Skip to content

3 способи сортування за кольором у програмі Excel

29 de Червень de 2021

Є кілька способів сортування даних у Microsoft Excel. Дізнайтеся, як використовувати умовне сортування в Excel для сортування за кольором шрифту, кольором тла комірки або кольором піктограми. Інструкції в цій статті стосуються Excel для Microsoft Office 365, Excel 2019, Excel 2016 та Excel 2013 для Windows і Mac.

Виберіть діапазон для сортування в Excel

Перш ніж сортувати дані, Excel повинен знати точний діапазон для сортування. Excel може автоматично включати відповідні дані в діапазон, якщо в вибраній області немає порожніх рядків або стовпців. Пусті рядки та стовпці між областями пов’язаних даних – це нормально. Потім Excel визначає, чи має область даних імена полів, і виключає ці рядки із записів для сортування. Дозволити Excel вибирати діапазон для сортування – це чудово для невеликих обсягів даних. Однак для великих областей даних найпростіший спосіб переконатися, що вибрано правильний діапазон – це виділити його перед сортуванням. Якщо один і той же діапазон потрібно сортувати неодноразово, найкращим підходом буде дати діапазону назву. Якщо для діапазону, що підлягає сортуванню, визначено ім’я, введіть ім’я у полі Ім’я або виберіть його із відповідного розкривного списку. Таким чином, Excel автоматично виділяє правильний діапазон даних на аркуші. Будь-яке сортування вимагає використання порядку сортування. При сортуванні за значеннями можливі два порядки сортування: за зростанням та за спаданням. Однак при сортуванні за кольорами такого порядку не існує, тому потрібно вручну визначити порядок сортування кольорів.

Як сортувати за кольором тла комірки в Excel

У наведеному нижче прикладі записи учнів від 20 років і молодше виділені червоним кольором. Щоб відсортувати дані за кольором тла комірки, щоб червоні записи з’явилися зверху:

 1. Виділіть діапазон комірок для сортування (комірки від A2 до D11 у прикладі).

 2. Перейдіть до Додому вкладку, а потім виберіть Сортувати та фільтрувати > Спеціальне сортування.

  Меню сортування та команда користувацького сортування

 3. Виберіть Сортувати за випадаючу стрілку і виберітьКолір комірки. Очистіть Мої дані мають заголовки прапорець, щоб перший рядок не обрізався.

  Виберіть Колір кольорів у стовпці Сортування

 4. Виберіть Порядок випадаючу стрілку і виберіть Червоний. Коли Excel знаходить різні кольори тла комірки у вибраних даних, він додає ці кольори до Порядок випадаючий список у діалоговому вікні.

  Виберіть Червоний під Замовлення

 5. Вибирайте Зверху зі спадного списку поруч із полем для сортування, щоб еритроцити були вгорі списку, а потім виберіть гаразд.

  Виберіть Нагорі в останньому меню

 6. Чотири записи з червоним фоном згруповані у верхній частині діапазону даних. Під час роботи з обчисленнями ви можете зробити так, щоб негативні числа в Excel за замовчуванням виглядали червоними, щоб ці цифри більше виділялися.

  Чотири записи з червоним фоном згруповані у верхній частині діапазону даних у Excel

Як сортувати за кольором шрифту в Excel

У наведеному нижче прикладі записи студентів, які навчаються на сестринських програмах, відображаються червоним кольором, а ті, хто навчається на природничих програмах, мають синій колір. Щоб відсортувати дані за кольором шрифту:

 1. Виділіть діапазон комірок для сортування (комірки від A2 до D11 у прикладі).

  Виділіть діапазон комірок для сортування (комірки від A2 до D11 у прикладі).

 2. Перейдіть до Додому вкладку, а потім виберіть Сортувати та фільтрувати > Спеціальне сортування.

 3. Виберіть Сортувати за випадаючу стрілку і виберітьКолір шрифту. Очистіть Мої дані мають заголовки прапорець, щоб перший рядок не обрізався.

  Виберіть Колір шрифту зі спадного списку в розділі Сортувати за.

