Saltar al contenido

Apple може припинити остракізм користувачів Android без портування iMessage

19 de mayo de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • У звіті Wall Street Journal говориться, що підлітки використовують iMessage, щоб змусити користувачів Android перейти на iPhone.
  • Старший віце-президент Google для Android використав цю статтю, щоб запросити Apple прийняти RCS, стандарт обміну повідомленнями, який рекламує Google, щоб вирішити цю проблему.
  • Галузеві експерти не бачать вагомих причин для Apple прийняти пропозицію Google.

Недавня стаття в Wall Street Journal критикував Apple за використання iMessage для соціального тиску на користувачів, особливо на підлітків, щоб вони перейшли на iPhone. Але, незважаючи на готовність Google співпрацювати з Apple для вирішення проблеми, експерти галузі не очікують, що поточний стан зміниться найближчим часом. Соціальна стигма, про яку йдеться в WSJ стаття випливає з того факту, що iMessage показує тексти від користувачів Android усередині зеленої бульбашки замість стандартної синьої, що робить їх помітними. Поділіться статтею в Twitter, Хіроші Локхаймерстарший віце-президент Google з Android, вперше накинувся на те, що він назвав Apple Стратегія блокування iMessage перш ніж запросити виробника iPhone підтримувати галузевий стандарт обміну повідомленнями. «Ми не просимо Apple зробити iMessage доступним для Android. Ми просимо Apple підтримувати галузевий стандарт сучасного обміну повідомленнями (RCS) в iMessage так само, як вони підтримують старіші стандарти SMS/MMS», – написав Локхаймер.

Гордість власника

На практиці iMessage використовує власний протокол для надсилання повідомлень між iPhone. Однак повідомлення з телефонів Android доставляються через традиційний протокол SMS. Це позбавляє ці повідомлення кількох корисних функцій, таких як можливість надсилати мультимедіа високої роздільної здатності, індикації введення, квитанції про доставку тощо. Apple підкреслює обмежену функціональність таких повідомлень, відображаючи їх усередині зелених бульбашок. Протягом багатьох років дія iMessage щодо акцентування повідомлень із пристроїв Android призвела до того, що користувачі Android зазнали соціального остракізму з боку своїх однолітків із iPhone.

Текстова бесіда iMessage із емодзі на iOS 15

Відповіддю Google, щоб покінчити з цим залякуванням, як його називають у просторіччі, є стандарт Rich Communication Services (RCS). RCS усуває всі недоліки SMS і значно покращує можливості обміну даними пристрою порівняно зі стандартним текстом. Найкраще те, що він працює через Wi-Fi та стільниковий Інтернет, але також може повернутися до звичайного стандарту SMS, якщо потрібно.

Стандартний аргумент

Локхаймер використовував WSJ статті про запрошення Apple прийняти RCS. «Підтримка RCS покращила б досвід як для користувачів iOS, так і для Android. Не впроваджуючи RCS, Apple стримує індустрію та стримує користувацький досвід не лише для користувачів Android, але й для їхніх власних клієнтів». Однак, розмовляючи з Lifewire електронною поштою, Гійом Ортшайт, виконавчий директор мобільного зв’язку в Південній Африці, сказав, що хоча Асоціація GSM, яка представляє операторів мобільних мереж у всьому світі, схвалила RCS, це не стандарт, суворо говорячи. І виробники мобільних пристроїв і постачальники SIM/eSIM не зобов’язані це впроваджувати. Я підозрюю, що їхню позицію визначає їхня комерційна стратегія — утримати клієнтів і уникнути переходу до конкуренції. Крім того, Ortscheit вважає, що обмін повідомленнями є дуже делікатною темою, що стосується безпеки, конфіденційності та захисту даних. «Минулорічні викриття щодо злому Pegasus iOS через iMessage [and] Facetime, ймовірно, зміцнив позицію Apple у сфері безпеки та огородження [the] Платформа iMessage, а не відкриття її для інших платформ, особливо RCS, яка повністю підтримується Google», – висловив думку він.

Нижня лінія

Однак доктор Майк Ківі, радник MEA у постачальника кібербезпеки LoginID, повідомив Lifewire в електронному листі, що, на його думку, Apple не підтримує RCS не технічними, а економічними причинами. «Я підозрюю, що їхню позицію визначає їхня комерційна стратегія — утримати клієнтів і уникнути переходу до конкуренції», — сказав доктор Ківі.

Троє дівчат-підлітків губляться у своїх смартфонах, а молодий чоловік дивиться на них

Він додав, що це не перший випадок, коли постачальник об’єднується за свій продукт, ігноруючи ширшу галузь, посилаючись на приклад Nokia, яка, за його словами, «сумно відома тим, що стимулює або блокує розробку стандартів». Незважаючи на те, що ця стратегія врешті-решт поступилася Nokia, доктор Ківі сказав, що вважає, що Apple може перевершити її завдяки силі бренду. Ортшайт погодився. «Я згоден з думкою Майка в тому сенсі, що Apple незмінно лідирує на ринку, і вони продовжуватимуть [to do so] на багато тем, висуваючи власні технології та послуги. Це точно було у випадку битви Adobe Flash проти HTML5, [and] eSIM, проти якої рішуче виступали мобільні мережі ще в 2005 році». Дивлячись на проблему під іншим кутом, Арон Соломон, головний юридичний аналітик агентства цифрового маркетингу Esquire Digital, сказав Lifewire в електронному листі, що він не вірить Apple має будь-яку вагому причину відійти від поточної домовленості.