Saltar al contenido

10 найбільших технологічних досягнень з 1844 року

29 de julio de 2021

24 травня 1844 р. Семюель Ф. Б. Морс надіслав перший телеграф: «Що Бог зробив?» Фраза, взята з Біблії, була обрана дочкою одного з друзів Морзе. З тих пір спосіб нашого спілкування еволюціонував стрибками до межі, коли пристрій, який ми (іноді) використовуємо для телефонних дзвінків, міг поміститися в нашій кишені і має більшу обчислювальну потужність, ніж комп’ютери розміру в кімнаті 60-х. Нова технологія пов’язала нас багатьма способами, полегшуючи спілкування та обійди. За останні 175 років ми побачили безліч нових технологій. Ось десять найважливіших технологічних досягнень з 1844 року.

Змістовий покажчик

Телефон – 1876 рік

doug4537 / Getty Images
Трохи більше тридцяти років після того, як Морс відправив перший телеграф, Олександр Грем Белл здійснив перший телефонний дзвінок. Першими його словами були: «Містер Ватсоне, іди сюди – я хочу бачити тебе ”. (Містер Ватсон був його помічником.) Зрештою, винахід Белла відкрив шлях для телефонних дзвінків людям у всьому світі, а не лише в сусідній кімнаті. І зараз, звичайно, більшість із нас щодня носить смартфон чи мобільний телефон.

Лампочка – 1880 рік

Фермерський ринок накид лампочки і розмиті натовп людей

Еріко Цукамото / Getty Images
Кілька років потому Едісон нехай буде світло з лампочкою розжарювання. Важко зрозуміти, який це був неймовірний винахід – доки ви не зіткнетеся з відключенням електроенергії, а вашим єдиним джерелом світла вночі буде світло свічок. Ми можемо уникнути колись у темряві за допомогою розумних лампочок, які ви можете вмикати та вимикати за допомогою віртуального помічника, такого як Alexa або Google Assistant

Телебачення – 1927 рік

Старий телевізор на стенді, перед завісою

Стівен Ерріко / Getty Images
До призначення телевізорів та перегляду запоїв, кінотеатри були царем. Вони все ще є найкращим місцем для перегляду блокбастерів, але винахід телевізора відкрив шлях до домашніх розваг, якими ми насолоджуємося зараз. Перші телевізори були чорно-білими; потім з’явилися кольорові телевізори та завжди зручний пульт дистанційного керування. У 1997 році компанія Fujitsu випустила перший плазмовий телевізор, модель товщиною чотири дюйми, яку можна було встановити на стіну. З часом плазма поступилася місцем технологіям LCD та OLED; у 2014 році LG та Samsung припинили виробництво плазмових телевізорів через нижчий попит. Багато людей дивляться фільми та телевізійні шоу на своїх смартфонах, планшетах або ноутбуках, хоча телевізори з плоским екраном все ще популярні.

Персональні комп’ютери – 1970-ті

змінити IBM Compter від 1981 року

EdnaM / Getty Images
Спочатку з’явившись як те, що ми сьогодні вважали б досить елементарними машинами (або навіть як комплекти), вони були комп’ютерами у всьому сенсі цього слова. Персональні комп’ютери не злітали в особисті до Apple представила лінійку комп’ютерів Apple II у 1977 році. Вони продавались у магазинах та включали програмне забезпечення, яке розширювало можливості, які можна зробити за рамки простого програмування. Перша електронна таблиця ViscCalc була доступна в лінійці Apple II. Персональний комп’ютер, який ми всі знаємо сьогодні, вибухнув, коли IBM представила IBM PC в 1981 році. Після того, як підприємства прийняли його, вся галузь розширилася, виробляючи всю продукцію, яку ми знаємо і використовуємо сьогодні.

Система глобального позиціонування – 1970-ті

Супутник на передньому плані, Земля та східне Сонце на задньому плані

Запущена в 1973 році, Глобальна система позиціонування (GPS) стала повністю функціонувати в 1995 році. Спочатку вона називалася Navstar GPS, уряд США належить їй, а ВПС США керує нею. Система може триангулювати дані та точно визначати ваше місцезнаходження, а також керує пристроями та програмами GPS, якими користуються люди зараз.

