Saltar al contenido

Як Starlink міг завоювати сільські сім’ї в Інтернеті

18 de abril de 2021

Ключові винос

  • Послуга Starlink Ілона Маска розповсюджується серед користувачів, і серед тих, хто може отримати вигоду, є сільські сім’ї, яким часто бракує широкосмугового доступу.
  • Як повідомляється, послуга Starlink коштує 99 доларів на місяць плюс 499 доларів на початкову вартість замовлення стартового набору.
  • Оглядачі галузі кажуть, що Starlink не замінить волоконно-оптичні лінії.

Avalon_Studio / Getty Images

Сільські сім’ї, яким не вистачає широкосмугових послуг, нарешті зможуть отримати швидке підключення до Інтернету завдяки недавньому розгортанню супутникової інтернет-служби Starlink. Округ Доур, штат Вісконсін, належить до областей, які стали публічними сайтами бета-тестування Starlink. Згідно зі своїм веб-сайтом, Starlink стверджує, що він матиме «майже всесвітнє охоплення населеного світу в 2021 році». Експерти зазначають, що послуга вкрай потрібна у більш віддалених районах. «У США є багато сільських районів, де встановлення розгалуженої дротової інфраструктури має дуже мало сенсу, логістично кажучи», – сказав Тайлер Купер, головний редактор BroadbandNow, сайту для порівняння Інтернет-послуг, в електронному інтерв’ю. «Starlink та інші широкосмугові ініціативи на низькій орбіті Землі відіграватимуть вирішальну роль у цих громадах, оскільки вони не покладаються на існуючу магістральну інфраструктуру».

Змістовий покажчик

Тисяча орбітальних HotSpots

Starlink – це супутникова мережа Інтернету, побудована SpaceX Ілона Маска, призначена для забезпечення супутникового доступу до Інтернету. Сузір’я складатиметься з тисяч супутників масового виробництва та забезпечить високошвидкісний доступ до районів по всьому світу. Серед його споживачів може бути багато американців, які живуть у місцях, де важко знайти широкосмуговий зв’язок. Згідно з доповіддю FCC, майже четверта частина населення – 14,5 мільйона людей – не має доступу до цієї широкосмугової мережі у сільській місцевості. У племінних регіонах майже третина населення не має доступу. «У США є багато сільських районів, де встановлення розгалуженої дротової інфраструктури має дуже мало сенсу, логістично кажучи». За даними CNBC, послуга Starlink коштує 99 доларів на місяць плюс 499 доларів на початкову вартість замовлення комплекту Starlink. У комплект входить користувацький термінал для підключення до супутників, монтажний штатив та маршрутизатор Wi-Fi. Деяким сільським споживачам, які намагалися знайти широкосмугові послуги, ціна може бути цілком варта. «Зрештою, найкраще підключається до волоконно-оптичного кабелю, оскільки він підтримує найвищі швидкості передачі даних», – сказав Баррі Мацуморі, генеральний директор BridgeComm, компанії, що спеціалізується на бездротовій оптичній мережі, в електронному інтерв’ю. «Однак вартість волоконно-оптичного кабелю робить його надмірним для районів житла з низькою щільністю».

Але Starlink не замінить волоконно-оптичні лінії, стверджують спостерігачі галузі. Карл Руссо, генеральний директор Calix, компанії-виробника програмного забезпечення для провайдерів зв’язку, підрахував, що загальна ємність пропонованого Starlink супутникового Інтернету може забезпечити гігабітне з’єднання лише для 4800 абонентів широкосмугового зв’язку в усіх Сполучених Штатах. «Якщо порівнювати з єдиною волоконною мережею, яка здатна отримувати петабіти в секунду пропускної здатності, порівняння немає», – сказав він в електронному інтерв’ю. «Отже, де є діловий сенс підключати абонентів за допомогою волоконно-оптичних кабелів, математика цілком зрозуміла».

Високий, але швидкий

Starlink прагне забезпечити швидкість та затримку, порівнянні з дротовим з’єднанням – першим для супутникового Інтернету, сказав Купер. Оскільки супутники розташовані на низькій орбіті, користувачі можуть скористатися такими речами, як відеоконференції, потокове передавання, онлайн-ігри та інші додатки, що вимагають пропускної здатності. «Вартість волоконно-оптичного кабелю робить його надмірним для районів житла з низькою щільністю». Служба Starlink повинна покращитися, оскільки більше супутників виводиться на орбіту. Компанія заявила, що має на меті продовжити більш повний випуск десь цього року, сказав Купер. «Хоча в даний час жодна послуга з низькою орбітою навколо Землі не доступна для приватних споживачів, проект Amazon Kuiper від Amazon – це ще одна ініціатива, яка планує запропонувати подібну послугу для районів з недостатнім обслуговуванням у всьому світі,» додав він. «Тим не менш, на сьогодні компанія не має комерційних супутників на орбіті [right now]. »

двоє фермерів за допомогою планшета, стоячи на полі

shotbydave / Getty Images

Нещодавно керівники Starlink та Project Kuiper вступили у війну слів, сигналізуючи про зростаючу конкуренцію за Інтернет з неба. Ці дві компанії борються за перешкоди між їх сузір’ями супутників. Amazon протестувала проти орбітальних параметрів Starlink, стверджуючи, що це заважатиме її роботі. Маск заявив, що протест Amazon заважатиме широкосмуговим супутникам Starlink SpaceX, тоді як Amazon відповів, що SpaceX прагне придушити конкуренцію. Користувачі Інтернету в сільській місцевості можуть отримати прискорення, якщо Starlink виконає свої обіцянки. Будемо лише сподіватися, що ремесла Starlink не перетинаються із супутниками Amazon.