Saltar al contenido

Aux проти Bluetooth: у чому різниця?

15 de julio de 2021

Ключова відмінність Aux від Bluetooth полягає в тому, що один бездротовий, а інший – дротовий. Допоміжне (допоміжне) з’єднання відноситься до будь-якого вторинного дротового з’єднання, але зазвичай асоціюється з роз’ємом для навушників 3,5 мм. Bluetooth – це стандарт бездротової технології, який підключає клавіатури, гарнітури, динаміки, контролери та інші периферійні пристрої до головного комп’ютера, такого як ноутбук, телефон чи планшет. Окрім дротового та бездротового розрізнення, що ще відрізняє Aux-з’єднання від з’єднання Bluetooth? Що стосується зручності, сумісності та якості звуку, який із них краще? Тут ми розглянемо подібності та відмінності між Aux та Bluetooth.

tebapit / Мігель Ко

Змістовий покажчик

Загальні висновки

Aux

 • Провідний, обмежений діапазоном 3,5-мм кабелю.
 • Чудова якість звуку, хоча більшість не помітить різниці.
 • Не потрібно налаштовувати, створювати пари або підключати цифровим способом до динаміка чи пристрою відтворення.

Bluetooth

 • Бездротовий, в більшості випадків сягає до 33 футів.
 • Погана якість звуку, але більшість не помітить різниці.
 • Потрібен процес створення пари, що може викликати неприємності.

Хоча Aux може посилатися на будь-який допоміжний або вторинний вхід, він зазвичай асоціюється з 3,5-мм роз’ємом для навушників, який існує з 1950-х років. Входи Aux також називаються телефонними штекерами, стерео штекерами, гніздами для навушників, аудіороз’ємами, 1/8-дюймовими шнурами або будь-якою ітерацією цих термінів. Тим часом Bluetooth стосується стандарту бездротового підключення для комп’ютерів та периферійних пристроїв. Хоча Bluetooth не такий універсальний, як входи Aux, Bluetooth стає все більш поширеним.

Зручність: Aux швидший, універсальний та дротовий

Aux

 • Дротова.
 • Простота налаштування. Не потрібно поєднувати або встановлювати сумісний пристрій.
 • Більшість пристроїв для відтворення аудіо мають вхід Aux.

Bluetooth

 • Бездротовий.
 • Діапазон до 33 футів, але вимагає процесу сполучення.
 • Не такий універсальний, як Aux, але все більш поширений.

Легко і, можливо, швидше підключити телефон до акустичної системи за допомогою кабелю Aux, але наявність шнура обмежує діапазон між пристроєм та його хостом. Немає необхідності налаштовувати Aux-з’єднання цифровим способом. Вам потрібен лише роз’єм для навушників, який проходить від джерела звуку до входу Aux на динаміку або приймачі. Однак, на відміну від аудіо Bluetooth, для з’єднання Aux потрібен фізичний шнур, який може загубитися або пошкодитися. Bluetooth – це стандарт бездротового зв’язку, який забезпечує більшу свободу пересування між пристроєм та його хостом. Більшість з’єднань ефективні на відстанях до 33 футів. Деякі випадки промислового використання сягають до 300 футів і більше. Що стосується автомобільної аудіосистеми, з’єднання Bluetooth дозволяє вільно керувати за допомогою віртуальних помічників, таких як Siri. Це також дозволяє здійснювати дзвінки в режимі «вільні руки», що неможливо зробити за допомогою з’єднання Aux. З’єднання Bluetooth може бути вигадливим. Щоб підключити телефон або пристрій, що відтворює мультимедіа, до акустичної системи, потрібно перевести динамік у режим виявлення та за допомогою телефону знайти динамік. Цей процес не завжди настільки простий, як рекламується. Якщо два пристрої не поєднуються, повторюйте процес, поки він не спрацює. Оскільки програмне забезпечення завжди оновлюється, старі або застарілі пристрої можуть бути проблемою для підключення. Для завершення з’єднання для деяких пар також потрібен пароль. Все це може зробити процес відтворення аудіо більш складним завданням, ніж шнур Aux.

Якість звуку: Aux забезпечує чудовий звук без втрати даних

Aux

 • Аналогова передача звуку без втрат.
 • Відсутність стиснення або перетворення звуку відповідно до бездротових стандартів.
 • Покращений звук, але деякі можуть не помітити різниці.

