Saltar al contenido

2021 iPad mini: Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Teknik Özellikler ve Söylentiler

22 de abril de 2021

Yeni bir iPad Pro da dahil olmak üzere birçok yeni Apple cihazı bu yıl için planlanıyor, bu nedenle 6. nesil iPad mini sürpriz değil. Mevcut sürüm yaklaşık iki yıl önce piyasaya sürüldü, bu nedenle mini 6’nın şirketin diğer 2021 ürünlerini takip etmesini ve gelişmiş performans ve mini-LED arka aydınlatma özelliklerine sahip olmasını bekliyoruz; önceki yıllardan daha büyük bir model bile görebiliriz.

Змістовий покажчик

Yeni iPad Mini Ne Zaman Çıkacak?

MacRumors’a göre, saygın analist ve hevesli haberci Ming-Chi Kuo, başlangıçta yeni iPad mini’nin piyasaya sürülmesi için 2020’yi hedefledi. O zamanın nasıl gelip gittiğini görünce, 2021 yılı gibi görünüyor. Kuo daha sonra, Apple’ın birkaç mini-LED ürünü üzerinde çalıştığı / üzerinde çalıştığı göz önüne alındığında, tahminini değiştirdi, yaklaşan iPad mini bunlardan biri. Şirketin diğer yükseltilmiş cihazlarını tanıtmasıyla aynı anda göreceğimiz mantıklı geliyor. Apple’ın son birkaç iPad’i Mart veya Eylül’de piyasaya sürüldü, bu nedenle bu sefer benzer bir zaman aralığı mümkün.

tebapit’ın Çıkış Tarihi Tahmini

Şu an için en iyi tahminimiz, Apple’ın iPad mini 6’yı 2021’in ikinci yarısında ortaya çıkaracağıdır. Bazıları tarafından Apple’ın Nisan 2021 etkinliğinde duyurulması bekleniyordu, ancak bu yeni iPad Pro için ayrılmıştı. Şirket, 4. ve 5. nesil arasında birkaç yıl beklemesine rağmen, tarihin tekerrür etmesini beklemiyoruz. Çoğu kişi tarafından bu yıl geleceğine inanılıyor. Bu, değil dedi herkes kabul eder:

2021 iPad mini Fiyat Söylentileri

Son birkaç iPad mini’si 399 dolardan piyasaya sürüldü (alt uç modeller için), bu nedenle 2021 sürümü için benzer bir tahmin mantıklı. Hücresel bağlantı için daha fazla depolama ve desteğe sahip üst düzey modeller yaklaşık 650 ila 850 dolar arasında değişiyor. Apple’ın bu yıl fiyatlandırma konusunda oldukça tutarlı kalacağını düşünüyoruz.

Ön Sipariş Bilgileri

Ön siparişlerin duyurudan kısa bir süre sonra başlaması bekleniyor. Apple resmi ayrıntıları açıkladığında daha fazlasını öğreneceğiz.

Yeni iPad mini Hakkında Son Haberler

tebapit’dan Apple ile ilgili daha fazla içerik alabilirsiniz; Aşağıda yeni iPad mini 6 hakkında daha fazla söylenti ve hikaye yer almaktadır:

2021 iPad mini Özellikleri

Henüz hiçbir şey resmi olmasa da, yeni mini’nin özellikleriyle ilgili birkaç söylenti var. Hepsini çok ciddiye alamazsınız, ancak bazıları diğerlerinden daha mantıklı ve muhtemelen yeni tablete girecekler. Mevcut sürüm, yenisi hakkında bazı ipuçları sağlayabilir. Örneğin, Apple A12 Bionic çip kullanır ve 256 GB’a kadar depolama alanı sunar. Peki yeni iPad mini neye sahip olacak? İşte düşündüğümüz şey:

