Skip to content

Історія їжака Сонік від Sega Genesis

21 de Червень de 2021

Коли Sega Genesis вийшов у 1989 році, він був з грубим початком. Хоча Genesis, можливо, була першою справжньою 16-розрядною консоллю, її прямий конкурент, 8-розрядна розважальна система Nintendo, обіграв її у консольних війнах завдяки мега-хіту Nintendo Super Mario Bros.3. Як тільки з’явилася новина про те, що Nintendo вийде із власною 16-розрядною системою, настав час для Sega вжити рішучих заходів, що призвело до народження одного з найпопулярніших персонажів відеоігор усіх часів …

Основи гри

  • Назва: Їжачок Сонік
  • Платформа: Sega Genesis
  • Видавництво: SEGA
  • Розробник: Sonic Team
  • Дата виходу: червень 1991 року

Сумна досонічна сега

До 1990 року для другого аркадного гіганта Sega другий набіг на домашній ринок відеоігор справи були менш ніж зоряними. Звичайно, Sega Genesis була консоллю номер один у Бразилії, але в Японії вона відійшла на заднє місце до Turbografx-16, а в Північній Америці в галузі все ще домінували NES. Хоча запуск Genesis розпочав консольні війни, він не зробив майже достатніх кроків, щоб домінувати в галузі. Тоді Nintendo оголосила про плани щодо власної 16-розрядної консолі Super Nintendo з датою випуску в Північній Америці 23 серпня 1991 року. Незважаючи на те, що Sega мала фору в цьому 4-му поколінні відеоігор, їм потрібно було внести кілька кардинальних змін якби вони мали конкурувати з електростанцією Nintendo.

Sega змінює ігровий план

Першим кроком, який зробив Sega, була заміна генерального директора їх північноамериканського підрозділу колишнім керівником Mattel Томом Калінським. До цього маркетингова увага Sega була спрямована на ігри знаменитостей, оскільки Nintendo мав більшість основних аркадних портів, пов’язаних в рамках ексклюзивних угод. Kalinske прагнув змінити цей напрямок, зосередившись на впізнаваності бренду, і для цього їм потрібна була не тільки хітова відеоігра, але флагманський персонаж, який був настільки популярним, що постійно асоціювався з ім’ям Sega. Sega звернулася до своєї внутрішньої команди розробників Sega AM8 з 5 осіб, щоб створити головну хітову відеоігру, яка дала б можливість Маріо біг за його грошима. Легке завдання … ні?

Їжачок … Справді?

AM8 почав викладати всілякі ідеї від смішних тварин до шалених старих людей. Нарешті, концепція застрягла. Ескіз їжачка від члена команди Наото Осіми, який раніше проектував Зірка фантазії і Зірка фантазії 2, виділявся з натовпу. Спочатку його називали містером Нідлмаузом. Сам ігровий процес був розроблений як платформер, що прокручує сторону з інноваційним трюком. Попри те, що їжак не був найшвидшою твариною на землі, їжак AM8 був би найшвидшим персонажем у відеоіграх, коли геймплей покликаний тримати його в русі. Щоб ім’я краще відповідало персонажу та поняттю швидкості, його перейменовано на «Соник» – прикметник для опису досягнення швидкості звуку. Їжачок Сонік народився. Знаючи, що у них буде удар, Sonic прославився в офісах Sega задовго до того, як гра коли-небудь вийшла, а команда розробників AM8 стала ласкаво відомою як Sonic Team – прізвисько, яким вони користуються і сьогодні. Окрім Наото Усіми, Sonic Team складався з програміста Юдзі Нака, ігровий режисер Хірокадзу Ясухара, дизайнери Джинья Ітох та Рієко Кодама.

Що робить Sonic таким особливим

Хоча галузь бачила безліч платформерів, що прокручують сторону, більшість моделюють себе за основною структурою Super Mario Bros., з темповими стрибками, сходженням по сходах, стрибком прірви та хитанням голови ворога, але Сонік розширив концепцію, взявши жанр у абсолютно новому напрямку. Рівні в Сонік були розроблені з урахуванням швидкості. Вони були не настільки простими, щоб гравці могли проїжджати без зупинок від початку до кінця, але з балансом як швидких, так і темпових рухів, щоб тримати речі напруженими та складними. Оскільки Сонік міг набирати швидкі швидкості, декілька платформ були зігнуті, щоб дозволити йому підбігти по стінах, пробігати петлі-d-петлі, а в деяких випадках відштовхуватися від пружини і рухатися вгору або назад у напрямку, з якого він прийшов . Хоча багато рівнів рухали гравця по одному шляху, існувало кілька, призначених для Sonic для проходження в будь-якій кількості комбінацій. Від перебування на рівні землі або швидкості через вертикально підняті платформи в небо, до підземних печер. З такою кількістю варіацій жоден повтор цих рівнів ніколи не відчував однакового.

День Sonic врятував Sega

Sonic вийшов 23 червня 1991 року і був негайним хітом. Гра була настільки популярною, що стала першим “вбивчим додатком” консолі Genesis. з геймерами, які купують систему лише для того, щоб мати можливість грати Сонік. Том Калінське скористався можливістю, щоб вимкнути поточну гру в комплекті, що поставляється разом із Genesis, Змінений звір, і замінив його на Їжачок Сонік, ще більше стимулюючи продажі системи. Не тільки новаторський геймплей Sonic зробив його популярним, але його різка, але при цьому доброзичлива особистість стала освіжаючою зміною для багатьох молодих геймерів, зробивши його героєм, до якого вони могли б краще ставитися. Продажі Genesis досягли вершини настільки швидко, наскільки їх могли пронести ноги Соніка, і протягом наступних років вони обігнали 60% ринку відеоігор.

Sonic Legacy

Їжачок Sonic залишався найбільш продаваною грою Sega Genesis протягом усього життя консолі. Щоб задовольнити вимоги громадськості, Sega також випустила 8-бітну версію для Sega Master System і швидко запустила Sonic Team у виробництво на продовження. Монументальний успіх Sonic вилився у велику франшизу, яка пережила не тільки Sega Genesis, але й усі консолі Sega. Хоча Sega врешті програла війну з консолями і вийшла з консольного бізнесу після остаточної системи, Sega Dreamcast, вони знайшли нове життя як сторонні розробники, створюючи ігри для тих самих компаній, з якими колись конкурували, Nintendo, Xbox і PlayStation . Сьогодні з бібліотекою понад 75 назв, з іграми майже на кожній ігровій платформі, а також іграшками, мультфільмами, коміксами та фанатським фільмом у прямому ефірі розробляється студією Blue Core. Сонік навіть знімався разом зі своїм колишнім бізнес-суперником Маріо у серії відеоігор на тему Олімпіади.