Saltar al contenido

Başlamanıza Yardımcı Olacak 15 Popüler YouTube Kanalı Fikri

29 de abril de 2021

YouTube, 2005 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana uzun bir yol kat etti ve şimdi size filmlerde ve televizyonda gördüklerinizle karşılaştırılabilecek şekilde profesyonel film yapımcıları tarafından getirilen çok çeşitli video içeriği sunuyor.

tebapit / Vin Ganapathy
Aşağıda, bugün YouTube’da son derece popüler olan en yaygın video içerik stillerinin bir listesi bulunmaktadır. Hangi stille gitmeye karar verdiğinize bağlı olarak, çalışan bir kameraya ve belki de zaten sahip olduğunuz birkaç günlük eşyaya ihtiyacınız yok. Ve birden fazla YouTube kanalına sahip olabileceğiniz için, bu fikirlerden sadece biriyle sınırlı kalmayabilirsiniz.

Змістовий покажчик

Günlük Hayatınızın Anlarını Yakalayın: Vlog

Vlog yapan kadın

CoWomen / Pexels
Ne Seviyoruz

  • Herhangi bir konu uygundur.
  • İzleyicilerin ilgisini çeker.

Neleri Sevmiyoruz

  • Gizliliği sınırlar.
  • Zaman tükeniyor.

Vlog, bir YouTube kanalına başlamanın en kolay yollarından biridir, çünkü video içeriğini yakalayabilen kamerası olan bir cihaz dışında herhangi bir ek ekipmana ihtiyacınız yoktur. Vlogger’lar genellikle kamerayla kendi yaşamları, düşünceleri, fikirleri, endişeleri ve hatta güncel haber konuları veya olayları hakkında konuşmak için zaman harcarlar. Tamamen açık uçludur ve bir günlükte, dergide veya kişisel bir blogda yazmanın video eşdeğeri olarak kabul edilir.

Harika Yeni Ürünleri Açıklayın: Kutudan Çıkarma

iPhone 4 kutusu ve içeriği

Brett Jordan / Unsplash
Ne Seviyoruz

  • Genellikle sponsorludur.
  • Yaratmak eğlenceli.

Neleri Sevmiyoruz

  • Yaprak dökmeyen içerik.
  • Pahalı olabilir.

Üst düzey tüketici elektroniği dünyasında, kutudan çıkarma büyük bir sorun ve YouTube’da büyük bir trend. Yeni bir ürün piyasaya sürüldüğünde, bu tür videolar ortaya çıkmaya başlar ve kendileri için satın almaya değer olup olmadığına karar vermek için ürünü arayan kitlelerin dikkatini çeker. Ürün sahipleri, kutulu ürünü ilk kez açarken içeriğini geldiği gibi göstermek için kendileri filme alırlar.

Sevdiğiniz (Veya Nefret Ettiğiniz) Ürünler veya Hizmetler Hakkında Konuşun: İncelemeler

Kutudan çıkarma videoları, bir üründen ne aldığınızı gösterir, ancak çoğu zaman potansiyel tüketiciler, ürünü (veya hizmeti) belirli bir süre önceden denemiş, test etmiş ve kullanmış kişileri ararlar. Ve gadget’la ilgili olması gerekmez – insanlar her şey ve her şey için video incelemeleri yükler. Yararlı ve bilgilendirici bir video incelemesine dönüştürebileceğiniz ne tür şeyler zaten kullanıyorsunuz?

İç Geekinizi Kucaklayın: Video Oyunları

İnsanlar kesinlikle video oyunları oynamayı severler. Şaşırtıcı bir şekilde, başkalarının da oyun oynamasını izlemeyi seviyorlar. Markiplier, 22 milyondan fazla abonesi olan bir YouTube kanalında oyun oynayan bir YouTuber’dır. İzleyiciler genellikle YouTuber’ların kendileri için nasıl daha iyi oynayacaklarına dair fikir edinmek için ya da sadece bir eğlence biçimi olarak yorum yaparken oyun oynamalarını izlemeyi severler.

