Saltar al contenido

Blizzard Battle.net Düştü mü … Yoksa Sadece Siz Misiniz?

15 de abril de 2021

Blizzard Battle.net’e bağlanamıyorsanız, Battle.net kapalı olabilir, ancak bilgisayarınız veya uygulamayla ilgili basit bir sorun da olabilir. Bazen Blizzard sunucularının herkes için mi yoksa sadece sizin için mi kapalı olduğunu anlamak zor olabilir, ancak sorunun nerede olduğunu anlamanın bazı önemli yolları vardır. Bu makaledeki talimatlar, Battle.net’e bağlanabilen tüm cihazlar, yani hem PC’ler hem de Mac’ler için genel olarak geçerlidir.

Змістовий покажчик

Battle.net’in Kapalı Olduğu Nasıl Anlaşılır

Blizzard Battle.net sunucularının herkes için kapalı olduğunu düşünüyorsanız, kontrol etmek için şu adımları deneyin:

 1. Battle.net durum sayfasını kontrol edin.

  Battle.net’in tipik bir Blizzard servis durumu sitesi yoktur, ancak durum sayfası genellikle devam eden olası sorunları listeler.

 2. #Battlenetdown için Twitter’da arama yapın. Bunun yakın zamanda mı yoksa bir süre önce mi olduğunu belirlemek için tweetlerin ne zaman gönderildiğine dikkat edin.

  Battlenetdown hashtag on Twitter

  Sorununuz Battle.net’e bağlı World of Warcraft veya Overwatch gibi belirli oyunlarla ilgiliyse #wowdown veya #overwatchdown gibi hashtag’leri arayın. Twitter’dayken, Battle.net’in kapalı olup olmadığına ilişkin güncellemeler için Blizzard Müşteri Desteği Twitter hesabını kontrol edin.

  Twitter'da Blizzard müşteri hizmetleri hesabı

  Twitter’ı da açamıyorsanız ve Google veya YouTube gibi diğer popüler siteler de çalışmıyorsa, sorun muhtemelen sizin tarafınızda veya ISS’nizde olacaktır.

 3. Down For Everyone Or Just Me, Downdetector, Is It Right Now? Gibi bir üçüncü taraf durum denetleyici web sitesi kullanın. veya Hizmet Kapalı mı? Başkalarının sorun yaşayıp yaşamadığını ve hizmetle ilgili bilinen bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için.

  DownDetector'da Battlenet hizmet durumu

 4. Sorununuz özellikle World of Warcraft’ta oturum açmakla ilgiliyse, daha fazla bilgi için bölge hizmet durumu sayfasını kontrol edin.

Battle.net ile ilgili başka hiç kimse sorun bildirmiyorsa, sorun büyük olasılıkla PC’nizde veya ISS’nizde yatmaktadır.

Battle.net’e Bağlanamadığınızda Ne Yapmalısınız?

Battle.net ve Blizzard sunucuları siz hariç herkes için iyi çalışıyor gibi görünüyorsa deneyebileceğiniz birkaç şey var:

 1. Battle.net’in sisteminizde güncel olduğundan emin olun.

 2. Battle.net son zamanlarda iyi çalışıyorsa, daha sonra tekrar deneyin. Bazen çok fazla kişi aynı anda bağlanmaya çalışıyorsa sorun yaşayabilir.

 3. Sorunun kendi kendine çözülüp çözülmediğini görmek için PC’nizi veya Mac’inizi yeniden başlatmayı deneyin. Yeniden başlatma genellikle her tür sorunu düzeltmeye çalışır.

 4. Battle.net’i yeniden yüklemeyi deneyin. Bu, ona bağlı tüm oyunların yeniden kurulmasını gerektirmez. Sorunu çözmek için Battle.net’i kaldırıp yeniden yüklemeniz yeterli.

 5. PC veya Mac’inizdeki Battle.net önbellek klasörünü silin. Genellikle içinde bulunur Blizzard Eğlence klasör> Battle.net > Önbellek ancak bu, oyunu nasıl yüklediğinize bağlı olarak değişebilir.

 6. Battle.net’i engelleyip engellemediğini görmek için güvenlik duvarınızı devre dışı bırakın. Bunu yalnızca geçici olarak yapın ve sorun giderildikten sonra eski haline getirdiğinizden emin olun.

 7. Bu yaygın olmayan bir sorundur, ancak bazen DNS sunucunuzla ilgili bir sorun yaşayabilirsiniz. DNS sunucularını değiştirmeyi denemek istiyorsanız, çok sayıda ücretsiz ve genel seçenek vardır, ancak kurulum için oldukça gelişmiş bilgi gerektirirler.

Henüz hiçbir şey işe yaramadıysa, bir internet sorunuyla uğraşıyor olabilirsiniz. Örneğin, ağ bant genişliğinizi kullanan çok fazla cihazınız olabilir ve bu nedenle hizmeti çok fazla yavaşlatır. Alternatif olarak, ISS’nizde sorunlar olabilir. Daha fazla yardım istemek için ISS’niz ile iletişime geçin.

Yaygın Battle.net Hata Mesajları

Battle.net, bir sorun olup olmadığını size söylemekte oldukça iyidir. İşte dikkat etmeniz gerekenler.

 • Bir şeyler ters gitti ve goblinlerimiz ne yazık ki ne olduğunu anlayamadı. Yapılacak en iyi şey tekrar denemektir. Hata Kodları: BLZBNTBNU00000006. Bu genellikle hatayı düzeltmek için Battle.net’i yeniden yüklemeniz gerektiği anlamına gelir.
 • Oturumunuzu açamadık. Lütfen son dakika haberlerini kontrol edin veya daha sonra tekrar deneyin. Hata kodu: BLZBNTBGS80000011. Bu, Blizzard sunucularının şu anda bakım modunda olduğu anlamına gelir, bu nedenle daha sonra tekrar denemelisiniz.
 • Veri aktarırken sorun yaşıyoruz. Lütfen her ihtimale karşı internet bağlantınızı kontrol edin ve tekrar deneyin. Hata kodu: BLZBNTAGT000008A4. Bu genellikle bilgisayarınızı yeniden başlatarak veya internet bağlantınızda yeterli bant genişliğine sahip olduğunuzdan emin olarak giderilir. Ağınızda çok fazla insan çevrimiçi bir şeyler yapmaya çalıştığında ortaya çıkabilir.

Battle.net, sunucularında herhangi bir bakım veya sorunla ilgili bir mesajla çalışmıyorsa, yapabileceğiniz tek şey onu beklemektir. Bazen bu tür bir bakım her kullanıcıyı etkiler, ancak bazen sunucu tahsisine bağlı olarak sadece küçük bir kısımdır.