Skip to content

12 Чудових, маловідомих особливостей iPhone

9 de Липень de 2021

З таким потужним пристроєм, як iPhone, і такою складною операційною системою, як iOS, існує десятки, а то й сотні функцій, про які більшість людей ніколи не знають. Незалежно від того, чи цікавитесь ти цими функціями, чи думаєш, що ти фахівець iPhone, цей список допоможе дізнатись про нові речі про свій iPhone. Починаючи від додавання смайлів на клавіатуру та блокування певних сповіщень та дзвінків, до надання Siri нового голосу, ці класні приховані функції можуть перетворити вас на досвідченого користувача та допоможуть отримати саме те, що ви хочете від свого iPhone. Деякі з цих функцій працюють лише для певних версій iOS. Будь-які важливі виклики включені до кожної функції, докладно описаної нижче.

Струси, щоб скасувати

Ви писали щось лише для того, щоб передумати про це? Не утримуйте клавішу Backspace. Натомість струсіть iPhone, щоб відобразилася кнопка Скасувати. Коли ви струшуєте телефон, у спливаючому вікні з’являється запитання, чи хочете ви скасувати введення тексту. Торкніться Скасувати щоб видалити введений текст. Якщо ви передумали, відновіть текст, знову струшуючи iPhone, але цього разу торкніться Повторити набір тексту.

Функція Shake to Undo працює у багатьох додатках, включаючи Safari, Mail, Messages, Notes та ін. Ви навіть можете струсити iPhone в інших ситуаціях, щоб скасувати інші речі, окрім набору тексту.

Отримуйте сповіщення від блимаючого світла

На смартфонах Android і BlackBerry блимає індикатор, щоб повідомити про наявність текстового повідомлення, голосової пошти чи іншого попередження. Користувачі цих пристроїв часто стверджують, що ця функція є причиною того, що їх платформи кращі за iPhone. Однак, якщо ви зміните одне налаштування, камера iPhone загоряється для сповіщень. відчинено Налаштування і перейти до Доступність > Аудіо / Візуаl> Світлодіодний спалах для попереджень. Потім увімкніть Світлодіодний спалах для попереджень тумблер. Увімкніть Спалах без звуку перемикач, якщо ви хочете, щоб світло блимало, коли перемикач дзвінка без звуку.

Налаштування iOS із виділеними спеціальними можливостями, аудіо / візуальним та світлодіодним спалахом для сповіщень

Доступ до вбудованих смайлів

Emoji – це маленькі піктограми, такі як смайлики, люди, тварини тощо, які додають цікавого або виражають емоції в текстових повідомленнях та інших документах.

Маленька дівчинка, торкаючись смайлик смайлик значок на сенсорному екрані

fotosipsak / Getty Images
В App Store є маса програм, які додають смайлики до iPhone, але вони вам не потрібні. Це тому, що в iOS вбудовано сотні смайлів. Перейдіть за посиланням нижче, щоб дізнатись, як додати клавіатуру смайлів на свій iPhone і де знайти смайли на новій клавіатурі.

Знайдіть приховані акценти

Якщо ви пишете іноземною мовою або використовуєте слово чи два іноземної мови, деякі літери можуть мати наголос із символами, які зазвичай не є частиною англійської мови. Ці акценти відсутні на екранній клавіатурі. Щоб додати до письма наголошені літери, утримуйте кілька спеціальних клавіш.

Блокувати дзвінки та тексти на iPhone

Якщо у вашому житті є люди, від яких ви не хочете чути, будь то попередні стосунки чи телемаркетинг, заблокуйте їх. Ви більше нічого не почуєте від них по телефону, текстовим повідомленням чи FaceTime, якщо заблокуєте їм зв’язатися з вами. Заблокуйте людей, які використовують вашу адресну книгу (якщо вони вже є контактом) або програму, в якій вони вам надсилали повідомлення.

Змініть голос Сірі

Siri, персональний цифровий асистент Apple, славиться своєю дотепністю та ввічливою, спокійною доставкою. В iOS 7 користувачі отримали можливість змінювати голос Siri. У iOS 14.5 Apple представила більше голосових опцій та удосконалень Siri, щоб краще відображати різноманітний світ. Щоб змінити голос Сірі, перейдіть до Налаштування, потім натисніть Siri & Search > Siri Voice. Під Різноманітність, виберіть свою основну національність Сірі, а потім виберіть один із різноманітних варіантів під Голос щоб налаштувати вашу Siri.