Інтернет: ARPANET – 1973

Карта Арпанет від травня 1973 року

ARPANET / Суспільне надбання
Важко уявити комп’ютер без Інтернету чи Інтернету. На початку вісімдесятих років ARPANET, попередник Інтернету, був створений за фінансування Міністерства оборони США та Мережі Агентства перспективних дослідницьких проектів (звідси скорочення). Мережа припинила свою діяльність у 1990 році. Всесвітня павутина (WWW) стала популярною в середині 90-х років завдяки таким сервісам, як AOL. Люди часто поєднують ці два терміни. Інтернет – це глобальна комп’ютерна мережа, що працює зі стандартизованими протоколами зв’язку, тоді як WWW складається з загальнодоступних сайтів, підключених до Інтернету.

GPS-навігація – 1990-ті

Сан-Франциско, Каліфорнія живопис

Роберт Олександр / Getty Images
Завдяки GPS (див. Вище) загублення стає все більш рідкісним явищем. Зараз більшість із нас використовують GPS у вигляді цифрових карт, таких як Google Maps. Можна сказати, що Карти Google принесли GPS-навігацію на ваш робочий стіл (і, врешті-решт, на ваші мобільні пристрої), роблячи планування поїздок та вивчення нових міст та населених пунктів легким. Навігаційне програмне забезпечення еволюціонувало, включаючи інформацію про дорожній рух, розклад руху транспорту, а також вказівки для ходьби та їзди на велосипеді, щоб дістатися від пункту А до пункту Б будь-яким способом.

Цифрова камера – 1990-ті

Третя щорічна премія Kodak, 15 лютого 2019 року

Getty Images для кінофільмів та розваг Kodak / Getty Images
Технічно перший цифровий фотоапарат був винайдений компанією Kodak у 1970-х. Минув деякий час, перш ніж технологія пробилася до предків продуктів, які ми використовуємо сьогодні. Kodak представив свою першу професійну цифрову камеру в 1991 році, але вона була встановлена ​​на плівковій камері Nikon. До середини 90-х років цифрові камери, не створені на основі кінокамери, були легко доступними (хоча якість була не відмінна). Цифрові камери зараз є скрізь, починаючи від камер безпеки і закінчуючи смартфонами, ноутбуками та настільними комп’ютерами. Навіть найдешевший виріб із вбудованою в нього камерою набагато кращий, ніж ті камери з перших днів.

Веб-браузер – 1994

Мозаїчний веб-браузер

Програма: Національний центр суперкомп’ютерних програм / CC0
Серфінг в Інтернеті став комфортнішим із появою Mosaic – веб-браузера, який був значно інтуїтивнішим, ніж його попередники. Сумісний з Windows, Mosaic був доступний широким масам, а не лише технічним типам, хоча Netscape Navigator з часом скинув його з трону. Але ми можемо подякувати Mosaic за те, що він подарував нам такі сучасні браузери, як Chrome та Firefox.

Соціальні медіа – 2004

Сторінка реєстрації Facebook

Любіть це або ненавидьте (або те й інше), але Facebook (спочатку The Facebook), який вийшов із гуртожитку Марка Цукерберга, був першою платформою соціальних медіа, яка здобула світову популярність. Від спілкування з людьми, яких ти ходив до середньої школи, до планування протестів проти влади, Facebook об’єднує людей. Звичайно, це також спричиняє всілякі чвари, включаючи висловлювання ненависті та «фейкові новини», які платформа намагається утримати.

Сучасний смартфон – 2007

Стів Джобс представляє Apple iPhone на виставці MacWorld

Девід Пол Морріс / Getty Images
Хоча смартфони існували на початку 2000-х, Apple знадобилася, щоб донести їх до мас. До того, як Apple випустила iPhone, Nokia володіла грою в стільниковий телефон і навіть мала пристрої, схожі на смартфони, але користувальницького досвіду бракувало. І лише через рік після запуску iPhone в 2007 році, Стів Джобс оголосив про App Store у 2008 році, що назавжди змінило гру. Незабаром мільйони людей (а тепер мільярди завдяки Android та іншим операційним системам) почали встановлювати програмне забезпечення, яке розширило можливості комп’ютера в їх кишенях. Попередній список не є вичерпним, але він включає деякі найважливіші винаходи та нововведення за останні 175 років, які впливають на наше повсякденне життя. Отже, що далі? Це можуть бути самокеровані машини, роботи-помічники чи щось таке, про що ми ще навіть не думали.