Saltar al contenido

5.1 проти 7.1 канальних приймачів домашнього кінотеатру

15 de abril de 2021

Одне із запитань домашнього кінотеатру, яке часто задають, полягає в тому, чи краще 5.1-канальний приймач домашнього кінотеатру. Обидва варіанти мають переваги та недоліки, залежно від того, які вихідні компоненти ви використовуєте, скільки динаміків ви використовуєте та ваші особисті уподобання щодо гнучкості налаштування. Ми порівняли 5.1-канальний та 7.1-канальний приймачі, щоб допомогти вам вирішити, який найкращий варіант для вашого домашнього кінотеатру.

tebapit

Змістовий покажчик

Загальні висновки

5.1 Канал

 • Простіша настройка.
 • Ширша сумісність.
 • Краще для невеликих приміщень.
 • Потрібно менше компонентів.

7.1 Канал

 • Безліч варіантів конфігурації.
 • Детальний і точний звук.
 • Має два додаткових підсилювача.
 • Більші варіанти компонентів.

Більшість звуків DVD, Blu-ray та об’ємного звуку, які ви отримуєте від вихідного вмісту, змішується для 5.1-канального відтворення. Менша кількість вихідного вмісту змішується для відтворення на 6,1 або 7,1 каналу. Це означає, що 5,1 або 7,1-канальний приймач із декодуванням та обробкою Dolby / DTS може заповнити рахунок. 5,1-канальний приймач може розмістити 6,1 або 7,1-канальне джерело в 5,1-канальному середовищі. При переході до 9,1 або 11,1-канального приймача (якщо це не Dolby Atmos або DTS: X) і динаміки налаштовані на горизонтальні та вертикальні зіставлені канали та відтворюють вміст, кодований Dolby Atmos / DTS: X, приймач обробляє оригінальні кодовані звукові доріжки 5.1, 6.1 або 7.1. Потім він розміщує звукові доріжки в дев’яти- або 11-канальному середовищі. Результати можуть бути вражаючими, залежно від якості вихідного матеріалу. Однак це не означає, що від вас вимагається зробити цей стрибок. Можливо, у вас не буде місця для додаткових колонок.

5.1-канальні системи: чудово підходить для більшості людей і в більшості ситуацій

Переваги

 • Простіше в налаштуванні.
 • Базова конфігурація каналу.
 • Забезпечує міцний театральний звук, особливо в менших кімнатах.
 • Ширша підтримка.

Недоліки

 • Менше параметрів конфігурації.
 • Менш тонко налаштований звук.
 • Менший загальний звук, особливо у великих приміщеннях.

5.1-канальний приймач домашнього кінотеатру є стандартом протягом двох десятиліть. Ці приймачі забезпечують хороший досвід прослуховування, особливо в приміщеннях малого та середнього розміру. Що стосується налаштування каналів та динаміків, типовий 5,1-канальний приймач забезпечує:

 • Центральний канал забезпечує опорну сцену для діалогу або музичного вокалу.
 • Лівий та правий передні канали забезпечують основну інформацію про звуковий супровід або відтворення стерео музики.
 • Лівий та правий канали об’ємного звучання для бокових та передніх задніх ефектів руху від звукових доріжок фільмів та навколишніх звуків із музичних записів.
 • Канал сабвуфера забезпечує надзвичайно низькочастотні ефекти, такі як вибухи або низькі частоти у музичних виступах.

7.1-канальні системи: більше конфігурації, більший контроль, більше витрат

Переваги

 • Більше каналів для більш детального звучання.
 • Більш загальний звук, особливо у великих приміщеннях.
 • Безліч варіантів конфігурації.
 • Має два додаткових підсилювача.
 • Покращений контроль над звуковою системою.

Недоліки

 • Рідше підтримується.
 • Потрібно більше місця.

Вирішуючи, чи підходить вам 5.1-канальний ресивер для домашнього кінотеатру, існує кілька практичних особливостей 7.1-канального ресивера, які можуть бути корисними.

Більше каналів

7.1-канальна система включає всі елементи 5.1-канальної системи. Однак замість того, щоб поєднувати ефекти об’ємного та заднього каналів у два канали, система 7.1 розбиває інформацію про об’ємний та задній канал на чотири канали. Побічні звукові ефекти та атмосфера спрямовані на лівий та правий канали об’ємного звучання. Задні звукові ефекти та атмосфера спрямовані на два додаткові задні або задні канали. У цьому налаштуванні колонки об’ємного звуку встановлюються збоку від положення прослуховування, а задні або задні канали розміщуються позаду слухача. Для наочного погляду на різницю між 5,1-канальним розташуванням динаміків та 7,1-канальним колонками дивіться чудову схему, надану Dolby Labs. 7.1-канальне середовище прослуховування додає більшої глибини досвіду об’ємного звучання. Він також забезпечує специфічне, спрямоване та розповсюджене звукове поле, особливо для великих приміщень.

