Saltar al contenido

Amazon Prime Video: Bilmeniz Gerekenler

14 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Bilinmesi gereken

 • Prime Video almanın tek yolu Amazon Prime’a kaydolmaktır.
 • Kullanmak için şuraya gidin: amazon.com/primevideos > istenen programı seçin> seçin İzle şimdi.

Bu makale, Amazon Prime Video’nun nasıl alınacağını ve kullanılacağını açıklamaktadır. Ek bilgiler, mobil cihazlarda nasıl izleneceğinin yanı sıra diğer seçenekleri de kapsar.

Amazon Prime Video Nasıl Çalışır?

Prime Video, Netflix ve diğer yayın hizmetleri gibi çalışır. Web tarayıcınız, telefonunuzdaki bir mobil uygulama veya hatta bir oyun konsolu veya televizyon yayın cihazı ile televizyonunuzda isteğe bağlı filmleri ve TV şovlarını izlemenizi sağlar.

Amazon, diğer hizmetlerde de göreceğiniz pek çok içerik sunar, ancak aynı zamanda yalnızca Prime Video aracılığıyla izlenebilen film ve televizyon şovlarına da sahiptir. Hizmet ayrıca orijinal filmler ve televizyon şovları da üretir. Filmleri genellikle akışa sunulmadan önce sinemalarda yayınlanır, ancak Amazon Originals yalnızca Prime Video üzerinden yayınlanabilir.

Amazon Prime Video Nasıl Edinilir

Prime Video almanın tek yolu Amazon Prime’a kaydolmaktır. Prime’a ücretsiz gönderim için abone olursanız, Prime Video’ya zaten erişiminiz vardır. Henüz Amazon Prime’a abone değilseniz, ücretsiz deneme yoluyla kontrol edebilirsiniz. Prime olmadan Prime Video almanın bir yolu yoktur, bu yüzden anlaşmanın bir parçası olarak ücretsiz gönderim, Twitch Prime ve diğer avantajlardan da yararlanabilirsiniz. Prime Video, Bedava Amazon’dan harika filmler. Bununla birlikte, aynı filmler Prime Amazon kullanıcıları tarafından bir ücret karşılığında kiralanabilir.

Ücretsiz Prime Video denemesinin ekran görüntüsü.

Halihazırda Amazon Prime’a sahip değilseniz, ücretsiz Prime Video denemesine şu şekilde göz atabilirsiniz:

 1. Https://www.amazon.com/gp/video/offers adresine gidin.

 2. Tıklayın 30 günlük ücretsiz denemenizi başlatın.

 3. Amazon giriş bilgilerinizi girin ve tıklayın oturum açveya tıklayın Amazon hesabınızı oluşturun eğer zaten yoksa.

 4. Bir ödeme yöntemi girin ve tıklayın Kartını ekle. Deneme süresi içinde iptal ederseniz sizden herhangi bir ücret alınmayacaktır.

 5. Kaydı tamamlayın ve akışa başlamaya hazır olacaksınız.

Amazon Prime Video’ya Neler Dahil?

Prime Video, istek üzerine yayınlayabileceğiniz yüz binlerce filme ve televizyon bölümüne erişim içerir. Netflix, Hulu ve diğer yayın hizmetleri gibi Prime Video, büyük stüdyolardan ve ağlardan film ve televizyon şovları ile kendi orijinal içeriklerinin bir karışımını sunar.

Prime Video'da bulunan filmlerin ve televizyon programlarının ekran görüntüsü.

Prime Video aracılığıyla sunulan içeriğin büyük çoğunluğu isteğe bağlıdır, bu da istediğiniz zaman yayınlayabileceğiniz anlamına gelir. Sınırlı sayıda spor oyunu ve Starz gibi premium eklenti kanallarından canlı içerik dışında canlı televizyon bulunmamaktadır. Amazon.com/Prime-Video adresine giderseniz, Prime Video aracılığıyla sunulan tüm filmleri ve TV şovlarını görebilirsiniz.

Amazon Prime Video Nasıl Kullanılır

Prime Video’yu çoğu bilgisayarda Chrome, Firefox veya Edge gibi bir web tarayıcısı ile film ve televizyon şovlarını izlemek için kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey video yayınlayacak kadar güçlü bir bilgisayar, geniş bantlı bir internet bağlantısı ve uyumlu bir web tarayıcısıdır.

Prime Video'daki bir televizyon bölümü sayfasının ekran görüntüsü.

Prime Video ile videoların nasıl izleneceği aşağıda açıklanmıştır:

 1. Amazon.com/primevideos adresine gidin.

 2. İzlemek istediğiniz bir film veya televizyon şovuna tıklayın.

 3. Tıklayın İzle şimdi. Şov ve videoların küçük resimlerinin sol üst köşesindeki mavi ve beyaz Prime başlığını arayın. Başlığı görmüyorsanız, video Prime aracılığıyla kullanılamaz.