Bluetooth

 • Стислий звук втрачає деякі дані, щоб відповідати стандартам бездротового зв’язку.
 • Погіршений звук, але деякі можуть не помітити різниці.

Звук Bluetooth, як правило, поступається більшості дротових аудіо з’єднань, включаючи 3,5-мм Aux-з’єднання. Це пов’язано з тим, що надсилання звуку через бездротове з’єднання Bluetooth передбачає стиснення цифрового звуку в аналоговий сигнал на одному кінці та декомпресію його в цифровий сигнал на іншому. Це перетворення призводить до незначної втрати вірності звуку. Хоча більшість людей не помітять різниці, процес контрастує із з’єднаннями Aux, які є аналоговими від кінця до кінця. Цифро-аналогове перетворення виконується комп’ютером або телефоном, що розміщує аудіо. Хоча якість звуку теоретично перевершує, Aux має недоліки. Оскільки це фізичний зв’язок, шнури Aux, як правило, зношуються з часом. Повторне підключення та від’єднання шнура може повільно розмити метал, створюючи погані з’єднання, що спотворюють звук. Шорти в електричному потоці також вносять звуковий шум. Для дротових з’єднань цифрові USB-з’єднання, як правило, забезпечують кращу якість звуку, але не всі помітять різницю. У звукових системах високого класу ці відмінності стають очевидними – будь то через Aux, Bluetooth або USB. Таким чином, з’єднання Aux забезпечує звук вищої якості, ніж Bluetooth. Цифрове підключення (наприклад, USB) забезпечує кращий звук. Різниця у вірності між кожним джерелом повинна бути порівняна з різницею в зручності.

Сумісність: Aux є повсюдною, але лише для аудіо

Aux

 • Додаткові входи знаходяться на програвачах компакт-дисків, головних пристроях автомобілів, портативних динаміках, програвачах звукозапису, приймачах домашнього кінотеатру, музичних інструментах, смартфонах та планшетах.

Bluetooth

 • Сумісний лише з іншими пристроями Bluetooth.
 • Не тільки для звукових систем. Також підключає клавіатури, принтери, гарнітури, планшети для малювання та жорсткі диски.

Оскільки з’єднання Aux є аналоговими, існує ширший діапазон сумісних звукових систем. Майже кожен пристрій відтворення аудіо має дротовий вхід Aux, включаючи програвачі компакт-дисків, головні магнітоли, переносні динаміки, програвачі дисків, приймачі домашнього кінотеатру, деякі музичні інструменти та більшість смартфонів та планшетів. Найбільшим винятком є ​​кожен iPhone, зроблений з 2016 року. З’єднання Bluetooth абсолютно бездротові і працюють з безліччю периферійних пристроїв, а не лише звукових систем. Bluetooth можна використовувати для підключення клавіатур, принтерів, гарнітур, планшетів для малювання та жорстких дисків до головного пристрою. Однак, оскільки з’єднання Bluetooth бездротові, Bluetooth менш сумісний зі старими або архаїчними звуковими системами.

Остаточний вердикт

Aux описує будь-яке вторинне звукове підключення, але найчастіше це 3,5-мм роз’єм для навушників. Технічним терміном для цього типу Aux-з’єднання є TRS (Tip, Ring, Sleeve) або TRRS (Tip, Ring, Ring, Sleeve). Ці назви, в свою чергу, стосуються фізичних металевих контактів в головці штекера. Це тому, що шнури Aux перевірені часом, вони залишаються настільки поширеними. Aux шнури не позбавлені недоліків, але проста аналогова зручність є однією з причин, по якій ці шнури популярні. Тим не менш, Bluetooth наздоганяє. Мотивацією Bluetooth була розробка більш швидкої, бездротової альтернативи підключенню послідовного порту RS-232 для персональних комп’ютерів у 1990-х. До кінця того десятиліття послідовний порт був в основному замінений USB, але з часом Bluetooth знайшов свій шлях до основного потоку. Оскільки Bluetooth дозволяє створювати в основному безпечні, локальні бездротові мережі, технологію можна використовувати не лише для прослуховування аудіо. Bluetooth не є індивідуальною підставкою для роз’єму для навушників 3,5 мм. Кожен стандарт має свої основні варіанти використання, але, оскільки носії стають більш бездротовими та цифровими, обставина для Bluetooth стає більш привабливою.