Saltar al contenido

Інтернет 5G: високошвидкісна заміна кабелю?

24 de julio de 2023

Якщо вам потрібні швидкості, подібні до оптоволокна, без витрат або високошвидкісний Інтернет у регіоні, де наразі це не надається, тоді варто звернути увагу на 5G Wi-Fi. Хоча він доступний не скрізь, є кілька причин розглянути можливість використання 5G вдома, якщо і коли він з’явиться у вашому регіоні.

5G Wi-Fi у контексті мобільної мережі не те саме, що 5 ГГц Wi-Fi, який підтримується деякими маршрутизаторами. Дивіться 5G проти 5 ГГц Wi-Fi для пояснення.

Змістовий покажчик

Що таке 5G Wi-Fi?

Подібно до того, як зараз ви отримуєте Wi-Fi вдома через існуючу бездротову службу, як-от мікрохвильова піч чи супутник, або через пряме дротове з’єднання, як-от кабельне чи оптоволокно, 5G може доставляти Інтернет до вашого дому через пряме бездротовий підключення. 5G Wi-Fi – це просто Wi-Fi, який надає доступ до Інтернету з вежі 5G. Один із способів це працює через базову станцію, яка бездротовим способом підключається безпосередньо до стаціонарного терміналу в приміщенні, наприклад у вашому домі чи на підприємстві. Це називається фіксованим бездротовим доступом. Ви також можете використовувати точку доступу, щоб перетворити з’єднання мобільної мережі на Wi-Fi для локальних пристроїв, таких як планшет, ігрова консоль, ноутбук тощо.

Навіщо користуватися Інтернетом 5G?

Для початку так насправді швидкий — при мінімальній теоретичній швидкості 20 гігабіт на секунду (2,5 гігабайта на секунду) на комірку це в 10 разів швидше, ніж 4G, і, ймовірно, швидше, ніж багато типів дротових домашніх з’єднань. Іншим аспектом є стандарт надзвичайно низької затримки, якого повинні дотримуватися мережі 5G. Це означає, що все, що ви зараз робите в Інтернеті, набагато швидше завдяки 5G Wi-Fi, як-от завантаження файлів, обмін даними, завантаження відео, гра в онлайн-ігри, трансляція фільмів тощо. Усі ваші пристрої можуть під’єднуватися до Інтернету без перевантажень, буферизації відео, випадкових відключень та інших проблем, пов’язаних із пропускною здатністю, що означає, що вдома можна використовувати навіть пристрої, які потребують більше пропускної здатності, як-от гарнітури розширеної реальності. 5G також може забезпечити надійний Інтернет у регіонах, де немає наявної інфраструктури для забезпечення гідного Інтернету або Інтернету взагалі. Найімовірніше виграють ті місця, де дротовий доступ недоступний, наприклад у сільській місцевості, на нових будівельних майданчиках і в країнах, що розвиваються. Ще однією перевагою є його низька вартість. Значна частина витрат, пов’язаних з мережевою інфраструктурою, особливо високошвидкісними технологіями, такими як оптоволокно, пов’язана з апаратним забезпеченням між провайдером і домом чи підприємством. Для звичайних дротових мереж це означає багато-багато кабелів та іншого обладнання, більшість з яких йде в систему 5G Wi-Fi. Постачальники мобільного зв’язку 5G можуть запропонувати значні покращення існуючим провайдерам фіксованого широкосмугового зв’язку (FBB), тому цілком можливо, що ця конкуренція може знизити витрати FBB або надати існуючим клієнтам FBB порівняльні послуги, щоб конкурувати з провайдерами 5G.

Чому 5G краще, ніж 4G для бездротового Інтернету?

Деякі постачальники послуг впроваджують мережі 5G, використовуючи відносно високі діапазони частот, частину радіочастотного спектру, яка не використовується мережами 4G. Це відкриває простір для збільшення трафіку в мережі, що означає більшу швидкість і більшу пропускну здатність мереж, щоб забезпечити все, що описано вище. 5G також забезпечує більший фокус, ніж 4G. Це означає, що радіохвилі створюють концентрований промінь, який може безпосередньо націлюватися на конкретних користувачів для надшвидких швидкостей за потреби, саме те, що ви хочете від послуги бездротового Інтернету вдома.

Де доступний 5G Wi-Fi?

Він доступний у Сполучених Штатах, Канаді та більшості інших країн. Докладнішу інформацію див. у розділі Доступність 5G у всьому світі. Ви не можете отримати його будь-де, оскільки не всі компанії оновили свою інфраструктуру для підтримки цієї технології. Доступність 5G залежить від багатьох факторів, у тому числі від вашого місцезнаходження та постачальника послуг, але наразі більшість із них додають нові місця до своєї мережі кожні кілька місяців. Насправді, згідно зі звітом Ericsson Mobility Report наприкінці 2022 року, «FWA зростає: у 2028 році очікується 300 мільйонів підключень». Подивіться, де 5G доступний у США? щоб дізнатися більше про те, де Verizon, AT&T, T-Mobile та інші постачальники пропонують послуги.