  • Daha büyük ekran: Hala ne kadar büyük olacağı havada, ancak bazıları basitçe mevcut 7,9 inç olanı değiştirdiğini ancak daha güçlü iç kısımlarla değiştirdiğini söylüyor. Kuo gibi diğerleri, 8,4 inç gibi biraz daha büyük bir şey iddia ediyor. Apple, çerçeveleri inceltip öne bakan kamera için bir delik açma tasarımı kullanırsa, tabletin genel boyutunu değiştirmeden daha büyük bir ekrana izin verebilir (yukarıdaki resme bakın).
  • Görüntülenmemiş biyometri: Parmak izi sensörü nereye gidecek? Bir söylenti, daha küçük çerçeve teorisini destekleyen ekranın altına gömüleceği yönünde. Bu, bazı telefonların halihazırda kullandığı bir tekniktir, bu nedenle bu iPad için söz konusu değil. Bununla birlikte, iPad Air gibi, Touch ID bunun yerine güç düğmesinde bulunabilir. Bununla birlikte, bazı raporlar üst ve alt çerçevelerin değişmeden kalacağını ve böylece Touch ID’ye sahip normal bir ana düğmeye izin vereceğini söylüyor. Henüz bilmiyoruz.
  • Daha yüksek performans: Daha hızlı ve daha iyi işlemcilere doğru doğal bir evrim, teknoloji dünyasında verilidir. Yeni mini, yükseltilmiş bir işlemci aracılığıyla kesinlikle en yüksek performansı sunacaktır. Bu, oyun ve çoklu görev gibi şeyler için daha fazla güç ve daha iyi pil ömrü anlamına gelir. Söylenti değirmeni, cihazın mevcut tabletin A12’sinden güçlendirilmiş bir A13 işlemci ile paketlenebileceğini söylüyor – diğerleri, A14 Bionic yongayı (iPhone 12 serisindeki aynı ve en son iPad Air) kullanacağını iddia ediyor.
  • Depolama ve RAM: Depolamaya gelince, 2021 iPad mini’nin 256 GB’den fazla bir model sunacağı fikrine kapılmadık. Bir sonraki mantıksal adım 500 GB veya 1 TB olacaktır, ancak 2020’nin sonlarında piyasaya sürülen en yeni iPad Air bile aynı boyutta olacak. Şimdilik aynı 256 GB’ı bekleyin. Mevcut iPad’lere baktığımızda, RAM için en iyi tahminimiz 3 veya 4 GB. En yeni iPad ve iPad Air’in 3 GB’ı var ve mini’nin mevcut Pro’nun 6 GB’ıyla eşleşmesini beklemiyoruz.
  • Hızlı şarj: 20 W hızlı şarj olan bir güç adaptörü, bekleyebileceğiniz başka bir şey. Bu, yine, genellikle sonunda ortaya çıkan erken haberler sunma konusunda sağlam bir sicile sahip olan analist Kuo’ya göre.
  • USB-C: USB-C için Lightning bağlantı noktasından vazgeçmek, mini için bir ilk olacak ve onu en yeni Pro ve Air tabletlerle modern alana itecek.
  • Mini LED: Bu, Apple’ın ürünleri için en azından bir süreliğine yeni normaldir. 2021 iPad Pro, iMac ve MacBook Pro’nun mini LED teknolojisine sahip olduğundan şüpheleniliyor, bu nedenle Apple’ın bunu 6. nesil iPad mini için sağlayacağı mantıklı. Ama umutlanmayın; bizi bekletebilirler bir diğeri yükseltilmiş bir ekran görmek için nesil.
  • 2. nesil Apple Pencil desteği: En son Apple Pencil, 2018’in sonlarında piyasaya sürüldü ve yalnızca iPad Air ve Pro’da çalıştı, bu nedenle Apple’ın bu listeye en yeni mini modeli ekleyeceği muhtemel (ve umuyoruz). Bu olabilir mi?
  • iPadOS 14: Şu anda bir mini kullanıyorsanız (5. veya 4. nesil), iPadOS 14’ü zaten biliyorsunuzdur. 2020’nin sonlarından beri ortalıkta. İPad mini 6 kesinlikle işletim sisteminin v15’i ile çalışacaktır, ancak bu henüz çıkmadığından , yeni tablet iPadOS 14 ile birlikte gönderilecek.

Yeni iPad mini Özellikleri ve Donanımı

Onaylandıktan sonra tüm özelliklerin bir listesi için burayı tekrar kontrol ettiğinizden emin olun. Şimdilik, doğrulanmamış renderları merak ediyorsanız, şanslısınız! Renderlere inanmak her zaman zordur çünkü herhangi biri onları yapabilir, ancak yayılmalarını hiçbir zaman durduramaz. Doğrulanmış görseller yüzeye çıkana kadar devam etmemiz gereken en iyisi bu.