Mobil Cihazlarda Amazon Prime Video Nasıl İzlenir

Prime Video uygulamasını kullanarak Prime Video aracılığıyla film ve televizyon şovlarını da izleyebilirsiniz. Amazon, Amazon Shopping uygulaması ve Amazon Alexa uygulaması dahil olmak üzere birçok uygulamaya sahiptir, bu nedenle videoları izlemek istiyorsanız doğru olanı almak önemlidir.

Amazon Original The Expanse bir akıllı telefonda görüntülendi.

Prime Video uygulamasını buradan edinebilirsiniz:

 • Android: Google Play Store’da Prime Video
 • iOS: App Store’da Prime Video
 • Roku: Prime Video Roku Kanalı
 • Xbox One: Microsoft Store’da Prime Video.
 • PlayStation 4: PlayStation Store’da Prime Video.
 • Fire: Prime Video, Kindle Fire ve Fire TV cihazlarında varsayılan olarak bulunur.

Amazon Originals Nelerdir?

Amazon Originals, yalnızca Prime Video’dan izleyebileceğiniz özel videolardır. Amazon, çeşitli uzun metrajlı filmler, televizyon programları ve belgeseller üretir ve bunların haklarını satın alır.

Amazon Originals'ın ekran görüntüsü.

Amazon Originals, Netflix ve Hulu orijinallerine çok benziyor, çünkü onları görmek için bir hizmete abone olmanız gerekiyor. Temel fark, Amazon’un filmlerini akış için uygun hale getirmeden önce genellikle sinemalarda yayınlaması ve bu da filmlerinin Oscar ve diğer ödüller kazanmasına izin vermesidir. Gibi diziler izlemek istiyorsanız Yüksek Şatodaki Adam, gibi aksiyon serisi Jack Ryanveya canlı aksiyonun yeniden canlanması gibi komedi şovları Kene, Prime Video onları alabileceğiniz tek yerdir.

Amazon Prime Video, Kablo Kesiciler için Kablo Değişimi mi?

Prime Video, kablo kesiciler için gerçek bir kablo ikamesi olarak gerçekten uygun değildir, çünkü canlı televizyonu yoktur. Sling TV, YouTube TV ve Hulu With Live TV gibi gerçek kablo değiştirme hizmetlerinin tümü, isteğe bağlı içeriğin yanı sıra büyük ağlardan ve kablo kanallarından gelen canlı yayınları içerir. Prime Video’da, belirli NFL Perşembe Gecesi Futbol oyunları da dahil olmak üzere sınırlı sayıda canlı televizyon izleyebilirsiniz, ancak kablo için gerçek bir alternatif arayan kablo kesicilerin başka bir yere bakması gerekir. Prime Video, kablo kesiciler için iyi bir seçenektir ve canlı televizyon izlemekle ilgilenmeyen kablo kesiciler için harika bir alternatif eğlence seçeneği sunmak için yeterli içeriğe sahiptir.

Prime Video Kanalları Nelerdir?

Prime Video’nun ücretsiz olarak içerdiği tüm içeriğe ek olarak hizmet, eklenti kanallarına kaydolmanıza da olanak tanır. Bunlar öncelikle HBO, Showtime ve Starz gibi premium kablo kanallarıdır, ancak Amazon Kanalları aracılığıyla Paramount + (eski adıyla CBS Tam Erişim) ve bir dizi başka hizmete de abone olabilirsiniz. Çoğu Amazon Kanalı, bir tür ücretsiz deneme süresi sağlar, böylece ödeme yapmadan önce kontrol edebilirsiniz. Bundan sonra Amazon, abone olduğunuz her kanal için sizden aylık bir ücret alır. Amazon Kanallarının tümü isteğe bağlı içerik içerir, bu nedenle HBO veya Showtime’a kaydolmak, Prime Video aracılığıyla HBO veya Showtime’ın orijinal şovlarına erişmenizi sağlar. Bazı Amazon Kanalları ayrıca kanalın canlı yayınına erişim sağlar, bu da Prime Video’da canlı televizyon izleyebilmenizin diğer bir yoludur. Prime Video için kullandığınız aynı web sitesi ve uygulamalar aracılığıyla Amazon Kanallarından hem isteğe bağlı hem de canlı içeriğe erişebilirsiniz.

Amazon Prime Videodan Film Kiralayabilir misiniz?

Prime Video ile ücretsiz olarak sunulan binlerce film ve televizyon bölümünün yanı sıra Amazon, büyük bir ücretli içerik kitaplığına erişim de sağlar.

Kiralamak veya satın almak için filmleri gösteren Amazon Video'nun ekran görüntüsü.

Amazon’dan dijital film ve televizyon bölümleri indirebilir ve sonsuza kadar saklamak için satın alabilirsiniz. Bu bir Amazon Prime üyeliği gerektirmez, ancak bir Prime üyesi olarak, Prime Video için kullandığınız dijital filmleri kiralamak ve satın almak için aynı arayüzü, hesabı ve fatura bilgilerini kullanırsınız. Amazon Video’daki bir filmin veya TV şovunun küçük resminde mavi ve beyaz Prime başlığını görmüyorsanız, bu, Prime Video aracılığıyla kullanılamayacağı ve kiralayabileceğiniz veya satın alabileceğiniz anlamına gelir.