Saltar al contenido

CES 2021: Tarihler, Haberler, Duyurular, Söylentiler ve Bilinmesi Gereken Diğer Her Şey

15 de abril de 2021

Tüketici Teknolojileri Derneği (CTA), CES adlı yıllık tüketici elektroniği etkinliğiyle 2021’de tekrar geri döndü. Yine de bu sefer Las Vegas’a uçmayın. Etkinlik, açılış konuşmalarından ürün lansmanlarına kadar tamamen dijital olacak.

Змістовий покажчик

CES 2021 İle İlgili Son Haberler

CES ve diğer teknoloji dünyasıyla ilgili en son haberleri her zaman tebapit News’den alabilirsiniz.

CES 2021 Tarihleri ​​Nelerdir?

Olay genellikle Ocak ayının ilk haftasında meydana gelirken, 2021 olayı 11-14 Ocak idi. Katılımcıların etkinlikte gezinmesine yardımcı olmak için CES ana sayfasında dijital bir ‘bağlantı masası’ yer alacak.

  • 11 Ocak: Yalnızca medyaya özel erişim.
  • 12-13 Ocak: Katılımcı vitrin ve konferans programı.
  • 14 Ocak: Konferans programı.

Dijital bir CES’in nasıl çalışacağı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Nerede Düzenleniyor?

CES 2021 tamamen çevrimiçidir. Microsoft, sanal etkinliğin dünyasını oluşturmak için Azure, Teams ve Power Platform gibi bulut çözümlerini kullanan tamamen dijital etkinliği destekledi. Birçok kurumsal katılımcı benzersiz dijital deneyimler sunacak.

Katılmak için Nasıl Kayıt Olunur?

Etkinliğe hem tüketiciler hem de sektör profesyonelleri katılabilir. Tüketiciler, halka açık etkinlikleri seçmekle sınırlı olacaktır; endüstri profesyonelleri, bir kimlik doğrulama süreci aracılığıyla onaylanmış etkinliklere ve dijital yer gösterisine katılabilir. Etkinliklere tüketici olarak katılmak üzere kaydolmak için, e-posta adresinizi CES listesine eklemeniz ve gösteri aracılığıyla çeşitli etkinliklere nasıl erişeceğinizi bildiren e-postalar almayı kabul etmeniz gerekir. Etkinliklere bir endüstri uzmanı olarak kaydolmak ve katılmak için, rolünüze bağlı olarak kayıt olmanız ve belgeler sağlamanız gerekir.

CES’te Genellikle Ne Tür Şeyler Duyurulur?

CES, 1967’de başladı ve yeni teknoloji duyuruları için yer. Örneğin 1970 yılında, CES video kaset kaydedicilerin bir prototipini gösterdi. On iki yıl sonra, etkinlikte sekiz bitlik Commodore 64 piyasaya sürüldü. DVD’ler, HDTV, Xbox, fitness bantları, Blu-Ray diskler, 8k TV’ler … ilk kez CES’te gösterilen yenilikçi teknolojilerin listesi uzayıp gidiyor. 2020’de CES, 4.400’den fazla katılımcıya ev sahipliği yaptı ve yapay zeka ve 5G’den sürdürülebilir teknoloji trendlerine kadar teknolojileri kapsadı. CES, ev eğlencesi duyurularıyla en büyüğü olma eğilimindedir. Bu yıl, daha fazla 8k yeniliğe, artırılmış sanal asistan ve akış cihazının (Roku gibi) her tür ürüne entegrasyonuna, daha fazla OLED ve ULED televizyona, birkaç yeni moda kamera ve çok sayıda yeni ses seçeneğine dikkat edin. Yine de yeni akıllı telefonlarla ilgili pek bir şey görmeyi beklemiyoruz. Birkaç şey su yüzüne çıkabilirken, çoğu şirket, İspanya’da mobil olan her şeye odaklanan yıllık bir endüstri etkinliği olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) sırasında yeni telefon modelleriyle büyük bir rekabet sıçraması yapmayı bekliyor. Özellikle Apple ve Samsung, ya duyurular için MWC’yi kullanma ya da başlatma etkinliklerine ev sahipliği yapma eğilimindedir.

CES 2021 İçin Söylenti Duyurular

Yapay zeka, akıllı evler, kablosuz cihazlar, yazılım ve uygulamalar ve araç teknolojileri, 2020 etkinliğinde en çok katılımcının ilgilendiği ilk 5 ürün kategorisi oldu. Bu yıl, söylenti değirmeni, Trendforce’un halkla ilişkiler duyurusuyla Samsung’un Mini LED arka ışıklarını yeni bir TV hattına duyuracağını duyurdu. Ancak Samsung herhangi bir resmi yorum yapmadı. Diğer söylentiler arasında AMD’nin Ryzen 5000 mobil yongalarının (Zen3 olarak da bilinir) ve 5.000 dolara yakın bir fiyata satmayı bekleyen bir Sony A9 8k kamera serisinin duyurusu yer alıyor.

Keynote ve Diğer Konuşmacılar 2021 için Onaylandı

CES’in her zaman heyecan verici açılış konuşmacıları vardır ve bu yılki etkinlik bir istisna değildir. General Motors Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mary Barra, Verizon Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hans Vestberg ile AMD Başkanı ve CEO’su Dr. LIsa Su açılış konuşmalarını sunacak. Sunumlarını ve diğerlerini aşağıdaki tarihlerde (her zaman Doğu Standart Saati) yakalayabilirsiniz.

  • 11 Ocak 2021; 18:30 – 19:30: Han Vestburg, Verizon
  • 12 Ocak 2021; 08:15 – 8:30: Gary Shapiro, CTA Başkanı ve Karen Chupka, CES Başkan Yardımcısı
  • 12 Ocak 2021; 9-10: Mary Barra, General Motors
  • 12 Ocak 2021; 11:00 – 12:00: Dr. Lisa Su, AMD