İzleyicilerinize Bir Şeylerin Nasıl Yapılacağını Gösterin: Öğreticiler

İnsanlar her zaman teknoloji karşısında şaşkına dönecek ve kafası karışacaktır. Eski ürün kılavuzunu incelemek yerine, daha fazla insan YouTube’a yöneliyor. Unutmayın, YouTube dünyanın en büyük ikinci arama motorudur. JavaScript kodlamadan ve PC sorun gidermeden Photoshop düzenlemeye ve iPhone jailbreak yapmaya kadar her şeyi bulabilirsiniz. Teknoloji uzmanı olmanıza gerek yok – tek yapmanız gereken, nasıl uygulayacağınızı zaten bildiğiniz yararlı teknikleri göstermektir.

Yeteneklerinizi Gösterin: Müzikal Performanslar

Müzik yeteneğin var mı? O zaman kesinlikle YouTube’da paylaşabilirsiniz. YouTube’da sadece Vevo entegrasyonuyla müzik çok büyük değil, aynı zamanda sizin gibi sıradan insanların orijinal şarkıları veya cover’ları da dinlemek ve izlemek kadar ilgi çekici. YouTube’da tonlarca sanatçı ve grup keşfedildi ve bu günlerde çoğu müzikal kişi veya grup için kariyerlerini bu yolda ilerletmeyi hayal ediyorlarsa kanal başlatmaları oldukça standart.

Favori Yemek Tariflerinizi Paylaşın: Yemek Pişirme

İçerik listeleri ve adım adım talimatlar içeren tarifler harikadır, ancak çoğu nasıl yapılır malzemesi gibi, hiçbir şey onu canlı ve eylem halinde görmekten daha iyi olamaz. İzleyiciler yemek pişirme videoları ile tam olarak hangi teknikleri kullandığınızı görebilir ve birleşik malzemelerin her aşamada nasıl görünmesi gerektiğine bir göz atabilir. En basit yemek veya atıştırmalık fikirlerine sahip olsanız bile, bunları YouTube’da paylaşmaya değer. İnsanlar her zaman kolay ve pratik tarif fikirleri ararlar.

Dünyayı Keşfedin: Seyahat Etmek

Yeni bir yere seyahat etmekten daha heyecan verici ne olabilir? Nispeten yerel kalsanız bile, oraya daha önce seyahat etmemiş olan birçok izleyici, kesinlikle etrafta neler olup bittiğiyle ilgilenecektir. Pek çok YouTube içerik oluşturucusu, seyahat temasını vlog’la birleştiriyor, dijital kameralarını yanlarına alarak ziyaret ettikleri yerleri belgeliyor ve açıklıyor. İzleyicilere bir yerin görülmeye değer olup olmadığını göstermenin harika bir yoludur.

Zaten Bildiklerinizi veya Tutkulu Olduklarınızı Paylaşın: Eğitim

İster belirli bir bilimsel alanda doktora yapmayı planlıyor olun, ister sadece bir hobi olarak inek olmaktan keyif alıyor olun, YouTube’da bildiklerinizi paylaşmak, dünyanın dört bir yanındaki binlerce izleyiciye derinden olduğunuz bir şeyi öğretmenin ve bilgilendirmenin harika bir yoludur. tutkulu ve bilgili. Ve hey, sunum becerilerinize meydan okuyacak! Anlaması kolay, ilgi çekici, gündelik bir şekilde öğretebilir ve sunabilirseniz izleyicilerinizden bonus puanlar alırsınız.

