Saltar al contenido

Як Nvidia спрощує покупку ігрового ноутбука

23 de abril de 2021

Ключові винос

  • Тепер Nvidia вимагатиме від виробників включення всіх характеристик відеокарти, що входить до складу ігрових ноутбуків.
  • Ця зміна стала наслідком видалення позначень Max-Q та Max-P, які використовувались для демонстрації можливостей відеокарти ноутбука.
  • Експерти вважають, що спочатку ця зміна може заплутати, але придбання нового ігрового ноутбука зробить набагато менш заплутаним.

Razer

Після плутанини при запуску ігрових ноутбуків із відеокартами серії RTX-30, Nvidia тепер вимагатиме від виробників розкрити їхні повні характеристики споживачам. Оскільки найновіші ігрові ноутбуки, які зараз оснащені відеокартами серії RTX 30 від Nvidia, деякі користувачі повідомляють, що залежно від того, на якій карті ви потрапили у свій ноутбук, яка, як правило, менш потужна карта може бути більш здатною, ніж вища – цінові варіанти. Nvidia вирішує цю проблему, вимагаючи від виробників ігрових ноутбуків повністю розкрити характеристики картки. Це має допомогти зробити процес придбання нового ігрового ноутбука набагато менш заплутаним. «Кожен мобільний графічний процесор поставляється з декількома варіантами, і траплялися випадки, коли малопотужний флагманський мобільний графічний процесор був побитий своїм повноцінним середньочастотним братом через вищу загальну графічну потужність (TGP) і тактову частоту», – Аамір Іршад, головний редактор в PC Builderz, розповів tebapit електронною поштою.

Змістовий покажчик

Заплутування Замовника

До випуску карток серії RTX 30 в ігрових ноутбуках багато ноутбуки поставлялися з позначенням Max-Q або Max-P, причому перший – варіант з нижчою потужністю, який зазвичай можна знайти в тонших ноутбуках, яким потрібно пожертвувати енергією заради кращого охолодження. Коли виробники почали поставляти ноутбуки з картками серії RTX 30, це позначення було видалено, що спричинило плутанину щодо того, яким типом карток можуть опинитися користувачі при придбанні нового ноутбука.

Представник Nvidia сказав The Verge, що позначення типу Max-Q більше не використовуються для визначення потужності ноутбука. Натомість ці позначення покликані допомогти визначити, чи використовує відеокарта такі функції, як Whisper Mode 2 від Nvidia або Dynamic Boost 2. Іршад сказав, що завжди дивно базувати продуктивність графічної карти на позначеннях, які зазвичай впливають лише на спосіб картка охолоджується і як вона забирає енергію. За його словами, це також значно ускладнює порівняння між відеокартами в ноутбуках, оскільки ці позначення в основному використовувались для опису типу охолоджувальної системи, яку використовувала карта, і того, як джерело живлення підштовхував до неї живлення. «Я будую ПК вже понад 10 років. І я розглядаю це як вітальний крок Nvidia». «Оскільки кожен ноутбук має унікальну систему охолодження та систему подачі електроенергії, ці позначення почалися [to make less sense]»Іршад сказав tebapit. Він також зазначив, що в минулому були випадки, коли деякі виробники оригінального обладнання (OEM-виробники) закопували етикетку Max-Q глибоко в специфікацію, що робить майже неможливим для користувачів знайти. Це, він сказав, що це велика частина проблеми з тим, як використовувались позначення Max-Q та Max-P.

Ясність

«Я будую ПК вже понад 10 років. І я сприймаю це як вітальний крок Nvidia», – сказав Іршад. «Для багатьох це несподіванка, але спільнота розробників ПК очікувала її протягом певного часу». Однак з урахуванням цих змін виробникам тепер потрібно буде викласти точні характеристики графічної карти, яка пропонується на ноутбуках, які вони продають. Це повинно внести набагато більшу ясність у процес придбання нового ігрового ноутбука і не дозволити користувачам несвідомо купувати ноутбуки з RTX 3080, які перевершують дешевші картки, такі як RTX 3070 або навіть майбутній RTX 3060.

Тепер користувачам потрібно буде зосередитись на апаратних специфікаціях, таких як основна тактова частота, тактова частота підвищення, який тип VRAM він має і скільки VRAM він пропонує. Спочатку це може здатися більш заплутаним, Іршад каже, що насправді це буде набагато простіше, особливо для користувачів, які не мають попереднього досвіду роботи з комп’ютерами та технічними умовами, що оточують обладнання. «Чим вище ці характеристики, тим потужнішим (і дорожчим) буде мобільний графічний процесор», – пояснив Іршад. На відміну від позначень Max-Q та Max-P, що може заплутати тих, хто не розуміє їх значення, розміщення специфікацій простими цифрами та літерами повинно допомогти навіть самим недосвідченим користувачам знайти ігровий ноутбук з хорошою відеокартою . «Чесно кажучи,» сказав Іршад, «я відчуваю, що це займе трохи часу у споживачів, особливо якщо вони вперше купують, але вони врешті-решт звикнуть до цих характеристик, як і розробники ПК за ці роки».