 4. Виберіть Порядок спадну стрілку, потім виберіть Червоний. Коли Excel знаходить різні кольори шрифту у вибраних даних, він додає ці кольори до Порядок випадаючий список у діалоговому вікні.

  Виберіть Червоний зі спадного списку в розділі Замовлення.

 5. Вибирайте Зверху зі спадного списку поруч із полем для сортування, щоб червоні записи знаходились у верхній частині списку.

  Виберіть «Зверху» зі спадного списку поруч із полем для сортування.

 6. Виберіть Додати додати другий рівень сортування.

  Кнопка Додати

 7. Використовуйте ті самі налаштування, що й перший рівень сортування, але цього разу виберіть Порядок випадаючу стрілку і виберіть Синій.

  Використовуйте ті самі налаштування, що й перший рівень сортування, але цього разу виберіть «Синій» під «Замовити».

 8. Виберіть гаразд щоб відсортувати дані та закрити діалогове вікно.

  Виберіть OK, щоб сортувати дані та закрити діалогове вікно.

 9. Два записи з червоним кольором шрифту згруповані у верхній частині діапазону даних, а потім два сині записи.

  Два записи з червоним кольором шрифту будуть згруповані у верхній частині діапазону даних, а потім два сині записи.

Як сортувати за піктограмою в Excel

Набори піктограм пропонують альтернативу звичайним умовним параметрам форматування, які зосереджені на змінах форматування шрифту та комірки. Наведений нижче приклад містить дати та температури, умовно відформатовані за допомогою світлофора набір піктограм на основі щоденних максимальних температур. Виконайте наступні дії, щоб сортувати дані, щоб записи, що відображають зелені піктограми, були спершу згруповані, а потім жовті, а потім червоні піктограми:

 1. Виділіть діапазон комірок для сортування (клітини від А2 до В31 у прикладі).

  Виділіть діапазон комірок для сортування (клітини від А2 до В31 у прикладі).

 2. Перейдіть до Додому та виберіть Сортувати та фільтрувати > Спеціальне сортування.

 3. Виберіть Стовпець стрілку спадного меню, потім виберіть стовпець, що містить умовні піктограми (Температура в прикладі). Через те, як працює умовне форматування з піктограмами, ви можете залишити Мої дані мають заголовки позначений прапорець.

  Виберіть стовпець, що містить умовні піктограми (Температура в прикладі), зі спадного списку під Стовпцем.

 4. Виберіть Сортувати за спадну стрілку, потім виберіть Піктограма умовного форматування.

  Виберіть піктограму умовного форматування зі спадного списку під Сортування.

 5. Виберіть Порядок спадну стрілку, потім виберіть Зелений.

  Виберіть Зелений зі спадного списку під Замовлення.

 6. Вибирайте Зверху зі спадного списку поруч із полем для сортування, щоб записи зеленого значка знаходились у верхній частині списку.

  Виберіть «Зверху» зі спадного списку поруч із полем для сортування.

 7. Виберіть Додати додати другий рівень сортування.

  Кнопка Додати

 8. Використовуйте ті самі налаштування, що й перший рівень сортування, але цього разу виберіть Порядок випадаючу стрілку і виберіть Жовтий.

  Використовуйте ті самі налаштування, що й перший рівень сортування, але цього разу виберіть Жовтий під Замовлення.

 9. Виберіть Додати щоб додати третій рівень сортування, використовуйте ті самі налаштування, що й перші два рівні, але цього разу виберіть Порядок випадаючу стрілку і виберіть Червоний.

  Виберіть Додати, щоб додати третій рівень сортування, а потім використовуйте ті самі налаштування, що й перші два рівні, але цього разу виберіть Червоний під Замовлення.

 10. Виберіть гаразд щоб відсортувати дані та закрити діалогове вікно.

  Виберіть ОК, щоб сортувати дані та закрити діалогове вікно.

 11. Записи із зеленим значком згруповані у верхній частині діапазону даних, за ними йдуть записи із жовтим значком, а потім – із червоним значком.

  Записи із зеленим значком будуть згруповані у верхній частині діапазону даних, за ними йдуть записи із жовтим значком, а потім - із червоним значком.