Гнучкість об’ємного звуку

Хоча більшість DVD-дисків та дисків Blu-ray містять звукові доріжки 5.1 (а також деякі, що містять 6.1-канальні звукові доріжки), зростає кількість звукових доріжок Blu-ray, які містять 7.1-канальну інформацію, будь то 7.1-канальний нестиснутий PCM, Dolby TrueHD або DTS -HD Master Audio. Якщо у вас 7,1-канальний приймач з аудіовходом та можливістю обробки через з’єднання HDMI (не лише прохідні з’єднання), ви можете скористатися деякими або всіма цими параметрами звуку об’ємного звуку. Перевірте технічні характеристики або посібник користувача 7.1-канального приймача, щоб знайти особливості його аудіо-можливостей HDMI.

Розширення об’ємного звуку

Навіть при відтворенні стандартних DVD-дисків, якщо звукова доріжка DVD містить Dolby Digital або DTS 5.1 або, в деяких випадках, DTS-ES 6.1 або Dolby Surround EX 6.1, ви можете розширити досвід об’ємного звучання до 7.1. Використовуйте розширення Dolby Pro Logic IIx або доступний режим об’ємного звучання 7.1 DSP (цифрова обробка звуку). Шукайте режими об’ємного звучання, доступні на вашому приймачі. Крім того, ці додані режими можуть витягувати 7.1-канальне поле об’ємного звуку з двоканального вихідного матеріалу для відтворення компакт-дисків та інших стерео джерел у повному форматі об’ємного звуку.

Додаткові параметри об’ємного звуку

Іншими розширеннями об’ємного звуку, які використовують 7.1-канали, є Dolby Pro Logic IIz та Audyssey DSX. Замість того, щоб додавати дві задні колонки об’ємного звучання, Dolby Pro Logic IIz та Audyssey DSX дозволяють додавати дві передні колонки висоти. Це забезпечує додаткову гнучкість налаштування динаміків. Крім того, Audyssey DSX має можливість встановити 7.1-канальну установку колонок між колонками об’ємного звучання та передніми колонками замість висотних динаміків. Ці колонки називаються широкими колонками об’ємного звучання.

Bi-Amping

Ще одним варіантом, який стає все більш поширеним на 7.1-канальних приймачах, є дворівневе посилення. Якщо у вас є фронтальні динаміки з окремими підключеннями для середньочастотного або високочастотного динаміків та НЧ-динаміків (не сабвуфера, а НЧ-динаміків у передніх динаміках), деякі 7.1-канальні приймачі переназначають підсилювачі, які працюють на шостому та сьомому каналах, на передні канали . Це дозволяє зберегти повну 5.1-канальну настройку, але додає два канали посилення до передніх лівих та правих динаміків. Використовуючи окремі підключення динаміків для шостого та сьомого каналів на колонках з двома підсилювачами, ви можете подвоїти потужність, яка подається на передні лівий та правий канали. Передні середньочастотні / ВЧ-динаміки відходять від основних L / R-каналів, а низькочастотні динаміки переднього гучномовця – від шостого та сьомого каналів Bi-amp підключення. Процедура цього типу налаштування пояснюється та ілюструється в посібниках користувача багатьох 7.1-канальних приймачів. Це стає загальною особливістю, але вона не входить у всі 7.1-канальні приймачі.

Зона 2

На додаток до дворівневого підсилення, багато 7.1-канальних приймачів домашнього кінотеатру пропонують потужну опцію Zone 2. Ця функція запускає традиційну 5.1-канальну систему домашнього кінотеатру у головній кімнаті. Однак, замість того, щоб підсилювати передні колонки або додавати два канали об’ємного звучання позаду положення прослуховування, використовуйте два додаткові канали для живлення колонок в іншому місці (якщо ви не проти набору довгих проводів динаміків). Крім того, якщо вам подобається ідея запустити другу зону з живленням, але ви хочете налаштувати об’ємний звук 7.1 у вашій головній кімнаті, деякі 7.1-канальні приймачі дозволяють це. Однак одночасно не можна робити і те, і інше. Іншими словами, якщо ви вмикаєте другу зону під час використання основної зони, основна зона автоматично встановлює за замовчуванням 5.1 каналу. У багатьох випадках ви можете слухати та дивитись DVD-диски з 5.1-канальним об’ємним звуком у вашій головній кімнаті, а хтось може слухати компакт-диск (за умови наявності окремого програвача компакт-дисків, підключеного до приймача) в іншій кімнаті. Для цього налаштування не потрібен окремий програвач компакт-дисків та приймач в іншій кімнаті, лише динаміки. Крім того, багато 7.1-канальних приймачів домашнього кінотеатру пропонують додаткову гнучкість у налаштуванні та використанні додаткових зон.

