Saltar al contenido

10 порад та недоліків для технічних презентацій

8 de junio de 2021

Коли ви використовуєте PowerPoint або інше програмне забезпечення для презентацій для технічної презентації, вашими основними проблемами повинні бути:

 • Наскільки технічною повинна бути ця презентація?
 • Чи можу я зробити цю інформацію чіткою та короткою?

Технічна презентація – це найскладніший тип презентації. Ваша аудиторія може включати висококваліфікованих осіб, а також тих, хто не настільки знайомий з поняттями чи термінологією. Вам потрібно буде звернутися до обох стилів навчання. Аналіз аудиторії сам по собі є важливим вмінням і повинен бути одним із перших пунктів у вашому контрольному списку презентацій.

Змістовий покажчик

Дос

 1. Зберігайте шрифти узгодженими як за стилем, так і за розміром протягом усієї презентації.
 2. Використовуйте звичайні шрифти, доступні на кожному комп’ютері, такі як Arial, Times New Roman або Calibri. Таким чином, не буде жодних сюрпризів, якщо на комп’ютері, який використовується для презентації, не встановлено вибраний вами незвичний шрифт, і тому він замінить інший шрифт.
 3. Додайте відповідні фотографії та графіку, такі як прості діаграми або схеми. Подумайте, чи може аудиторія зрозуміти представлену інформацію, чи вам потрібно спростити діаграму / діаграму для наочності.
 4. Переконайтеся, що графіка хорошої якості, щоб інформація легко розшифровувалася в задній частині кімнати.
 5. Зробіть ярлики на діаграмах, достатньо великі, щоб їх можна було читати на відстані.
 6. Використовуйте підвищений контраст на слайдах. Подумайте про те, щоб створити одну і ту ж презентацію у двох форматах – одну презентацію з темним текстом на світлому фоні, а другу, дубльовану презентацію, використовуючи світлий текст на темному тлі. Таким чином, ви готові представити або дуже темну кімнату, або дуже світлу кімнату і можете відповідно вибрати відповідну презентацію.
 7. Зменште кількість слайдів до мінімуму. Представляйте лише те, що необхідно, і не забивайте аудиторію занадто великою кількістю інформації. Технічна інформація досить важка для засвоєння.
 8. У кінці презентації надайте час для періоду запитань.
 9. Знати все про свою тему, щоб бути готовим будь-який питання, яке виникає, навіть якщо це питання не було висвітлено у поданому вами матеріалі.
 10. Підготуйте деталізовані роздаткові матеріали, роздані після презентації Це дозволяє аудиторії пізніше розмірковувати про презентацію, а інформація готова до будь-яких необхідних подальших дій.

Не можна

 1. Не плутайте аудиторію з неорганізованими слайдами, щоб мета презентації не була кристально зрозумілою.
 2. Не забивайте свою аудиторію зайнятими слайдами. Подумайте про те старе кліше – «менше – це більше».
 3. Не використовуйте на слайдах маленькі зображення або невеликий текст. Подумайте про тих людей у ​​задній частині кімнати.
 4. Не використовуйте шрифти типу сценарію. Їх, як відомо, важко читати в найкращі часи, не кажучи вже про екран.
 5. Не використовуйте більше трьох-чотирьох пов’язаних точок на кожному слайді.
 6. Не використовуйте вигадливий фон. Це може бути красиво або навіть по темі, але текст буде важко прочитати. Зберігайте інформацію на витонченому тлі.
 7. Не додавайте картинки заради прикраси. Переконайтеся, що є певний пункт, і щоб інформація була очевидною для глядача.
 8. Не використовуйте звуки та анімацію, якщо вони не підкреслюють певний момент. Навіть тоді це ризиковано, оскільки вони можуть відхилити основну увагу презентації.
 9. Не використовуйте скорочення, якщо всі члени аудиторії з ними не знайомі.
 10. Не включайте на графік більше чотирьох-п’яти елементів. Незважаючи на те, що діаграми Excel можна зробити з великими деталями, слайд-шоу не є місцем для цієї інформації. Дотримуйтесь лише важливих фактів.