Saltar al contenido

5 тенденцій комп’ютерних мереж на 2021 рік і далі

23 de julio de 2021

Технологія комп’ютерних мереж продовжує розвиватися новими та цікавими шляхами. Ось п’ять найважливіших напрямків та тенденцій, які слід спостерігати на рік вперед.

Змістовий покажчик

Гаджети IoT стануть звичним явищем

Busakorn Pongparnit / Getty Images
У 2021 році за вашу увагу змагатиметься безліч підключених до Інтернету продуктів. Інтернет речей (IoT) – це інша назва цих «дротових» предметів, і деякі категорії буде особливо цікавим для перегляду:

  • Носні речі. Ви, ймовірно, побачите операційні вдосконалення, зокрема швидкість обробки та час автономної роботи. Годинники і надалі будуть зосереджені на відстеженні здоров’я та фізичної форми. І чи не може цього року Google вийти з носієм Pixel?
  • Розумні кухні. Слідкуйте за такими речами, як розумні келихи з контролем температури, мікрохвильовки, якими ви можете керувати своїм голосом, блендери, які знають точну кількість інгредієнтів, і покращене розпізнавання їжі у підключеному холодильнику.
  • Розумніші лампочки. Слідкуйте за системами освітлення з підтримкою Wi-Fi або Bluetooth і очікуйте додаткових покращень якості лампочок, варіантів програмування та простоти інтеграції.
  • Громадські програми. Окрім обладнання в наших будинках, функціонал IoT з’явиться більше в магазинах, ресторанах та комунальних місцях.

Разом із цими нововведеннями очікуйте супутніх проблем безпеки. Багато людей побоюються ризиків конфіденційності, що супроводжують пристрої IoT, враховуючи їхній доступ до будинків, діяльності та особистих даних користувачів.

Ми побачимо ще більше галасу над 5G

Світовий конгрес мобільного зв'язку 2016

Девід Рамос / Getty Images
Незважаючи на те, що мобільні мережі 4G LTE не досягають багатьох частин світу (і не будуть роками), індустрія телекомунікацій наполегливо працює над розробкою технології стільникового зв’язку 5G наступного покоління. 5G налаштований на те, щоб різко збільшити швидкість мобільних з’єднань. Але, наскільки швидко споживачі повинні очікувати, що ці зв’язки будуть працювати, і коли вони зможуть придбати пристрої 5G, може бути невідомо, поки не будуть встановлені галузеві технічні стандарти. Однак, як і коли спочатку розроблявся 4G, компанії не чекають реклами своїх зусиль у сфері 5G. Дослідники продовжать випробовувати прототипи версій того, що може стати частиною стандартних мереж 5G. Незважаючи на те, що звіти з цих тестів повідомлять про максимальну швидкість передачі даних у багато гігабіт в секунду (Гбіт / с), споживачі повинні бути настільки ж зацікавлені в обіцянці покращення покриття сигналу за допомогою 5G. Деякі постачальники, безсумнівно, почнуть модернізувати цю технологію у свої 4G-установки, тож шукайте продукти “4.5G” та “pre-5G” (і заплутані маркетингові твердження, що поєднуються з цими неясно визначеними ярликами), які незабаром з’являться на сцені.

Розгортання IPv6 продовжить прискорюватися

Прийняття Google IPv6 (2019)

Google
Інтернет-протокол версії 6 (IPv6) одного разу замінить традиційну систему адресації Інтернет-протоколу, яку ми знаємо, IPv4. Сторінка прийняття IPv6 Google приблизно ілюструє, як швидко прогресує розгортання IPv6. Як показано, темпи випуску IPv6 продовжують прискорюватися з 2013 року, але для повної заміни IPv4 знадобиться ще багато років. Очікуйте, що у 2021 році IPv6 буде частіше згадуватися в новинах, особливо це стосується ділових комп’ютерних мереж. IPv6 приносить користь кожному прямо чи опосередковано. Завдяки збільшеній кількості доступного простору IP-адрес для розміщення майже необмеженої кількості пристроїв, провайдерам Інтернету буде простіше керувати обліковими записами абонентів. IPv6 також додає інші вдосконалення, що підвищують ефективність та безпеку управління трафіком TCP / IP в Інтернеті. Ті, хто адмініструє домашні мережі, повинні засвоїти новий стиль позначення IP-адрес.

ШІ буде продовжувати розширюватися

Виставковий зал лабораторії роботів - Париж, 2016

Ніколас Коварік / IP3 / Getty Images
Здатність комп’ютерних систем, таких як Deep Blue, грати в шахи на рівнях чемпіонів світу допомогла легітимізувати штучний інтелект (ШІ) десятиліття тому. З тих пір як швидкість обробки комп’ютера, так і можливість його використання надзвичайно зросли. Одним із ключових бар’єрів для більш загального призначення штучного інтелекту стали обмеження здатності систем ШІ спілкуватися та взаємодіяти із зовнішнім світом. Завдяки набагато швидшим бездротовим швидкостям, доступним сьогодні, можна додати датчики та мережеві інтерфейси до систем штучного інтелекту, що дозволить вражати новими додатками. Слідкуйте за застосуванням у галузі охорони здоров’я та виробництва. Крім того, шукайте нові способи встановити надійність та безпеку ШІ.

SD-WAN стане нормою

SD WAN

ID 36177459 © Вільм Іленфельд | Dreamstime.com
Програмно визначена широкосмугова мережа (SD-WAN) – це мережева технологія, яка пропонує більшу гнучкість для компаній, ніж попередні системи WAN. У той час як традиційна глобальна мережа дозволяє компаніям з кількома місцезнаходженнями надавати працівникам доступ до даних, файлів та програм у домашньому офісі за допомогою багатопротокольної комутації етикеток (MPLS), SD-WAN робить цей процес ще далі, використовуючи довгострокову еволюцію (LTE) та послуги широкосмугового Інтернету для забезпечення доступу. SD-WAN додає до суміші хмарні додатки, дозволяючи працівникам віддалено отримати доступ до загальнокорпоративних програм, таких як Salesforce, Amazon Web Services та Microsoft 365. Ця технологія все ще відносно нова, тому клієнти та провайдери експериментують, щоб зрозуміти як найкраще використовувати цю інновацію для підвищення продуктивності праці, підвищення гнучкості бізнесу та підвищення безпеки. Але тепер, коли він доступний протягом декількох років, SD-WAN, швидше за все, стане новою нормою.