Saltar al contenido

Apple M1 кидає виклик всій конкуренції

21 de abril de 2021

Ключові винос

  • Чіп M1 від Apple набагато випереджає конкурентів.
  • M1 розроблений, щоб ідеально відповідати програмному забезпеченню Mac, що дає йому величезну перевагу.
  • Тепер, коли Apple контролює чіпи, вона може запропонувати дешеві Mac, як це робить з iPhone.

Яблуко

Мікросхема M1 швидша, ніж майже будь-яка інша комп’ютерна мікросхема, доступна сьогодні, проте вона ковтає енергію і залишається крутою, як і телефонна мікросхема. Ймовірно, це змінить решту індустрії ПК, подібно до того, як iPhone знищив Blackberry та решту індустрії смартфонів 2007 року. Ось стан комп’ютерного ринку до минулого тижня: ПК з ОС Windows, що працюють на системах на базі Intel та AMD, та Mac, що працюють на Intel. Ціна та продуктивність усіх комп’ютерів були порівнянними, і Apple працювала лише в більш дорогому кінці ринку. І навіть це може змінитися. «Найбільш захоплююче – або лякає, якщо ви традиційна компанія, що займається виробництвом чіпів для ПК, – частиною нових чіпів Apple є те, що M1 – це лише вихідна точка», – пише ГраньХаїм Гартенберг. «Це процесор першого покоління Apple, призначений для заміни мікросхем у найслабших, найдешевших ноутбуках і настільних комп’ютерах Apple».

Змістовий покажчик

M1 проти Світу

На момент запуску M1 10 листопада це виглядає так: з одного боку, є Windows на Intel і AMD, працює гаряче, з галасливими вентиляторами і жахливим часом автономної роботи. З іншого – Mac, який працює один день на одному заряді, ніколи не стає жарким і не шумить і запускає ваші програми для iOS. Це також швидше, ніж кожен ПК, який купував би звичайний споживач. Що буде далі? M1 збирається змінити світ Windows / Intel. Маки Apple зараз набагато кращі, що багато покупців можуть переключитись лише на швидкість. Навіть якщо вони нічого не знають або не турбуються про різницю між Intel та Apple Silicon, покупці ноутбуків незабаром дізнаються, що MacBook Air за 999 доларів швидший за будь-який інший комп’ютер за таку ціну, і що вони можуть взяти його до школи (або працювати, або відрядження) і використовувати його весь день, не підключаючи.

Таблиця живлення процесора Apple M1, яка стверджує, що M1 вдвічі швидша

Яблуко

Можливо, Intel і AMD найближчим часом нічого подібного не отримають, і навіть якби вони могли, вони не змогли зрівнятися з інтеграцією програмного та апаратного забезпечення Apple, що є однією з основних причин, чому ці Mac M1 настільки хороші. У той час як виробники чіпів повинні виготовляти відносно загальні чіпи, які приваблюють широкий спектр виробників, Apple має робити лише чіпи для macOS та iOS. «Справа не лише в тому, що апаратне забезпечення Apple швидше, – пише Гартенберг, – це в тому, що програмне забезпечення Apple розроблено для того, щоб максимально використовувати це обладнання, таким чином, щоб навіть найкраща оптимізація macOS в системі x86 не була».

Правильний старий соління

Це все залишає Intel, AMD і навіть Windows дещо неприємним. По-перше, ні Intel, ні AMD не виглядають так, ніби скоро скоро переможуть M1 в чисто апаратному плані. І навіть якби вони могли, це вимагало б від постачальника ОС, як Microsoft, глибоко залучитися до процесу розробки мікросхем, щоб наблизитись до інтеграції Apple. Це означає, що ПК з Windows можуть конкурувати з Apple лише за ціною. Дуже високий кінець ринку все ще є, при цьому чіпи Intel все ще можуть перевершити M1, але не набагато. MacBook Air виграний лише власним Apple Pro під час декількох тестів, але Apple планує випустити Mac Pro під управлінням Apple Silicon протягом двох років. Це означає, що єдина причина, через яку хтось би купив ноутбук для ПК, полягає в тому, що вони віддають перевагу Windows, незважаючи на те, що вони погіршують продуктивність та заряд акумулятора, або вони не хочуть витрачати 999 доларів на ефір.

Ціна Парасолька

Ще в 2009 році Тім Кук вже викладав свою стратегію iPhone. «Ми переконаємось, що ми не залишаємо цінову парасольку для людей», – сказав він під час дзвінка на прибуток. Apple Cook любить продавати дешевші iPhone і iPad, і робить це двома способами. Одним з них є утримання старих моделей, зниження їх цін після заміни нових моделей. Інший – мати дешевші продукти, такі як iPad початкового рівня та iPhone SE. Уявіть, що ця стратегія застосовується до Mac. Тепер, коли Apple виготовляє власні чіпи, вона може насолоджуватися такою ж економією коштів, як на iPhone. Чим більше чіпів ви робите, тим дешевше вони стають. І коли М2 неминуче з’явиться наступного року, М1 стане старою технологією та простіше у виробництві. Коли вона використовувала чіпи Intel, Intel отримала ці заощадження. Тепер Apple може взяти ці заощадження та застосувати їх до своїх Mac. Ви хочете останню версію M3 MacBook Air? $ 999. Але, можливо, ви задоволені моделлю М1, в такому випадку ви заплатите, скажімо, 799 доларів.

M1 MacBook Air, M1 MacBook Pro та 16-дюймовий MacBook Pro поруч на веб-сайті Apple

Все це додає гарні новини для Apple, чудові новини для користувачів Mac та жахливі новини для інших виробників чіпів. Це також може бути поганою новиною для людей, які віддають перевагу Windows, якщо це не спровокує значних змін у способі Microsoft. На сьогодні потужність у світі ПК змінилася. «Ніхто не говорить про те, щоб більше не звільняти з роботи за придбання IBM», – пише експерт Apple Джон Грубер. «Незабаром ніхто не подумає, що ви завжди програєте ставки проти Intel і x86».