі під необхідними кутами для отримання бажаного 3D-ефекту. Щоб Nintendo 3DS задовільно спроектував свою 3D-ілюзію, вам потрібно бути на відстані двох футів від верхнього екрану і дивитись прямо на нього. Якщо ви дивитеся занадто далеко в сторону, ефект не працюватиме належним чином.