Налаштування iPhone із виділеними опціями Siri & Search, Siri Voice, а також варіантами та голосом

Новіші голоси Siri використовують нейронну технологію синтезу мовлення для отримання більш природного звуку.

Діліться текстами, пересилаючи їх

Коли ви отримаєте текстове повідомлення, яким вам обов’язково потрібно поділитися, перешліть його іншим людям. Натисніть і утримуйте повідомлення, яке хочете переслати, а потім надішліть його людям, з якими хочете поділитися ним. Для деталей перейдіть за посиланням нижче або дізнайтеся, як надіслати текст на рахунок електронної пошти.

Зробіть тони фотографій у режимі серійної зйомки

IPhone робить чудові фотографії людей, які стоять на місці, їжі та пейзажів. Однак, як і більшість телефонів, iPhone не робить чудової роботи з кадрами.

Щаслива пара, беручи selfie разом

Роберт Олександр / Getty Images
Якщо у вас iPhone 5S або новіший, використовуйте режим серійної зйомки, щоб робити до 10 фотографій щосекунди. Просто утримуйте кнопку Фото. З такою кількістю фотографій ви зможете зафіксувати всі дії.

Вимкніть Amber Alerts на iPhone

Починаючи з iOS 6, iPhone автоматично сповіщає вас, коли для вашої області видаються бурштинові або інші аварійні сповіщення. Щоб припинити отримувати ці сповіщення, вимкніть їх. Щоб вимкнути бурштинові, аварійні та громадські сповіщення, відкрийте Налаштування, торкніться Повідомлення, потім перейдіть до Урядові сповіщення розділ, щоб вимкнути попередження.

Виділено налаштування iOS із сповіщеннями та державними сповіщеннями

Зменшити відстеження рекламодавців

У старих версіях iOS, щоб зменшити персоналізовану, націлену рекламу в додатках, ви б перейшли до Налаштування > Конфіденційність > Реклама і увімкніть Обмежити відстеження оголошень тумблер. Однак в iOS 14.5 Apple представила розширені функції конфіденційності, які допоможуть вам контролювати відстеження оголошень. Тепер додатки повинні запитувати ваш дозвіл на відстеження вас за допомогою спливаючого вікна, на якому написано щось на зразок: “Дозволити програмі відстежувати вашу діяльність у додатках та на веб-сайтах інших компаній?” Вибирайте Дозвольте якщо у вас все гаразд, дозволивши програмі відстежувати вас, або торкніться Попросіть програму не відстежувати заборонити доступ. Якщо ви не хочете мати справу з цими підказками і не хочете будь-який додаток, щоб відстежити вас, перейдіть до Налаштування і виберіть Конфіденційність > Відстеженнята вимкніть Дозволити програмам запитувати відстеження.

Налаштування iOS із підсвічуванням конфіденційності та відстеження та вимкненням параметра "Дозволити програмам відстежувати"

Ви можете повернутися до налаштувань, щоб побачити, які програми вимагали відстежувати вас, і внести будь-які зміни до своїх уподобань.

Дізнайтеся про свої часті місця

Ваш iPhone використовує GPS для відстеження місць, які ви відвідуєте. Наприклад, якщо ви їдете до міста щоранку на роботу, ваш телефон врешті дізнається цей шаблон і надасть таку інформацію, як дорожній рух та погода щодо цього пункту призначення, щоб допомогти їздити на роботу. Ця функція, яка називається Значущі місця (Часті місця для деяких пристроїв iOS), увімкнена за замовчуванням, коли Ви вмикаєте функції GPS під час початкового налаштування телефону. Щоб відредагувати дані або вимкнути їх, перейдіть до Налаштування > Конфіденційність > Послуги локації. Прокрутіть униз екрана та торкніться Системні служби, а потім вимкніть Значні місця (або для деяких пристроїв, Часті місця).

Налаштування конфіденційності iPhone із виділеними службами локації, системними службами та важливими місцями (вимкнено)

Відновіть повноекранні фотографії для дзвінків

В iOS 7 Apple перетворила екран вхідних дзвінків, на якому відображалася фотографія того, хто телефонує вам, на загальний екран із невеликою фотографією та кількома кнопками. Якщо на вашому iPhone є принаймні iOS 8, є спосіб вирішити проблему та повернути повноекранні фотографії. Перейдіть до своїх контактів і виберіть контакт, а потім виберіть Редагувати > Додати фото. Торкніться значка Камера , щоб вибрати фотографію, або торкніться смайлика, мемодзі, початкового або інших параметрів.

Екран контакту iPhone із підсвіченим Змінити, Додати фотографію та піктограмою Камера