Görüntüleyenlerinizi Güldürün: Komedi

Oyunculuk becerileriniz varsa veya sadece komik şakalar yapma beceriniz varsa, bunu insanları abone olacak ve videolarınızı paylaşacak kadar eğlendirecek bir şeye dönüştürebilirsiniz. Komik çizimler bunu yapmanın bir yoludur. Ayrıca, bu listedeki vlog veya eğitim gibi yukarıdaki önerilerden herhangi birini komediyle birleştirerek eğlenceli bir dönüş yapabilirsiniz. Gerçekten yaratıcı olursanız neredeyse her şeyi komik hale getirebilirsiniz; Bazı örnekleri görmek için bu histerik YouTube videolarına bir göz atın.

İzleyicilerinize Yaygın Sorunlarda Yardım Edin: Yaşam Tarzı Önerileri

YouTube, Google’dan sonra en büyük ikinci arama motorudur, bu nedenle, insanların sorunlarından birini çözmeye yaklaştırabilecek terimleri aradıklarına bahse girebilirsiniz. Sağlık ve ilişkilerden, paraya ve kariyere kadar, kendi bilginize, eğitiminize veya kişisel deneyimlerinize dayanarak tavsiyelerde bulunmak istediğiniz herhangi bir alanda kesinlikle kendinizi bir uzman olarak kurabilirsiniz. Daha da iyisi, izleyicilerden sizden gelecek videolarda neyle ilgili tavsiye istediklerini yorumlamalarını isteyebilirsiniz.

Film Yapımı Sevginizi Paylaşın: Animasyon

Animasyon tutkunuz var mı? YouTube, sanatsal eserlerinizi paylaşmak için en iyi platformlardan biridir. Bir takip oluşturmak ve izleyicilerinizden geri bildirim almak için animasyonlu şortlar, web dizisi şovları ve hatta uzun filmler oluşturun. Aslında, sanatınızı YouTube’da böyle paylaşmak, hayalinizdeki animasyon işi veya başka bir sanatçıyla ortak bir proje gibi size daha büyük fırsatlar sunabilecek insanlar tarafından keşfedilmenizi sağlayabilir.

What’s Current için Yorum Yapın: Haberler

Pek çok insan YouTube’da vlog çekerek veya haber değeri taşıyan konularda komedi videoları veya ünlü dedikoduları yaparak gerçekten başarılı oluyor. Philip DeFranco, Philip DeFranco Show ile her zaman haber oyununun zirvesinde olan böyle bir YouTuber. Yaşamla ilgili tavsiyeler sunan bir YouTube kanalı başlatmakla kıyaslandığında, anlatmaya karar verdiğiniz hikayeler hakkında kendi yorumlarınızı ve fikirlerinizi sunarak haberlere ve eğlenceye bir dönüş bile yapabilirsiniz.

Diğer Hayvan Severlerle Bağlantı Kurun: Köpekler, Kediler ve Daha Fazlası

Kameraya geçme konusunda gergin misiniz? Bunun yerine çekilecek sevimli bir evcil hayvanınız mı var? O zaman kendinize bir YouTube kanalı fikriniz var ve istemiyorsanız videolarda yer almanıza bile gerek yok. İnternetin sevimli hayvanları sevdiğini söylemek yetersiz kalır. Hayır, internet onlara umutsuzca takıntılı. Bir kamerayı köpeğinize, kedinize veya hamsterınıza ya da sahip olduğunuz hayvana doğrultun ve oynat düğmesine basın.

Makyaj / Güzellik Dersleri

Makyaj, saç, cilt bakımı, moda ve diğer ilgili güzellik rejimleri genellikle görülmeyi gerektirir. Düz metinde bir dizi adım okumak yerine, mükemmel kanatlı göz kalemi efektini nasıl çizeceğinizi öğrenmek çok daha kolay. Makyaj ve güzellik kanalları, YouTube’daki genç kadınlar arasında popüler bir seçimdir. Michelle Phan, bu kategorideki en tanınmış kanallardan birine sahip, ancak dışarıda şaşırtıcı yeteneklerini ve stil seçimlerini paylaşan binlerce güzellik gurusu var.