Saltar al contenido

Android 11 обіцяє більше конфіденційності, але чи достатньо цього?

13 de abril de 2021

Ключові винос

  • Аналітики кажуть, що Android 11 пропонує поєднання нових функцій і доопрацювань.
  • Остання ОС поступово розповсюджуватиметься серед виробників пристроїв, але експерт каже, що це загроза безпеці.
  • Google дозволяє користувачам більше контролювати свої програми завдяки нещодавно вдосконаленій функції дозволів.

juniorbeep / Getty Images

Остання мобільна ОС Google, Android 11, випущена цього тижня, і аналітики кажуть, що вона пропонує переконливе поєднання нових функцій конфіденційності та налаштувань інтерфейсу користувача. Новий випуск обіцяє зробити обмін повідомленнями більш універсальним та містить багато покращень конфіденційності. Тим часом окреме полегшене видання Go з одними і тими ж функціями спрямоване на пришвидшення недорогих та старих телефонів. Як зазвичай для Android, остання ОС поступово розповсюджуватиметься серед виробників пристроїв, хоча один експерт каже, що це ризик для безпеки. «Завдяки цим модернізаціям постійним викликом є ​​людські обмеження». «Іноді ви можете довго і довго не отримувати оновлення, оскільки постачальник налаштував лайно з програмного забезпечення, і Android займе певний час, щоб обійти це», – сказав в телефонному інтерв’ю аналітик з кібербезпеки Дейв Хеттер. «Існує близько мільярда телефонів Android, які відбивають бомби із затримкою часу, оскільки вони ніколи не отримають оновлення, або їм потенційно доведеться чекати дуже довго». У день запуску Android 11 був відразу ж доступний для власних телефонів Google Pixel, а також був готовий до завантаження для деяких телефонів від OnePlus, Xiaomi, OPPO та Realme. Список, коли будуть готові оновлення для інших телефонів, доступний в Інтернеті.

Змістовий покажчик

Складність проти особливостей

Дейв Берк, віце-президент Google Android Engineering, рекламує зміни користувальницького інтерфейсу, зазначивши в примітці на веб-сайті компанії, що ОС «це все, щоб допомогти вам дійти до важливого на вашому телефоні за допомогою більш простих способів керувати своїми розмовами, підключені пристрої, конфіденційність та багато іншого «. Однак найновіша ОС додає як складності, так і переваг, каже один експерт з користувацького інтерфейсу. «Завдяки цим модернізаціям постійною проблемою є людські обмеження», – заявив у телефонному інтерв’ю Вергілій Вонг, головний директор з цифрових технологій HGS Digital. «Розробники вводять нові функції, але питання полягає в тому, як це зробити, не перевищуючи обмежені когнітивні здібності. Якщо ви подивитесь на ОС Android, вам слід запитати, чи це усунення моментів тертя або просто додавання функцій просто для того, щоб додати функції ? »

Вонг заявив, що в новій ОС є що сподобатися, вказуючи на нову функцію Bubbles, яка спрощена для надсилання повідомлень з будь-якої програми. «Такі зміни відображають, наскільки по-різному ми використовуємо пристрої», – сказав він. «Люди різного віку дедалі більше залежать від цифрових платформ, і особливо важливо мати можливість вести кілька розмов». Новий екран швидкого керування пропонує зручний спосіб управління розумними домашніми пристроями, але Вонг сказав, що «ми не бачимо величезної кількості таких результатів у наших дослідженнях». Google Pay також доступний у меню швидкого контролю, що, за словами Вонга, особливо вітається під час пандемії коронавірусу, коли користувачі відвертаються від готівки.

Google також змінив систему сповіщень про опромінення COVID-19. Користувачі можуть завантажити програму в магазині Play, яка повідомляє їм, чи потрапляли вони до інших людей, про яких відомо, що вони мають коронавірус. Для користувачів Android 11 для роботи програмного забезпечення не потрібно вмикати параметр розташування. Елементи керування відтворенням також отримують оновлення в Android 11, причому Вонг каже, що «відчуття трохи легше». Існує новий елемент керування відтворенням, який більше не відображається як очікуване сповіщення. Натомість на панелі швидких налаштувань з’являється невеличка рамка, яка дозволяє користувачам пропускати, повертатися назад, відтворювати або робити паузу та перемикати пристрій, на якому відтворюється музика. «Якщо ви подивитесь на ОС Android, вам слід запитати, це усунення моментів тертя або просто додавання функцій просто для того, щоб додати функції?»

Отримайте більше контролю над програмами

Google також дозволяє користувачам більше контролювати конфіденційність. Android 10 дозволяє програмам отримувати доступ до даних про місцезнаходження, мікрофон та камери лише тоді, коли програма відкрита. Android 11 робить крок далі, дозволяючи користувачам схвалювати ці дозволи лише один раз, і ОС пізніше скасовує цей дозвіл. Хаттер сказав, що лише функція дозволів є причиною оновлення. «Apple завжди мала більше детальних дозволів, ніж Android, але ця нова версія 11 наближає їх», – сказав він. «Але Google все ще постійно всмоктує всі ці дані про вас».