Saltar al contenido

Ableton Live 11.1 тепер максимально використовує комп’ютери M1 Mac

24 de agosto de 2022

Ключові висновки

  • Ableton Live тепер працює як універсальна програма на Apple Silicon Mac.
  • Live 11.1 також містить нові оновлення для своїх вбудованих функцій.
  • Старіші плагіни не завантажуються на M1 Mac, але є обхідний шлях.

Ableton Live 11.1 — це величезна пропозиція для будь-якого музиканта, який купив Mac минулого року — тепер він оптимізований для чіпів M1 від Apple. Музиканти можуть бути в шкіряних куртках, Jack Daniel’s і спати до полудня, але вони консервативні щодо обладнання, особливо програмного забезпечення. Золоте правило полягає в тому, що ніколи не оновлюйте робоче налаштування, якщо це не потрібно.

Але якщо ви використовуєте Ableton Live на будь-якому новому Mac, вам слід забігти, а не ходити, на сторінку оновлення. Тепер, коли він підтримує Apple Silicon, Live працює швидше та використовує значно менше ЦП. Але це не всі хороші новини: якщо ви покладаєтеся на старі плагіни для своєї музики, вас може чекати розчарування. «Поки що це бездоганне. Індикатор ЦП здається набагато стабільнішим і на 20-30% нижчий у більш напружених частинах великих проектів», — сказав музикант і користувач Ableton Евпат у дописі на форумі tebapit. «Я також відчуваю менше стрибків/пропадань під час одночасного використання інших програм. Мені подобається слухати свої треки під час виконання інших завдань, і раніше пропадання звуку було частим, коли було відкрито кілька вкладок Chrome, прокручувався тощо, але зараз це не так. .»

Змістовий покажчик

Живи швидко

Ableton Live — одна з найкреативніших цифрових аудіоробочих станцій (DAW). Він дозволяє копатися та редагувати все, як і Pro Tools і Logic Pro, але він також сильно орієнтований на живе виконання, звідки і його назва. Важливо мати можливість запускати складний проект на легкому ноутбуці. «Покращення продуктивності дуже помітне». Live 11.1 тепер можна запускати безпосередньо на комп’ютерах Apple Silicon Mac без використання рівня перекладу Rosetta 2, який дозволяє на комп’ютерах M1 Mac запускати старіші програми, скомпільовані для мікросхем Intel.

Результатом цього є значне підвищення продуктивності. Live було на нових комп’ютерах Mac вже досить швидко, тому що вони самі такі швидкі. Але на музичних форумах говорять, що програма не тільки працює плавніше, але й використовує набагато менше ресурсів. Тобто Live тепер простоює ЦП комп’ютера там, де раніше «Базове використання ЦП у попередніх версіях Live становило близько 27%.

Тепер це 5%», – каже користувач Ableton і музикант Бедбасс на форумі Elektronauts. Це добре в абстрактному плані, але Live, як правило, заохочує використання великої кількості живих ефектів і обробки для створення дикої музики. Скорочення ЦП, яке ми прагнемо Багатьом людям переглядати звіти краще, ніж купувати цілий новий комп’ютер. А на M1 Mac це поєднується з уже вражаючою потужністю та тривалим часом автономної роботи, щоб створити, можливо, найкращу портативну музичну студію.

Небезпека плагіна

Однак це не всі чудові новини. Ableton, як і всі DAW, дозволяє використовувати плагіни, які є музичними програмами сторонніх розробників, які працюють всередині основної програми. Багато було оновлено для роботи на Apple Silicon, але багато ні. І вони не завантажуються в Ableton Live 11.1. Якщо у вас є проект, який вчора працював нормально, і ви оновили його, тоді ваш проект буде зламаний.

Саме тому музиканти люблять відкладати оновлення якомога довше. Але є обхідний шлях. Ви можете запустити Live у Rosetta 2, згаданому вище рівні перекладу Apple. Проблема полягає в тому, що плагіни Intel не можуть працювати на хості M1. Отже, якщо ви перезапустите Live, використовуючи його версію, сумісну з Intel, ці плагіни запустяться знову.

Скріншот для Ableton Live 11.1.

Це хороший обхідний шлях, доки ваші улюблені плагіни не оновляться. Ви втрачаєте частину продуктивності, але не всю. Музикант і член форуму Elektronauts v00d00ppl використовує старіший Intel Mac і все ще отримує вражаючий стрибок. «Покращення продуктивності дуже помітне. На моєму iMac Pro 2017 року я іноді отримував 27-30% CPU на одній доріжці. Зараз я маю 3-5% залежно від того, що відбувається», — каже v00d00ppl на форумі Elektronauts.

І Live досі не підтримує плагіни AUv3, які є останньою версією плагінів Audio Unit, які є популярними на платформах Apple. Зазвичай це не є великою проблемою, оскільки розробники плагінів зазвичай випускають своє програмне забезпечення в альтернативних форматах, як-от VST, які сумісні з будь-яким хостом. Але AUv3 також є форматом плагіна, який використовується в iOS. На iPad є сотні, можливо, тисячі чудових програм AUv3, і багато з цих програм тепер можна запускати на комп’ютерах M1 Mac.

Якщо ви використовуєте Apple Logic, ви можете завантажити ці плагіни, що досить дико. У Ableton ви не можете. Але це все одно важливий випуск для Live. Музиканти, які володіють M1 Mac, будуть дуже щасливі.