9.1 Канали і не тільки: значно більше, ніж потрібно більшості людей

Стали доступні складні варіанти обробки об’ємного звуку, такі як DTS Neo: X, які розширюють кількість каналів, відтворених або вилучених із вихідного вмісту. Через це виробники збільшують кількість каналів, що входять до корпусу приймача домашнього кінотеатру. При переході на арену приймачів домашнього кінотеатру високого класу більше приймачів пропонують 9,1 / 9,2, а деякі пропонують параметри конфігурації каналів 11,1 / 11,2. Однак, як і у випадку з 7.1-канальними приймачами, чи потрібно вам дев’ять або більше, канали залежать від того, що ви хочете виконати у налаштуваннях домашнього кінотеатру. Як 9, так і 11 канальні приймачі можна використовувати для встановлення дев’яти або 11 динаміків (плюс один або два сабвуфери) у кімнаті домашнього кінотеатру. Це дозволяє скористатися перевагами систем обробки об’ємного звуку, таких як DTS Neo: X. 9 або 11-канальний приймач може також забезпечити гнучкість щодо призначення двох каналів для підсилення передніх динаміків. Він також може використовувати два або чотири канали для створення двоканальних систем другої та третьої зон, які живляться та управляються основним приймачем. Це може залишити вам 5.1 або 7.1 канали для використання у вашій головній кімнаті домашнього кінотеатру. Починаючи з 2014 року, введення Dolby Atmos для домашнього кінотеатру ще раз змінило параметри конфігурації каналів та динаміків для деяких приймачів домашнього кінотеатру. Цей формат об’ємного звуку включає виділені вертикальні канали, що призводить до кількох нових параметрів конфігурації динаміків, які включають: 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2, 7.1.4, 9.1.4 та багато іншого. Перше число – це кількість горизонтальних каналів, друге число – сабвуфер, а третє – кількість вертикальних каналів. Іншим форматом об’ємного звуку, доступним на ресиверах домашнього кінотеатру високого класу, який вимагає 9,1 або більше каналів, є Auro 3D Audio. Як мінімум, для цього формату об’ємного звуку потрібні два шари динаміків. Перший шар може бути традиційним 5.1-канальним макетом. Для другого шару, розташованого над першим шаром, потрібні дві передні та дві задні колонки. Потім, на завершення, якщо це можливо, ще один додатковий динамік, встановлений на стелі, розміщений над основною зоною відпочинку. Це називається каналом Голос Божий (VOG). Це збільшує загальну кількість каналів до 10,1. Щоб ускладнити ситуацію (хоча вона надає більше можливостей), у 2015 році було представлено занурений формат об’ємного звуку DTS: X (не плутати з DTS Neo: X). Цей формат не вимагає певного розташування динаміків. Він забезпечує горизонтальні та вертикальні компоненти об’ємного звучання і добре працює в тих же настройках динаміків, що використовуються Dolby Atmos.

Остаточний вердикт

Хороший 5,1-канальний приймач – прекрасний варіант, особливо для невеликої або середньої кімнати у більшості квартир та будинків. Однак, в діапазоні від 500 доларів США і вище, виробники роблять більший акцент на 7.1-канальних обладнаних приймачах. Крім того, ви побачите десь 9,1-канальних приймачів у ціновому діапазоні на 1300 доларів. Ці приймачі забезпечують гнучкі параметри налаштування, коли ви розширюєте потреби вашої системи або маєте велику кімнату для домашнього кінотеатру. Якщо ви не хочете, щоб дроти були на виду, сховайте або замаскуйте дроти. З іншого боку, якщо вам не потрібні повні можливості каналу 7.1 (або 9.1) у налаштуваннях домашнього кінотеатру, ці приймачі можна використовувати в 5.1-канальній системі. Це звільняє решту двох-чотирьох каналів на деяких приймачах для використання з двома підсилювачами або для запуску однієї або більше двоканальних стереосистем Зони 2.