Saltar al contenido

Apple’ın 550 Dolarlık Kulaklıklarını Kim Satın Alıyor?

20 de abril de 2021

Temel Çıkarımlar

  • AirPods Max, normal AirPod’lar gibi çalışır, ancak çok daha büyüktürler.
  • Ürünle birlikte verilen Smart Case, bir sutyen ve şık bir çanta arasında harika bir karışım gibi görünüyor.
  • Neredeyse tüm modeller zaten üç aya kadar geri sipariş edildi.

elma

Apple’ın uzun süredir söylentilere konu olan kulak üstü kulaklıkları nihayet piyasaya çıktı. 549 $, size bir çift AirPods Max satın alacak, birlikte verilen bir kasa ve şarj kablosu, ancak şarj cihazı yok. Bunları dünyada kim alacak? Küçük, kulak içi AirPods ve AirPods Pro’nun performansına dayanarak, AirPods Max muhtemelen kulağa inanılmaz geliyor. Ayrıca, ses kontrolü için Apple Watch benzeri Digital Crown, manyetik alüminyum kulaklıklar ve neden her yerde kullanılmadığını merak eden o kadar mantıklı bir kafa bandı tasarımı gibi bazı tipik Apple tasarımlarını da içeriyorlar. Apple için bile fiyat çok yüksek, ancak teslimat süreleri şimdiden 12-14 haftaya düştü. Peki insanlar onlar hakkında ne düşünüyor? Mac ve iOS uygulama geliştiricisi Paul Haddad, Twitter’da «Fiyat açısından 550 ABD doları aşırı değil» diye yazıyor. «<400 $ orta seviye ile> 1.000 $ yüksek seviye arasında biraz garip bir fiyat.»

Змістовий покажчик

AirPods Max hakkında

AirPods Max, ses işleme özelliklerini güçlendirmek için bir çift Apple’ın H1 kulaklık yongasını kullanıyor. Bunlar arasında gürültü giderme, uyarlanabilir ses (kulaklarınıza ve kulaklıkların oturmasına göre), şeffaflık modu (sese çevresel gürültü ekler) ve uyarlanabilir EQ bulunur.

Kulak kapakları çıkarılabilir ve yedek parçalar yakında 69 $ ‘a satışa sunulacak. Bant veya kanopi, çok rahat görünen, dışbükey bir hamak gibi destekler arasına dizilen nefes alabilen bir ağdır. Ve bunlar AirPod’lar olduğu için, mesajlarınızı okumak, çıkardığınızda duraklamak gibi olağan tüm AirPod’ları yaparlar. AirPods Max, tedarik edildiği gibi bir kasa ve bir şarj kablosuyla birlikte gelir. Bunları jak soketli bir şeye takmak istiyorsanız, kendi kablonuzu sağlamanız gerekir.

Fiyat Ne Olacak?

Üst düzey kulaklıklar binlerce dolara mal olabilir, ancak Apple’ın rekabet ettiği, hareket halindeyken dinleme için kullanılan türden Bluetooth kulaklıklar, yaklaşık 350 dolara (Sony WH-1000XM4 için) çıkıyor. Apple üstüne 200 dolar ekliyor. «Şu anda, eBay’de AirPods Max için hızlı bir arama, 799 ila 1.200 $ arasında değişen fiyatlar gösteriyor.» Sony kulaklıklar güzel, ancak büyük olasılıkla çoğunlukla metal olan AirPods Max onları hissederek ve muhtemelen uzun ömürlülükle yenecek. Ama bu seviyede, her şey sesle ilgili. Apple’ın önceki AirPod’lar, HomePod ve son model MacBook hoparlörler ile elde ettiği başarılar göz önüne alındığında, AirPods Max’in tüm gelenleri yenmesi muhtemeldir. Yani, hepsi bir çift Bluetooth kulaklığa 550 dolar harcamak isteyenlere bağlı. Video yapımcısı Erfon Elijah, Twitter’da «AirPods Max, temel Mac Mini’den yalnızca 100 $ daha ucuz» diye yazıyor.

Fiyat Nesne Yok

Yine de bu fiyatlara rağmen AirPods Max tükeniyor. ABD Apple Store sitesinde, altı rengin tamamının sevkiyat süresi bu yazı itibariyle 12-14 haftadır. Genellikle, bir Apple Store’un yakınında yaşayan insanlar aynı gün gelip yepyeni Apple ürünlerini alabilir, ancak COVID erişimi kısıtlı ve sorumlu kişilerin evde kalması nedeniyle, çoğu kişi için tek seçenek eBay’dir. Şu anda, eBay’de AirPods Max için hızlı bir arama, 799 ila 1.200 $ arasında değişen fiyatlar gösteriyor. Bu fiyatların artacağına ve insanların ödeyeceğine bahse girebilirsiniz. «Apple için bile fiyat çok yüksek, ancak teslimat süreleri şimdiden 12-14 haftaya düştü.» Öyleyse neden bu kadar çok insan bu pahalı kulaklıkları sipariş ediyor? Bazıları audiophiles olabilir, ancak onlar için bile bu pahalıdır. Tahminim tükeniyorlar çünkü 2021’in yeni sıcak aksesuarı olacaklar. Beats (ayrıca Apple’a aittir) bir süredir havalı ve pahalı bir pazara sahipti, ancak muhtemelen bitti. AirPods Max sadece inanılmaz görünmekle kalmaz, aynı zamanda başka hiçbir şeye benzemiyorlar. Sizi gören herkes kafanızda 550 dolarlık bir çift teneke kutu olduğunu bilecek. Yakalayıp çalmaları kolay olmamasını umuyorum.