Skip to content

5 типів навігації на веб-сайті, які слід врахувати

1 de Липень de 2021

Навігація є ключовим елементом будь-якого веб-сайту – це спосіб переходу користувача від розділу до розділу та до конкретного вмісту. Сьогодні більшість навігацій веб-сайтами дотримуються декількох специфічних форматів, які, оскільки вони знайомі, не змусять відвідувачів вашого веб-сайту заплутатись, як отримати доступ до вашого вмісту.

Горизонтальний текст

Горизонтальна текстова навігація, мабуть, найпоширеніший стиль, який можна знайти в Інтернеті. Цей тип навігації складається з горизонтального списку розділів сайту, які зазвичай називаються одним або двома словами кожен. Його можна створити за допомогою графіки або прямого HTML-тексту, обидва з яких можуть мати перекидання для трохи взаємодії з користувачем.

Підменю

Дизайн підменю Microsoft

У деяких випадках вам може знадобитися надати користувачеві глибину інформації, навіть без випадаючого меню. Наявність підменю під основними навігаційними заголовками займає більше місця і є менш звичним, хоча це дозволяє відвідувачам чітко бачити, що є в наявності, і дістатися туди, де вони хочуть. Цей стиль ви часто побачите внизу сторінки, де вимоги до нерухомості для меню не такі важливі. Насправді багато компаній, включаючи Microsoft, поєднують горизонтальне текстове меню вгорі та систему підменю в самому низу певних веб-сторінок, спрямованих на споживача.

Вертикальний текст

Вертикальна навігаційна панель Вікіпедії

Знімок екрана
Вертикальна навігація текстом також досить поширена і часто використовується на сайтах, для яких потрібен довший список елементів панелі кнопок, навігація, що розширюється, або для заголовків більшої довжини. Вертикальна навігація найчастіше зустрічається вздовж лівої сторони веб-сторінки, хоча навігація правою стороною може бути ефективною, якщо правильно розроблена або для вторинної навігації. Вертикальна навігація часто використовується для другої панелі кнопок, наприклад для підрозділів основного розділу, розташованих на горизонтальній смузі у верхній частині сторінки.

Випадаючі меню

Випадаюче меню eBay

Знімок екрана
Випадаючі меню часто використовуються поряд з горизонтальною навігацією і дозволяють користувачеві переходити не лише до основних розділів сайту, але й до багатьох ключових підрозділів. Сайти з великою кількістю вмісту, безсумнівно, можуть отримати вигоду з випадаючих меню, оскільки вони усувають натискання вашого вмісту.

Значки або графіка

навігація в твіттері

Інтеграція піктограм або іншої графіки у вашу навігацію може створити інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Користувач пов’яже піктограми із вмістом, який вони представляють, створюючи ще чіткіший підхід до панелі кнопок. Набір піктограм навігації слід створювати в узгодженому стилі між собою та сайтом в цілому, оскільки вони повинні покращувати дизайн сайту, а не створювати відволікання. Також повинно бути зрозуміло, що вони представляють. Додавання піктограм лише для того, щоб дизайн виглядав краще, може не відповідати найкращим інтересам сайту.

Формат mla apa chicago Ваше посилання

Міллер, Ерік. “5 типів навігації веб-сайтами, які слід врахувати.” ThoughtCo, 14 червня 2021 р., Thinkco.com/types-of-website-navigation-1697495.
Міллер, Ерік. (2021, 14 червня). 5 типів навігації по веб-сайтам для розгляду. Отримано з https://www.thoughtco.com/types-of-website-navigation-1697495
Міллер, Ерік. “5 типів навігації веб-сайтами, які слід врахувати.” ДумкаCo. https://www.thoughtco.com/types-of-website-navigation-1697495 (доступ 1 липня 2021 р.).