Saltar al contenido

BMW’nin Yeni Asistanı Sürüşü Nasıl Daha Güvenli Hale Getirebilir?

2 de mayo de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Yeni kişisel asistanı ile BMW’nizden radyo istasyonunu ve daha birçok şeyi değiştirmesini isteyebileceksiniz.
  • Sürücüleri bilgi ile bunaltmamakla birlikte, otomobil üreticilerinin araçlara bu kadar çok özelliği yerleştirme çabasının bir parçası.
  • Sistem, yolcularla etkileşime girmeden önce trafik ve yol koşulları gibi dış faktörleri inceleyecektir.

BMW

Uzmanlar, BMW’nin yapay zeka destekli yeni kişisel asistanının dikkat dağıtıcı unsurları azaltarak sürüşü daha güvenli hale getireceğini söylüyor. Asistan, sürücünün BMW’nin iDrive 8 bilgi-eğlence sistemiyle etkileşim kurmasının birincil yolu olacak. Sürücü, asistana kişiselleştirilmiş bir isim verebilir ve çeşitli araç içi işlevleri ve bilgi akışlarını getirmek için sözlü veya sözlü olmayan komutları kullanabilir. Sürücüleri bilgi ile bunaltmamakla birlikte, otomobil üreticilerinin araçlara bu kadar çok özelliği yerleştirme çabasının bir parçası. Bellek üreticisi Micron’da bir araba bilgi-eğlence uzmanı olan Michael Burk, «Yapay zeka destekli, sesle etkinleştirilen bu kişisel asistanların amacı, sürücülerin komutlar için arabalarının dijital ekranlarıyla görsel ve fiziksel olarak etkileşime girme ihtiyacını azaltmaktır,» dedi. e-posta görüşmesi. «Görsel dikkat dağınıklığını azaltabilirler ve gözler yolda ve eller direksiyonda iken daha güvenli sürüşü sağlayabilirler.»

Змістовий покажчик

AI Seni İzleyen

Asistan, 12,3 inç bilgi ekranı ile 14,9 inç kontrol ekranını tek bir birimde birleştiren ve sürücüye doğru açı yapan çok havalı görünümlü yeni BMW Kavisli Ekran ile çalışmak üzere tasarlandı. Sonuç olarak, yeni asistan, yaklaşan BMW iX ve i4 modelleri için doğal dil işleme, hareket kontrolü ve bulut tabanlı makine öğrenimi sunacak. Yolcularla etkileşime girmeden önce trafik ve yol koşulları gibi dış faktörleri inceleyecek ve ayrıca iklim kontrolü, ortam aydınlatması ve ses çalma gibi işlevleri de kontrol edecek «BMW’nin yaptığı gibi asistan deneyimini kişiselleştirmek, kullanıcı deneyimini artıracak kullanılabilirlik ve aktif reaktivite açısından çok daha verimli. » Bir e-posta röportajında, bir kişisel asistanın bir arabada yönetmesi çok şey var, ancak «doğru yapılırsa» güvenli olabilir, «dedi. Ancak «yanlış yapılırsa kesinlikle tehlikeli olabilir» konusunda uyardı. Birincisine ulaşmak için, otomobil üreticilerinin, otomobilin öğrendiği anlam ve kelime dağarcığını doğrulayan ve sağlamlaştıran görsel, işitsel ve dokunsal geri bildirimleri entegre etmesi gerekiyor.

Navigasyon ve radyo uygulamalarını gösteren BMW iDrive widget ekranı

BWM

Juran, «HUD’nizde aracın sözlü veya jest komutu verdiğinizde ne anladığını ileten bir yanıt görmek, etkileşimin başarısı için kritik öneme sahiptir» dedi. «Öyleyse, OEM’in neden [also be] kişisel asistanın tedarikçisi ve sorumlusu [it’s] Bu entegre, kapsamlı ilişkiyi oluşturmak için sürücü ve yolcunun araçla nasıl iletişim kurduğunun tüm bileşenlerini gerçekten anlayan ve kontrol eden tek taraf. »

55 MPH’de Arabanızla Sohbet Etme

Juran, BMW kendi kişisel asistanını yaptığı için şirketin otomobillerini optimize edebileceğini söyledi. «Asistan deneyimini BMW’nin yaptığı gibi kişiselleştirmek, kullanıcı deneyimini kullanılabilirlik ve aktif reaktivite açısından çok daha verimli hale getirecek» diye ekledi. «Bu, sürücünün ihtiyaçları hayati önem taşıyan bir araç olduğunda, aracın güvenliğini ve tepkiselliğini son derece daha iyi hale getiriyor.» Örneğin, bir sürücü «buz çözme» dediğinde, BMW o anda Şubat ayında Wisconsin’de olduğunu bilecektir. «Asistan,» dedi Juran, «araba kişisel iletişim tarzının inceliklerini ve nüanslarını ve bu durumda çevresel ihtiyaçlar gibi özel ihtiyaçların inceliklerini ve nüanslarını işleyebildiğinde daha iyi ve daha bilinçli tepki verebilecek.»

Kullanılmış bir otomobil ticareti sitesi olan Autotrader’ın yönetici editörü Brian Moody, bir e-posta röportajında, BMW’nin sisteminin konuşulan komutları anlamada çoğu akıllı araba asistanından daha iyi olduğunu ancak hiçbirinin mükemmel olmadığını söyledi. «Lincoln sistemi, bir donanım parçası – direksiyon simidinin üst kısmına mükemmel bir şekilde yerleştirilmiş bir düğme içerdiği için özellikle dikkat çekicidir» dedi. «Bu teknolojinin geleceği, ev içi, telefon ve araba yapay zekasının kademeli olarak harmanlanması olacak – bunların bir kısmını, telefonunuzun kilit açma ve vale benzeri özellikler de dahil olmak üzere otomobilin özelliklerinin çoğunu kontrol ettiği Hyundai’nin akıllı anahtarından başlayarak görebiliyoruz. anahtar paylaşımı. «