Saltar al contenido

CDDB: розумний спосіб позначення вашої музичної бібліотеки

17 de julio de 2021

Термін CDDB є абревіатурою «База даних компакт-дисків», що є Інтернет-ресурсом, який допомагає автоматично ідентифікувати музику. За допомогою цієї системи можна дізнатись назву аудіо компакт-диска (та його вміст), а також заголовки, які вже є в цифровій музичній бібліотеці. Організовуючи свою музику, ви, можливо, стикалися з цією технологією, використовуючи інструмент позначення музики або інструмента для копіювання компакт-дисків. У випадку типової програми для копіювання компакт-дисків, витягнуті пісні, як правило, автоматично називаються, а інформація про музичні теги заповнюється.

Змістовий покажчик

Як я можу використовувати CDDB для автоматичного позначення цифрової музики?

Ця система ідентифікації може заощадити багато часу під час управління та організації цифрових музичних бібліотек. Бібліотеки з сотнями, якщо не тисячами пісень, вимагатимуть від користувачів вводити вручну імена виконавців та заголовки, а також іншу інформацію про метадані, яка зазвичай зберігається у аудіофайлах. CDDB автоматизує цей процес. Але які типи програм використовують CDDB? Основні типи програм, які часто використовують CDDB для автоматичного позначення музики, включають:

  • Програвачі мультимедійних програм: Популярні програми, такі як iTunes, Медіапрогравач Windows та Медіаплеєр VLC, можуть використовувати різні CDDB в Інтернеті, щоб правильно називати, мітити та впорядковувати цифрові аудіофайли. Якщо ви також використовуєте свою улюблену програму музичного автомата для копіювання аудіо компакт-дисків, то вона, швидше за все, матиме можливість зв’язатись із сервером CDDB для ідентифікації аудіо компакт-диска та заповнення інформації про його вміст.
  • Автономне програмне забезпечення для копіювання компакт-дисків: Якщо ви віддаєте перевагу використовувати програмне забезпечення для копіювання компакт-дисків, тоді воно може мати можливість використовувати CDDB. Спеціальні засоби вилучення аудіо компакт-дисків часто досить швидкі, що є перевагою, якщо у вас є багато аудіо компакт-дисків для передачі та позначення.
  • Інструменти позначення метаданих: Можливо, ви вже зірвали багато своїх аудіо компакт-дисків, не використовуючи CDDB – або програвач мультимедійних програм, який ви використовували, не мав можливості, або його вимкнули. Однак ви можете використовувати інструмент позначення метаданих для зворотного доступу до CDDB. Популярні програми, такі як MusicBrainz Picard та TigoTago, використовують цей метод, щоб ефективно додавати теги до файлів та групувати їх в альбоми.

Чому ця інформація вже не зберігається на аудіо компакт-диску?

Коли формат CD був створений, не було необхідності включати таку інформацію про метадані, як назва пісні, назва альбому, виконавець та жанр. Тоді люди не користувалися цифровими музичними файлами, як сучасними цифровими носіями. Найближчим до компакт-диску з музичними мітками було найближче з винаходом CD-текст. Це було продовженням формату компакт-дисків Червоної книги для зберігання певних атрибутів, але не на всіх аудіо компакт-дисках це було закодовано. У будь-якому випадку медіаплеєри, такі як iTunes, все одно не можуть використовувати цю інформацію. CDDB був винайдений, щоб заповнити цю відсутність метаданих при використанні аудіо компакт-дисків. Ті Кан (винахідник CCDB) побачив цей недолік в дизайні аудіо компакт-дисків і спочатку розробив офлайн-базу даних для пошуку цієї інформації. Система спочатку була розроблена для музичного програвача, який він розробив під назвою XMCD, який був комбінованим програвачем компакт-дисків та інструментом копіювання. Врешті-решт за допомогою Стіва Шерфа та Грема Тоала була розроблена онлайн-версія CDDB. Метою було створити вільно доступну онлайн-базу даних, яку програмні програми могли б використовувати для пошуку інформації на компакт-дисках.

Як насправді працює система CDDB?

CDDB працює шляхом обчислення ідентифікатора диска для точної ідентифікації аудіо CD. Це створено, щоб надати унікальний профіль цілому диску. Замість того, щоб використовувати систему, яка просто ідентифікує окремі доріжки, наприклад CD-текст CDDB використовує контрольний код ідентифікатора диска, щоб програмне забезпечення могло запитувати сервер CDDB і завантажувати всі атрибути, пов’язані з оригінальним компакт-диском. Ці атрибути включають назву компакт-диска, назви композицій, ім’я виконавця тощо. Щоб створити унікальний ідентифікатор диска для CDDB, використовується алгоритм для аналізу інформації на аудіо компакт-диску, наприклад, як триває кожна доріжка та в якому порядку вони відтворюються. Це дуже спрощене пояснення того, як це працює, але це основний метод для створення унікальних ідентифікаторів посилань CDDB.