Saltar al contenido

5 способів заробітку за допомогою програмного забезпечення з відкритим кодом

9 de noviembre de 2021

Існує поширена помилка, що на програмне забезпечення з відкритим кодом не можна заробляти гроші. Це правда, що відкритий вихідний код можна безкоштовно завантажити, але слід думати про це як про можливість, а не як про обмеження. Підприємства, які заробляють гроші на програмному забезпеченні з відкритим кодом, включають:

  • MySQL (належить Oracle): Популярна реляційна база даних
  • Red Hat: Великий дистриб’ютор Linux для використання на серверах та настільних ПК
  • WordPress: Широко використовувана платформа для ведення блогів
  • SugarCRM: Управління відносинами з клієнтами бізнесу
  • Magento: торгова платформа електронної комерції
  • Zimbra: Сервер електронної пошти та повідомлень

Незалежно від того, чи є ви автором проекту з відкритим вихідним кодом або експертом в одному, ось п’ять способів заробити гроші, використовуючи свій досвід за допомогою програмного забезпечення з відкритим кодом. Кожна з цих ідей передбачає, що проект з відкритим кодом використовує ліцензію з відкритим кодом, що дозволяє описану діяльність.

Змістовий покажчик

Продайте договори підтримки

Складну програму з відкритим кодом, таку як Zimbra, можна безкоштовно завантажити та встановити, але це складна частина програмного забезпечення. Для його налаштування потрібні знання фахівців. Обслуговування сервера з часом може вимагати від когось із ноу-хау. До кого краще звернутися за такою підтримкою, ніж до людей, які створили програмне забезпечення? Багато підприємств з відкритим кодом продають власні послуги підтримки та контракти. Подібно до підтримки комерційного програмного забезпечення, ці контракти на обслуговування надають різні рівні підтримки. Ви можете стягувати найвищі тарифи за негайну підтримку по телефону та пропонувати нижні тарифні плани для повільнішої підтримки на основі електронної пошти.

Продайте покращення з доданою вартістю

WordPress

Хоча базове програмне забезпечення з відкритим кодом може бути безкоштовним, ви можете створювати та продавати доповнення, які забезпечують додаткову цінність. Наприклад, платформа блогування WordPress з відкритим вихідним кодом включає підтримку тем або візуальних макетів. Доступно багато безкоштовних тем різної якості. З’явилося кілька компаній, таких як WooThemes та AppThemes, які продають поліровані теми для WordPress. Або оригінальні творці, або треті сторони можуть створювати та продавати удосконалення для проектів з відкритим кодом, що робить цей варіант чудовою можливістю заробляти гроші.

Продаж документації

Продам документацію

Pixabay

Деякі програмні проекти важко використовувати без документації. Надання вихідного коду безкоштовно, не зобов’язує вас видавати документацію. Розглянемо приклад Shopp, плагіна електронної комерції для WordPress. Shopp – це проект з відкритим кодом, але для доступу до документації потрібно заплатити за ліцензію, яка надає доступ до веб -сайту. Можна – і цілком законно – створити магазин Shopp, використовуючи вихідний код без документації, але це займе більше часу, і ви не знатимете всіх доступних функцій. Навіть якщо ви не створили програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, ви можете написати посібник, в якому поділитися своїм досвідом, а потім продати цю книгу через канали електронної публікації або традиційних видавців книг.

Продайте двійкові файли

Код

Pixabay

Відкритий вихідний код – це саме те – вихідний код. У деяких комп’ютерних мовах, таких як C ++, вихідний код не можна запускати безпосередньо. Спочатку його потрібно скомпілювати в так званий двійковий або машинний код. Бінарні файли специфічні для кожної операційної системи. Залежно від вихідного коду та операційної системи, компіляція у двійкові діапазони складності від простого до складного. Більшість ліцензій з відкритим кодом не вимагають від творця надання вільного доступу до скомпільованих двійкових файлів, лише до вихідного коду. Хоча кожен може завантажити ваш вихідний код і створити власний двійковий файл, багато людей або не знають, як, або не хочуть витрачати час. Якщо у вас є досвід створення скомпільованих двійкових файлів, ви можете легально продати доступ до цих двійкових файлів для різних операційних систем, таких як Windows та macOS.

 

Продайте свій досвід як консультант

Консалтинг з відкритим кодом

Продайте власний досвід. Якщо ви розробник з досвідом встановлення або налаштування будь -якої програми з відкритим кодом, то у вас є навички продажів. Підприємства завжди шукають допомоги на основі проектів. Такі сайти, як Elance та Guru.com, є ринками фрілансерів, які можуть зв’язати вас з роботодавцями, які будуть платити за ваш досвід. Вам не потрібно бути автором програмного забезпечення з відкритим кодом, щоб заробляти на ньому гроші.